Snímač polohy kľukového hriadeľa

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Typický indukčný snímač polohy kľukového hriadeľa

Snímač polohy kľukového hriadeľa je elektronické zariadenie, používané v spaľovacom motore na monitorovanie polohy alebo otáčok kľukového hriadeľa. Informácie o polohe hriadeľa používa systém riadenia motora na reguláciu vstrekovania paliva, zapaľovacieho a ďalších systémov motora.

Snímač sa môže použiť v kombinácii s podobným snímačom polohy vačkového hriadeľa na monitorovanie vzťahu medzi piestami a ventilmi v motore, čo je obzvlášť dôležité v motoroch s variabilným časovaním ventilov. Táto metóda sa tiež používa na „synchronizáciu“ štvortaktného motora po štarte, čo umožňuje riadiacemu systému optimalizovať vstrekovanie paliva. Bežne sa používa aj ako primárny zdroj na počítanie otáčok motora. Bežné montážne miesta snímača sú hlavná remenica, zotrvačník, vačkový hriadeľ alebo samotný kľukový hriadeľ. Vstrekovanie paliva alebo jej zapaľovanie sa zvyčajne časuje na základe signálu polohy snímača kľuky. Ukazovateľ rýchlosti motora berie indikácie o rýchlosti z tohto snímača.

Typy snímačov[upraviť | upraviť zdroj]

Používa sa niekoľko typov snímačov:

  • indukčný snímač
  • hallova sonda
  • magnetorezistívny snímač
  • optický snímač

Indukčné snímače majú najjednoduchšiu konštrukciu a sú zvyčajne pasívne. Hallova sonda a magnetorezistívne snímače majú oproti induktívnym snímačom výhodu v tom, že dokážu detektovať statické magnetické polia. Optické snímače nemajú veľkú odolnosť proti znečisteniu, ale sú schopné poskytnúť najpresnejšiu detekciu hrán.

Niektoré motory používajú snímače polohy hriadeľa, ktoré snímajú redukčný krúžok, zabudovaný do harmonického vyrovnávača. Táto metóda je pomerne presná a umožňuje riadiacej jednotke určiť polohu kľukového hriadeľa s presnosťou niekoľkých stupňov (a tým aj všetkých pripojených komponentov) v ktoromkoľvek danom čase.

Funkcie[upraviť | upraviť zdroj]

Úlohou snímača polohy kľukového hriadeľa je určiť polohu a rýchlosť otáčania tejto dôležitej súčasti motora. Riadiace jednotky motora používajú informácie zo snímača na riadenie parametrov, ako je časovanie zapaľovania a vstrekovania paliva. Výstup zo snímača sa môže vzťahovať aj na ďalšie údaje, vrátane polohy vačkového hriadeľa, na optimalizáciu aktuálneho spaľovacieho cyklu.

Pri opakovanom vystavení vysokým teplotám môže dôjsť k poruche snímača, no medzi časté dôvody jeho nefunkčnosti patrí zničenie nadmernými vibráciami, spôsobujúcimi prasknutie alebo koróziu drôtu na kolíkoch konektorov snímača. Pri chybe snímača sa zastaví prenos dôležitých údajov riadiacej jednotke, ktorá zvyčajne odstaví pohonnú jednotku, čím zabráni možnému poškodeniu.

Použitie mimo pohonných jednotiek[upraviť | upraviť zdroj]

Iný typ snímača sa používa na bicykloch pri monitorovaní polohy kľuky, zvyčajne na odpočet kadencie (frekvencie záberu). Zvyčajne ide o jazýčkové spínače, namontované na ráme bicykla s príslušným magnetom, pripevneným k jednému z ramien kľuky pedála.

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]

Zdroj[upraviť | upraviť zdroj]