Tamagoči

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Tamagoči

Tamagoči (angl. Tamagotchi alebo Tamagotch, jap. たまごっち) je malé digitálne zvieratko vytvorené v roku 1996 Japonkou Aki Maita a predávané jednou z najznámejších japonských hračkárskych spoločností Spoločnosťou Bandai. Tamagoči má tvar malého plochého vajíčka s tromi tlačidlami (A, B a C), ktoré umožňujú užívateľovi robiť s ním niekoľko činností.

  • Kŕmiť ho kusom jedla alebo sladkosťou
  • Hrať s ním rôzne hry
  • Čistiť neporiadok, ktorý Tamagoči urobí
  • Kontrolovať jeho vek, úroveň šťastia, hladu, jeho výchovu

Skutočný pôvod slova Tamagoči je neznámy ale môžu to byť zlúčené slová tamago, čo znamená vajíčko, a tomodachi čo znamená priateľ.

Typy Tamagoči[upraviť | upraviť zdroj]

Sú rôzne typy Tamagoči, najznámejšie z nich sú: V1, V2, V3, V4, V4,5.

Iné hry Tamagoči[upraviť | upraviť zdroj]

Game Boy[upraviť | upraviť zdroj]

Prvá hra Tamagoči pre Nintendo game boy bola vypustená naraz v Japonsku a v Spojených štátoch Tamagotchi (po japonsky Game de Hakken!! Tamagotchi) bola rovnaká ako prvé dve generácie Tamagotchi v Japonsku.

Druhá hra Game de Hakken!! Tamagotchi 2 vyšla iba v Japonsku, obsahovala postavy Mori a Umi (Lesné a Morské) Tamagotchi.

Tretia hra 'Game de Hakken!! Tamagotchi Osucchi to Mesucchi tiež vyšla iba v Japonsku, bola založená na postavách Osutchi a Mesutchi a prišla s jedinečným game Pak-om, ktorý obsahoval užívateľom vymeniteľnú batériu a bzučiak, ktorý zapípal vždy, keď si mal užívateľ zapnúť Game Boy a postarať sa o Tamagotchi. Iné hry boli vytvorené v Amerike.

Nintendo DS[upraviť | upraviť zdroj]

Tamagotchi Connection: Corner Shop (Tamagotchi no Puchi Puchi Omisecchi v Japonsku) je hra v ktorej hráč musí robiť rôzne úlohy aby získal Gotchi body. Táto hra bola prvá Tamagotchi hra ktorá sa nezaoberala staraním sa o virtuálne zvieratko ale zameriava sa na plnenie rôznych minihier v obchode. Cieľ hry je mať kráľovské hodnotenie ktoré sa získa tým že váš obchod navštívi Tamagotchi Princezná.

Nasledovalo to hrou Tamagotchi Connection: Corner Shop 2 (Tamagotchi no Puchi Puchi Omisecchi Gohi-kini v Japonsku) Obsahuje nové a vylepšené obchody a asi 100 nových druhov Tamagočiov ako partnerov. Aj v tejto hre majú ako partnera Tamagočiho a vašim cieľom je obslúžiť čo najlepšie zákazníkov. V tejto hre môžu byť Goči body použité na nákup oblečenia a na nákup doplnkov do ich domovov. Časom môžu byť odomknuté nové obchody.

Wii[upraviť | upraviť zdroj]

Hra pre konzolu Nintendo Wii nazvaná Tamagotchi's Sparking President bola vypustená iba v Japonsku, ale v USA je plánovaný titul Tamagotchi: Party On!.

Kritika[upraviť | upraviť zdroj]

Na Tamagoči bolo znesené veľa kritiky, ktorá sa týkala bratia si Tamagoči do školy. Rapídne zníženie známok u niektorých žiakov spôsobilo to, že v niektorých školách bolo Tamagoči zakázané úplne. Na slovenských školách je tento problém vyriešený tak, že vo väčšine školských poriadkov je časť, ktorá zakazuje nosiť do školy predmety nesúvisiace s vyučovaním. Tamagoči treba nosiť so sebou všade, pretože môže virtuálne zomrieť. Tamagoči má však možnosť hru pozastaviť stlačením tlačidiel A a B naraz, ak je užívateľ na hlavnej obrazovke.

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]