Wikipédia:Otázky/Archív 2006

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Ako upravit[upraviť | upraviť kód]

Dobry den, vie mi niekto poradit, ako spravit, aby sa u miest (napr. Senica) nezobrazovala Štatistická územná jednotka: {{{Kód}}}, ale Štatistická územná jednotka: 504203. Dakujem, ked to sem nepatri, tak nechajte odkaz, kde to patri.

Stačí doplniť do do úvodnej šablóny (ohraničenej {{Infobox Slovenské mesto}}) riadok "Kód = 504203 |". Adrian@diskprís 20:13, 21. december 2006 (UTC)

chladivo R407c[upraviť | upraviť kód]

helou, vie mi niekto povedat z coho je tvoreny chladiaci plyn R407c

Dakujem

Našiel som toto http://es.wikipedia.org/wiki/R407C ale nabudúce, toto je diskusia výlučne o Wikipédii. Prajem pekný deň. --Wizzard 13:36, 31. október 2006 (UTC)

Uzlina[upraviť | upraviť kód]

Dobrí deň,chcel by som sa spýtať či uzlyna na čele sa môže pohybovať po stranách?žena má na ľavéj strane čela podkožnú hrčku väčia ako hrášok.Hmatom cítit ako keby tam mala malý kamienok.Za odpoved vám vopred dakujem.

Akúkoľvek hrčku alebo uzlinu, kt. mení veľkosť alebo tvar, musí vyšetriť lekár. Mz 23:20, 30. november 2006 (UTC)

Reproduktory[upraviť | upraviť kód]

Čo znamená impedancia pri reprodiktore? Nnapr Impedancia. 8 ohmov.

  • Zjednodušene tomu môžeš rozumieť tak, že je to odpor reproduktoru. Hodnota impedancie sa vyjadruje v ohmoch rovnako ako odpor, ale popisuje vlastnosti prvku (v tvojom prípade reproduktoru) pre striedavý prúd. --Abdull 20:48, 16. november 2006 (UTC)

technické kreslenie[upraviť | upraviť kód]

vedel by mi niekto poradit ake maju byt sirky a vysky cisiel alebo pismien.... a este aj dake hrubky dajte link....alebo poradte

neviete aký vplyv má salmonelóza a podobné infekčné ochorenie na tehotnú ženu? V žiadnej odbornej literatúre som sa to nedočítala. Ďakujem.

Pevný disk[upraviť | upraviť kód]

- Mam problem. Dva roky mam 40GB HDD. Teraz som potreboval vymazat CMOS BIOS-u, a odvtedy mi BIOS rozpoznava kapacitu disku iba 8GB. Kde sa to da opravit? Este neviem, ci mi z toho v buducnosti nevzniknu nejake dalsie problemy, alebo tak mozem fungovat dalej? Miro

Ak máš normálny OS, napr. Win2k, WinXP, alebo Linux, v BIOSe nenastavuj nič a nechaj si disk rozpoznať priamo v OS. --Wizzard 21:54, 30. november 2006 (UTC)
Keď si zmazal CMOS, vymazal si konfiguračné údaje BIOSu. Stačí ísť do BIOSu a nastaviť režim adresovania pri dotyčnom disku na LBA (default je zrejme CHS). Helix84.JPG helix84 22:56, 30. november 2006 (UTC)

Pre Wizarda[upraviť | upraviť kód]

Pisem o Callanovej metode, pretoze nechapem odkial zdroj pise o psychologickom natlaku...je to blbost. Veci, ktore pisem su zo zdrojov osobnych mailov s pomocnikmi Mr. Callana ako aj z knihy Callan Method (Teacher´s Handbook) od Orchaid Publishing LTD. Mnoho ľudí, totiž nechápe princíp metódy a akceptuje všetko, je tu priestor písať veci tak ako su a vidim, ze vlastne tu priestor nie je. Chcel by som vidiet zdroj na psychologicky natlak...:-)

Túto otázku a diskusiu adresuj redaktorovi AtonX, pretože predovšetkým on je ten, ktorý upravoval článok Callanova metóda. Ja tvrdím, že jeho úpravy sú nesprávne a obhajujem tvoju verziu, pretože mi pripadá lepšia. --Wizzard 20:10, 7. december 2006 (UTC)

Návod wikipedie v offline verzii[upraviť | upraviť kód]

Existuje verzia návodu ako používať wikipédiu a ako editovať a vytvárať články v offline verzii povedzme v pdf? Chcel by som to spracovať do prednášky, aby som rozšíril záujem na škole o používanie a editáciu wikipédie... prednášku by som potom ponukol v *.ppt pre voľné použitie ďalším šíriteľom osvety o wikipédii.. ;o)

Návod ako upravovať wikipédiu je tu:Pomoc:Prehľad editácie stránok nič ti nebráni aby si si túto stránku vytlačil na tlačiarni, (vľavo na stránke - Verzia pre tlač), alebo uložil ako stránku vo formáte .html. Peter439 11:24, 9. december 2006 (UTC)

Titan[upraviť | upraviť kód]

Mohol by mi niekto napisat co je to "Basingerov efekt"( tak som to nasiel napisane)?

Procesor Intel 64 bit a OS[upraviť | upraviť kód]

Dobrý deň, vie niekto poradiť či je možné na HW s procesorom Intel Pentium 4 64 bit pracovať s Windows XP Profesional - klasickým, korektne? Akosi sa mi to vymko z rúk keď som kúpil PC so 64 bit procesorom a teraz sa mi akosi nedarí udržať na uzde normálny OS. Dík za každú radu.

sorry hviezdicku som nezvladol

Chovanec