Spojená katolícka škola (Nitra, Farská 19)

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Spojená katolícka škola v Nitre

Spojená katolícka škola v Nitre je komplex budov Gymnázia sv. Cyrila a Metoda, Základnej školy sv. Svorada a Benedikta a Kostola Navštívenia Panny Márie, ktoré sídlia na Farskej ulici v Nitre. Pôvodne samostatné školy sa po rozhodnutí biskupského úradu v Nitre zlúčili do Spojenej katolíckej školy za účelom efektívnejšieho vynakladania peňažných prostriedkov.

Škola bola založená v roku 1991 biskupským úradom v Nitre. V súčasnosti ho navštevuje okolo 600 žiakov rozdelených do 17 tried. Po stránke poskytovaného vzdelávania je úplne porovnateľné so štátnymi gymnáziami, o čom svedčia i výsledky pilotného testovania Monitor za uplynulé roky, závery komplexnej štátnej inšpekcie a v neposlednom rade i umiestnenie absolventov na univerzitách doma i v zahraničí, kde sa úspešnosť dlhodobo pohybuje v rozmedzí 80-90 %.

Veľkou výhodou školy je vlastný internát s jedálňou, ktorá poskytuje študentom ubytovaným na internáte celodennú stravu.

Gymnázium je vybavené počítačovou učebňou, zrekonštruovanými fyzikálnymi a chemickými laboratóriami. Je povestné svojou mimoškolskou aktivitou, ktorá sa má úzky súvis s hodnotovým presvedčením študentov a zakladateľa. Budova gymnázia je spojená s Kostolom Navštívenia Panny Márie. V areáli Spojenej katolíckej školy sídli i Základná škola sv. Svorada a Benedikta.

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]


Súradnice: 48°18′46″S 18°05′09″V / 48,312673°S 18,085706°V / 48.312673; 18.085706