Wikipédia:Medzinárodná spolupráca

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie

Medzinárodná spolupráca znamená, že Wikipediáni z rôznych krajín používajú na koordináciu Wikipédií v rôznych jazykoch en:Wikipedia:Intlwiki-L. Dorozumievací jazyk je angličtina. Pozri aj Wikipédia:Veľvyslanectvo a zapojte sa, ak máte záujem s koordináciou nášho projektu.

Spoločenstvo Wikipédie má záujem zahrnúť akýkoľvek jazyk, pre ktorý sa nájdu Wikipediáni ochotní v ňom pracovať. Sme si vedomí toho, že mnoho z 6500 svetových jazykov nie je na Internete dostatočne zastúpených, a preto sme odhodlaní spolupracovať s rodenými hovorcami a s počítačovými organizáciami na podpore pokiaľ možno čo najviac jazykov.

Každý jazykový variant Wikipédie má svoj vlastný súbor používateľských účtov. Odkazy medzi článkami v rôznych jazykoch sa nazývajú medzijazykové odkazy alebo interwiki linky. Vo Wikipédii ich nájdete ako názov jazyka pri článku v slovenčine.

Internetová adresa Wikipédie v danom jazyku je xx.wikipedia.org, kde xx je dvojpísmenový kód jazyka podľa ISO 639. Tento kód niektorí Wikipediáni používajú v diskusiách alebo pri písaní zhrnutia úprav na označenie konkrétnej jazykovej verzie Wikipédie.

Ako začať Wikipédiu v novom jazyku? Pozrite sa na návod v Meta. Veľmi stručne, pre jedného človeka je to priveľa práce, je lepšie mať skupinu aspoň piatich ľudí. Ak však máte chuť, čas a odvahu, smelo do toho!

Ďalšie projekty[upraviť | upraviť zdroj]

Existujú aj ďalšie slobodné encyklopédie založené na wiki softvéri, nezávislé od Wikipédie.

Príbuzné projekty[upraviť | upraviť zdroj]