Slovenský pohár v nohejbale mužov

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Slovenský pohár v nohejbale mužov
Založená
1975
Krajina
Slovensko (Slovenská nohejbalová asociácia)
Počet tímov
variabilný (ročník 2020 – 11 tímov)
Súčasný víťaz (2020)
NO KAC Jednota Košice
Finalista 2020
Olympijský klub Košice
Najúspešnejší klub
NK DPMK Košice
(29 víťazstiev)
Webová stránka
nohejbalsk.com

Slovenský pohár v nohejbale mužov je nohejbalová pohárová súťaž mužov na Slovensku, organizovaná Slovenskou nohejbalovou asociáciou (SNA). Vznikla v roku 1975 a zúčastňujú sa jej kluby najvyšších slovenských ligových súťaž. Najúspešnejším klubom súťaže je NK DPMK Košice, ktorý zvíťazil 29 krát.

Štruktúra[upraviť | upraviť zdroj]

Súťaž sa hrá formou turnajov. Najprv sa v skupinách odohrajú zápasy každého s každým a podľa umiestnenia sa potom odohrajú zápasy o konečné umiestnenie. V minulosti mal turnaj viacero formátov, ale momentálne sa hrá systémom striedania setov trojíc a dvojíc, kde v základných skupinách môže zápas skončiť aj remízou 2:2. Vo vyraďovacej časti sa pri nerozhodnom stave hrá rozhodujúci set trojíc.

Sezóny a finalisti[upraviť | upraviť zdroj]

Ročník Rok Víťaz Finalista Výsledok
finále
Tretie miesto Dejisko Počet
tímov
XLVI. 2020 NO KAC Jednota Košice Olympijský klub Košice 3:1 NK Belá nad Cirochou Diaková 11 tímov
XLV. 2019 NO KAC Jednota Košice A NK Slávia Trnava 3:1 NK Revúca A Diaková 12 tímov
XLIV. 2018 NO KAC Jednota Košice A NK Zalužice 3:0 NO KAC Jednota Košice B Diaková 13 tímov
XLIII. 2017 NO KAC Jednota Košice A NK Revúca A 3:2 NK’99 Trebišov Trebišov 10 tímov
XLII. 2016 NO KAC Jednota Košice NK Revúca A 3:2 ŠK Laborec Humenné Revúca 12 tímov
XLI. 2015 NK Revúca A NO KAC Jednota Košice 3:0 ŠK Laborec Humenné Levoča 10 tímov
SP OPEN 2014 NK DPMK Košice A NK’99 Trebišov 3:0 NO KAC Jednota Košice Slovenská Ľupča 15 tímov
XL. 2014 NK DPMK Košice A ŠK Laborec Humenné 3:0 NK Revúca Humenné 8 tímov
XXXIX. 2013 NK DPMK Košice A NO KAC Jednota Košice A 3:1 NK Zalužice Košice 9 tímov
XXXVIII. 2012 NK Revúca A NK DPMK Košice 3:0 NK’99 Trebišov B Michalovce 10 tímov
XXXVII. 2011 NK DPMK Košice NK Revúca A 3:2 ŠK Laborec Humenné Revúca 6 tímov
XXXVI. 2010 NK DPMK Košice NK Revúca 3:0 NO KAC Jednota Košice Košice 8 tímov
XXXV. 2009 NK DPMK Košice NO KAC Jednota Košice A 3:1 NK Kúpele Piešťany Revúca 8 tímov
XXXIV. 2008 NK DPMK Košice A NK DPMK Košice B 3:0 NO KAC Jednota Košice Košice 8 tímov
XXXIII. 2007 NK DPMK Košice A NK DPMK Košice B 3:2 NO KAC Jednota Košice Zalužice / Michalovce 8 tímov
XXXII. 2006 NK DPMK Košice A NK DPMK Košice B 3:2 ŠK Laborec Humenné Košice 7 tímov
XXXI. 2005 NK DPMK Košice A NK DPMK Košice B 3:1 ŠK Laborec Humenné Košice 7 tímov
XXX. 2004 NK DPMK Košice B NK DPMK Košice A 3:2 NK Hlohovec A Trnava 8 tímov
XXIX. 2003 NK DPMK Košice B NK DPMK Košice A 3:1 NK Hlohovec B Košice 8 tímov
XXVIII. 2002 NK DPMK Košice A NK Hlohovec B 3:0 NK DPMK Košice B Trnava 8 tímov
XXVII. 2001 NK DPMK Košice A Prometal Šaca 2:2 NK Hlohovec A Trebišov 8 tímov
XXVI. 2000 NK DPMK Košice B NK Hlohovec A 5b, 3b, 2b NK DPMK Košice A Hlohovec 8 tímov
XXV. 1999 NK DPMK Košice NK Prometal Šaca
XXIV. 1998 NK DPMK Košice
XXIII. 1997 NK DPMK Košice A Hlohovec A 3b, 2b, 1b Keramoprojekt Trenčín Púchov
XXII. 1996 NK DPMK Košice A NK DPMK Košice B 3b, 2b, 1b Keramoprojekt Trenčín Púchov
XXI. 1995 NK DPMK Košice A Keramoprojekt Trenčín 3b, 2b, 1b NK DPMK Košice B Liptovský Mikuláš
XX. 1994 Keramoprojekt Trenčín NK DPMK Košice 3b, 2b, 1b Odeva Hlohovec Prešov
XIX, 1993 NK DPMK Košice B NK DPMK Košice A 3b, 2b, 1b Keramoprojekt Trenčín Liptovský Mikuláš
XVIII. 1992 NK DPMK Košice A NK DPMK Košice B 3b, 2b, 1b Odeva Hlohovec Liptovský Mikuláš
XVII. 1991 NK DPMK Košice Keramoprojekt Trenčín 3b, 2b, 1b Solivar Prešov Nové Mesto nad Váhom
XVI. 1990 NK DPMK Košice Keramoprojekt Trenčín 3b, 2b, 1b Tesla Bratislava Košice
XV. 1989 NK DPMK Košice Kúpele Piešťany 3b, 2b, 1b Tesla Bratislava Hlohovec
XIV. 1988 NK DPMK Košice Keramoprojekt Trenčín 3b, 2b, 1b Tesla Bratislava Hlohovec
XIII. 1987 NK DPMK Košice A Keramoprojekt Trenčín A 3b, 2b,1b Považan Nové Mesto nad Váhom Hlohovec
XII. 1986 NK DPMK Košice Keramoprojekt Trenčín 3b, 2b, 1b Odeva Hlohovec Hlohovec
XI. 1985 NK DPMK Košice Považan Nové Mesto nad Váhom 3b, 2b, 1b Odeva Hlohovec Hlohovec
X. 1984 Slovan Bratislava NK DPMK Košice 3b, 2b, 1b Tesla Bratislava Trenčín
IX. 1983 Keramoprojekt Trenčín Kúpele Piešťany 3b, 2b, 1b Slovan Bratislava Trenčín
VIII. 1982 Kúpele Piešťany Keramoprojekt Trenčín 3b, 2b, 1b Považan Nové Mesto nad Váhom Košice
VII. 1981 Keramoprojekt Trenčín Považské Podhradie 3b, 2b, 1b Kúpele Piešťany Nové Mesto nad Váhom
VI. 1980 Kúpele Piešťany Tesla Bratislava 3b, 2b, 1b Keramoprojekt Trenčín Nové Mesto nad Váhom
V. 1979 Slovan Bratislava VVUTŠ Martin 3b, 2b, 1b Kúpele Piešťany Bratislava
IV. 1978 ZVL Žilina Kúpele Piešťany 3b, 2b, 1b Keramoprojekt Trenčín Istebné na Orave
III. 1977 Kúpele Piešťany Gumárne Púchov 3b, 2b, 1b VVUTŠ Martin Púchov
II. 1976 Kúpele Piešťany Gumárne Púchov 3b, 2b, 1b Tesla Bratislava Púchov
I. 1975 Kúpele Piešťany Tesla Bratislava 3b, 2b, 1b Gumárne Púchov Púchov

Historické štatistiky[upraviť | upraviť zdroj]

Por. Klub Víťazstvá
1. NK DPMK Košice 29 (1985, 1986, 1987, 1988, 1989, 1990, 1991, 1992, 1993, 1995, 1996, 1997, 1998, 1999,
2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2013, 2014)
2. – 3. Kúpele Piešťany 5 (1975, 1976, 1977, 1980, 1982)
2. – 3. NO KAC Jednota Košice 5 (2016, 2017, 2018, 2019, 2020)
4. Keramoprojekt Trenčín 3 (1981, 1983, 1994)
5. – 6. Slovan Bratislava 2 (1979, 1984)
5. – 6. NK Revúca 2 (2012, 2015)
7. ZVL Žilina 1 (1978)

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]

Zdroj[upraviť | upraviť zdroj]