Wartortle

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Wartortle
Japonské meno カメール, Kaméru
Poradové číslo 8
Generácia prvá
Typ vodný
Vývojový stupeň druhý
Predošlý vývoj Squirtle
Ďalší vývoj Blastoise
Spôsob vývoja 36. úroveň
Výška 1 m
Hmotnosť 22,5 kg
Úvodná epizóda Pokémon: ep. 60
Schopnosť Torrent

Wartortle (jap.: カメール, Kaméru) je Pokémon – fiktívna postava z hier, mangy, zbieracích kariet, anime a ďalších médií vytvorených Satoši Tadžirim s názvom Poketto Monsutta, Pocket Monsters alebo skrátene Pokémon.

Charakteristika[upraviť | upraviť zdroj]

Wartortla je možné získať len v regióne Kanto, avšak prenosom sa môže dostať do akejkoľvek dosiaľ vydanej Pokémon hry. Voľne žijúci neexistujú, získať sa dá len vývojom z jeho predošlej formy, Squirtla, od 16. úrovne.

Wartortle má telo tmavomodrej farby s bledomodrými ušami a chvostom. Vyzerá ako korytnačka a tiež sa vie skryť do svojho panciera. Postupom po úrovniach sa učí napríklad útok Bite alebo Withdraw. Od 36. úrovne sa Wartortle môže vyvinúť na Blastoisa. V hrách Pokémon Red, Blue a Yellow sa vyvíja už od 32. úrovne.

Dvojnásobné zranenie Wartortleovi spôsobujú útoky elektrického a trávového typu. Malé zranenia mu spôsobujú útoky ohnivého, vodného, ľadového a oceľového typu. V hrách Pokémon Red, Blue a Yellow sa oceľový typ nenachádza.

Wartortle v anime[upraviť | upraviť zdroj]

Pokémon[upraviť | upraviť zdroj]

  • Epizóda 60: Beach Blank-Out Blastoise – Príbeh tejto epizódy sa odohráva na ostrove, na ktorom žijú Squirtlovia, Wartortlovia a jeden Blastoise, ktorý mal v dele zaseknutého Jigglypuffa.

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]