Preskočiť na obsah

Umelá vagína

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Umelá vagína používaná na odoberanie ejakulátu od koní na insemináciu.

Umelá vagína (angl. fleshlight alebo fleshjack) je zariadenie, ktorého účelom je simulovať samičí pohlavný orgán (vagínu). Pre dosiahnutie tohto efektu sú na jeho výrobu používané mäkké, lubrikované a niekedy zahrievané materiály. Môže byť vytvorená na lekárske výskumné účely, pre chov zvierat alebo ako erotická pomôcka.

Veterinárne použitie[upraviť | upraviť zdroj]

Umelé vagíny sú využívané farmármi pri umelej inseminácií hospodárskych zvierat. Sú navrhnuté na odoberanie ejakulátu a napodobňujú niektoré, alebo všetky anatomické prvky a správanie zvieracej vagíny. Existuje niekoľko typov týchto zariadení, ale všeobecne sú používané trubice s vnútornou mäkkou sterilnou vložkou a vonkajším tvrdým obalom. Pre lepšie výsledky môžu byť steny trubice duté a naplnené teplou vodou, aby napodobnili prirodzenú telovú teplotu a môžu obsahovať filter na odoberanie ejakulátu.

Erotická pomôcka[upraviť | upraviť zdroj]

Umelá vagína s vibračným vajíčkom

Umelá vagína, ktorá je vyrobená na sexuálnu stimuláciu, je prakticky erotickou pomôckou na masturbáciu. Je navrhnutá tak, aby simulovala vnem sexuálneho styku. Existuje veľa typov. Často obsahujú vibračnú časť, ktorá zvyšuje realistickosť. Podľa ceny produktu sa potom odvíjajú ďalšie charakteristické rysy, ako napríklad panenstvo, ochlpenie, pysky, materiál, z ktorého je pomôcka vyrobená, tvar (existujú umelé vagíny, ktorú sú kópiou známych pornoherečiek), atď. Niektoré umelé vagíny sú multifunkčné a obsahujú taktiež análny otvor, pre análny sex. Niekedy sa tejto erotickej pomôcky hovorí „masturbátor“.

Pozri aj[upraviť | upraviť zdroj]

Zdroj[upraviť | upraviť zdroj]

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku Umělá vagína na českej Wikipédii (číslo revízie nebolo určené).