Slovanet

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Slovanet, a.s.
Slovanet-logo.svg

Právna formaakciová spoločnosť
IČO35 954 612
Odvetvietelekomunikácie
Založená31. máj 1999
SídloZáhradnícka 151, 821 08 Bratislava, Slovensko
VedenieIng. Peter Máčaj (generálny riaditeľ)
Územný rozsahSlovensko
Zamestnancov241 (r. 2019)
Webová stránkaslovanet.net
Sídlo spoločnosti Slovanet na Záhradníckej 151, Bratislava

Slovanet patrí medzi najväčších poskytovateľov vysokorýchlostného internetu na Slovensku. Vo firemnom sektore poskytuje integrované komunikačné a hlasové služby, virtuálne privátne siete a bezpečnostné riešeni. Vlastnú optickú, káblovú a bezdrôtovú infraštruktúru rozširuje prostredníctvom akvizícií lokálnych operátorov a modernizáciami ich sietí, ako aj budovaním vlastných sietí.[1] V súčasnosti sa zameriava aj na  cloudové riešenia prevádzky IT a budovanie nových sietí pre internet vecí (IoT).

História spoločnosti[upraviť | upraviť zdroj]

Slovanet patrí medzi najdlhšie pôsobiace subjekty na telekomunikačnom trhu. V súčasnej podobe bol založený až v roku 1999, no história jeho predchodcov siaha až do roku 1954. Od roku 2006 bola majoritným akcionárom Slovanetu spoločnosť Asseco Central Europe, patriaca do významnej medzinárodnej skupiny firiem z oblasti informačno-komunikačných technológií Asseco Group. Druhým akcionárom Slovanetu, s pôvodne 49 % ným podielom je spoločnosť SNET a. s., ktorú vlastní pôvodný vrcholový manažment spoločnosti. V roku 2014 sa spoločnosť SNET stala 100 % ným akcionárom Slovanetu a od 1.4.2015 sa obe spoločnosti zlúčili, čím sa Slovanet zároveň stal jedným z mála telekomunikačných operátorov s výlučne slovenským kapitálom. Zámerom súčasného akcionára je pokračovať v raste spoločnosti a hľadať nové možnosti rozvoja spoločnosti.[2]

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. SLOVANET. O nás [online]. www.slovanet.sk, [cit. 2020-02-04]. Dostupné online.
  2. SLOVANET. SLOVANET - Ročná správa 2018, str. 6 | Slovanet [online]. www.slovanet.net/sk, [cit. 2020-02-04]. Dostupné online.

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]