Silvia Kušnírová

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Silvia Kušnírová
slovenská podnikateľka,
filantropka a bývalá novinárka
Silvia Kušnírová
Narodenie1979 (41 alebo 42 rokov)
Odkazy
CommonsSpolupracuj na Commons Silvia Kušnírová

Silvia Kušnírová (* 1979) je slovenská podnikateľka, filantropka, trénerka mediálnej komunikácie a bývalá novinárka.

Profesionálna kariéra[upraviť | upraviť zdroj]

So žurnalistikou začala ešte počas štúdia na vysokej škole. V roku 1998 ako študentka 1. ročníka na univerzite začala pracovať pre vtedajšie rádio Twist, kde sa z pozície politickej reportérky vypracovala na moderátorku spravodajskej relácie Žurnál rádia Twist. V roku 2001 prijala ponuku spravodajskej televízie TA3, kde okrem pozície politického reportéra moderovala spolu s Beatou Oravcovou politickú diskusnú reláciu V politike.

Získala dve novinárske ceny: Cenu Open Society Foundation a Cenu Eurotelevízie v ankete Osobnosť televíznej obrazovky. Komunikáciu študovala nielen na Slovensku, ale aj v USA a Spojenom kráľovstve, a stážovala v BBC, CNN London, či Voice of America.

Súčasnosť[upraviť | upraviť zdroj]

V roku 2007 sa alkohol vypomstil aj niekdajšej politickej moderátorke relácie Politika.sk Silvii Kušnírovej. Tá opitá nadránom narazila do stĺpa v Považskej Bystrici. V aute sa dokonca našla fľaša vodky. Televízia JOJ svoju moderátorku po nehode podržala, kvôli kritike divákov však Kušnírová nakoniec na vlastné želanie obrazovku opustila.

Ako prezidentka Asociácie public relations (APR SR) zorganizovala 1. medzinárodný PR summit na Slovensku.

Pod značkou MEET THE PRESS vedie školu komunikácie pre top manažérov a podnikateľov.

Je sponzorkou a členkou správnych rád neziskových organizácií Divé maky, ktoré sa venujú talentovaným rómskym deťom a Raná starostlivosť, ktorá prevádzkuje jediné špecializované Centrum včasnej intervencie pre rodiny detí so zrakovým a viacnásobným znevýhodnením. V rámci filantropickej Art platformy collective podporuje talentovaných umelcov zo Slovenska. V roku 2018 podporila platforma súťaž o Cenu Oskara Čepana pre mladých umelcov do 40 rokov.

V roku 2018 absolvovala na Stanford Graduate School of Business prestížny Stanford Executive Program „Be a Leader Who Matters“.

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]