Revolverheld

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Revolverheld

Revolverheld je nemecká rocková skupina, ktorá bola založená v Hamburgu pod menom Manga v zime v roku 2002. Na jeseň roku 2004 sa skupina premenovala na Tsunamikiller. Po nešťastí v decembri roku 2004 sa skupina premenovala na Revolverheld.

História[upraviť | upraviť zdroj]

Skupina Revolverheld začínala svoju kariéru na spoločných koncertoch so skupinou Donots, Silbermond a so spevákom Udom Lindenbergom. Revolverheld bol predkapelou skupiny Die Happy. S ich skladbou Rock n´Roll si ich začali všímať prvé rádia. V roku 2004 boli prijatý do projektu popovej akadémie Baden-Württemberg. V tom istom roku začali spolupracovať s manažérom Saschom Stadlerom. Vo februári roku 2005 podpísali nahrávaciu zmluvu so Sony BMG.

Ich prvý singel Generation Rock dosiahol 58. priečku nemeckej hitparády. Debutový album vyšiel v septembri 2005, druhý singel z albumu bola rocková balada Die Welt steht still, ktorá sa v prvom týždni dostala na 16. priečku nemeckej hitparády. Na začiatku roku 2006 vyšiel ich tretí singel Freunde bleiben, s ktorým zastupovali spolkovú krajinu Brémy v súťaži Bundesvision Song Contest 2006 (hudobná súťaž medzi jednotlivými nemeckými spolkovými krajinami) kde obsadili druhé miesto. Ich tretí singel Mit dir chill’n vyhral pri internetovom hlasovaní hudobnú cenu Eins Live Krone ako najlepší nový singel roku 2006, s 41,1 percentami z celkového počtu hlasov.

Členovia[upraviť | upraviť zdroj]

Súčasní členovia:

  • Johannes Strate (* 17. marec 1980) je spevák skupiny Revolverheld, vyrástol vo Worpswede pri Brémach. Jeho otec bol učiteľ na gymnáziu, gitarista a spevák, matka klaviristka. V desiatich rokoch začal Johannes hrať na gitare a v štrnástich založil prvú kapelu Second Floor. V roku 2002 navštevoval kurz popovej hudby v Hamburgu.
  • Kristoffer Hünecke (* 12. máj 1976) je spevák a gitarista. Pracuje aj ako tenisový tréner.
  • Niels Grötsch (* 22. apríl 1980) je spevák a gitarista, na gitaru začal hrať už v deviatich, potom päť rokov navštevoval klasické gitarové vyučovanie. V štrnástich rokoch vstúpil do školskej kapely a učil sa hrať na elektrickej gitare. Po niekoľkých menších skupinách vytvoril spoločne s Jakobom Sinnom a Kristofferom Hüneckom skupinu Freiraum.
  • Jakob Sinn (* 20. december 1980) je bubeník. V desiatich rokoch začal hrať na bubny a chodil aj na vyučovanie hry na bicie. Neskôr vyučoval aj sám a pracoval aj ako model.

Bývalí členovia:

  • Florian „Flo“ Speer (* 10. jún 1977) hrá na basovú gitaru. Od deviatich rokov chodil na vyučovanie hry na gitaru, hrať na basovú gitaru sa naučil sám, po niekoľkých menších skupinách prišiel nakoniec do skupiny Revolverheld.

Zdroj[upraviť | upraviť zdroj]

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku Revolverheld na českej Wikipédii.