Wikipédia:Napísali o Wikipédii/Archív 2016

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
 • 28. máj 2016 – art.ihned.cz: Tištené encyklopie v době Wikipedie? Trh se zmenšil také v Česku, budoucnost mají oborové atlasy
 • 27. máj 2016 – kultura.sme.sk: Emilia Clarke: V boji o moc majú slovo aj ženy: Keď ju pozvali na kasting do seriálu Hra o tróny z dielne HBO, príbeh o siedmych kráľovstvách Západozeme vôbec nepoznala. Všetko si naštudovala za dvadsaťštyri hodín - z Wikipédie.
 • 21. máj 2016 – komentare.sme.sk: Google porazil Diderota:
  Koncept spojenia ľudského poznania inšpiroval Jimmyho Walesa a Larryho Sangera k dnes najčastejšie používanej encyklopédii, ktorá sa volá Wikipédia. Už 15. januára 2001 spustili internetové stránky, ktorých cieľom je udržiavať najnovšie ľudské poznanie v prístupnej forme pre všetkých.
  Idea, že túto encyklopédiu môže dopĺňať prakticky ktokoľvek a v rôznych jazykoch a on-line a neustále, splodila čosi, čo je dnes azda najväčšou databázou informácií. Potrebných aj nepotrebných, informácií, ktoré často závisia od módy, fanúšikov, ochoty, ale nie od vedeckého poznania a kritického myslenia. Dnes sa 3,3 miliardy internetových ľudí pýta asi päťmiliárdkrát za deň na stránkach Googlu a Wikipédiu navštívi 16,5 miliardy používateľov mesačne.
  V obidvoch prípadoch sa „otcovia zakladatelia“ spoliehali na to, že ľudia túžia po poznaní, overiteľných faktoch a racionalite.
  Martin Kasarda, spisovateľ. Tlačené vydanie z 21. mája 2016, kritická príloha Fórum, 12 strana
 • Perličkaloudwire.com: WIKIPEDIA: FACT OR FICTION? / en:Loudwire
 • Perlička – recenzia knihy Padesát odstínů šedé [Fifty Shades of Grey]: Padesát odstínů hlouposti / 36. Wikipedie – pan Grey dá slečně Steelové k podpisu smlouvu, aby vymezil jejich kopulační kontrakt. Bod po bodu jsou tam vyjmenovány pomůcky i praktiky, kterých se bude na naprosto nezkušené Aně dopouštět. Dodá jí k tomu i notebook a doporučí wikipedii. Na světě totiž neexistuje lepší zdroj poznání v oblasti sexu než právě tato encyklopedie. :D