Silvia Kušnírová

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Silvia Kušnírová (* 1979) je bývalá oceňovaná novinárka, dnes podnikateľka, filantropka a trénerka mediálnej komunikácie.

Profesionálna kariéra[upraviť | upraviť zdroj]

V žurnalistike začínala ešte počas štúdia na vysokej škole. V roku 1998 začala už ako študentka 1. ročníka na univerzite pracovať pre vtedajšie rádio Twist, kde sa z pozície politickej reportérky vypracovala na moderátorku najpočúvanejšej spravodajskej relácie v rozhlasovom éteri – Žurnál rádia Twist.[chýba zdroj] V roku 2001 prijala ponuku[chýba zdroj] spravodajskej televízie TA3, kde okrem pozície kľúčového politického reportéra moderovala spolu s Beatou Oravcovou politickú diskusnú reláciu V politike.

Od roku 2001 pripravovala a moderovala politickú diskusnú reláciu V politike pre spravodajskú televíziu TA3.

Súčasnosť[upraviť | upraviť zdroj]

Ako prezidentka Asociácie public relations (APR SR) zorganizovala 1. medzinárodný PR Summit u nás a na konte má historicky prvý Global Sabre Award pre Slovensko. Pred kariérou v PR pracovala desať rokov ako novinárka a moderátorka politických diskusných relácií v Rádiu Twist, televízii TA3 (V politike) a JOJ (Politika.sk). Získala dve novinárske ceny: Cenu Open Society Foundation a Cenu Eurotelevízie v ankete Osobnosť televíznej obrazovky. Komunikáciu študovala nielen na Slovensku, ale aj v USA a UK, a stážovala v BBC, CNN London, či Voice of America.

Pod značkou MEET THE PRESS vedie školu komunikácie pre top manažérov a podnikateľov, ktorí si uvedomujú, že vedieť komunikovať o svojej práci je rovnako dôležité, ako ju robiť

Je sponzorkou a členkou správnych rád neziskových organizácií Divé maky, ktoré sa venujú talentovaným rómskym deťom a Raná starostlivosť, ktorá prevádzkuje jediné špecializované Centrum včasnej intervencie pre rodiny detí so zrakovným a viacnásobným znevýhodnením. Jej veľkou vášňou je umenie, a v rámci filantropickej art platformy collective podporuje talentovaných umelcov zo Slovenska.

V roku 2018 absolvovala na Stanford Graduate School of Business prestížny Stanford Executive Program “Be a Leader Who Matters”.

Aktivity[upraviť | upraviť zdroj]

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]

Fotografie[upraviť | upraviť zdroj]