Wikipédia:Otázky/Archív 2010

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Zmiznutie stránky[upraviť | upraviť kód]

  • Dňa 27.12.2009 som po ťažkom boji dokončila vytvorenie stránky "Základná škola s materskou školou Pastuchov". Dnes som chcela túto stránku upraviť a zistila som, že už neexistuje. Je to možné že sa niekto postaral o jej zrušenie, keď mi bolo oznámené, že mi ďakujú za spoluautorstvo či čo. Cítim sa mizerne a pýtam sa či je to také jednoduché zrušiť niekomu stránku? Prosím o odpoveď.--Stipakova (diskusia) sa nepodpísal(a)
    • Info bolo presunuté do článku Pastuchov. Vasiľ 20:05, 12. január 2010 (UTC)

Ako zrušiť konto na wikipédii[upraviť | upraviť kód]

Neviem, či sa pýtam na správnom mieste, ale nenašiel som o tom informáciu: ako môžem zrušiť svoje konto na Wikipédii? Ďakujem za odpoveď. heuffel 17:18, 4. máj 2010 (UTC)

čítanie mien[upraviť | upraviť kód]

Prosím, poraďte mi, ako sa dozviem, ako sa správne čítajú mená umelcov napr. maliarov, sochárov, ... Ďakujem! Alena

Normálne, ako všetky iné mená. ;-) --peko 21:51, 10. máj 2010 (UTC)
Nepochopil si ma. Myslím napr. Eugéne Henri Paul Gauguin, nečíta sa to tak ako sa píše. Číta sa Pól Gogén, atď. Kde to hľadať? Ďakujem! Alena
Práveže pochopil, ty si nepochopila - mená umelcov sú rovnaké ako každé iné mená, nevidím dôvod prečo by sa mali čítať inak ako mená obyčajných ľudí. Ak hľadáš nejaký predpis na výslovnosť mien, skús pozrieť kodifikačné príručky typu Pravidlá slovenského pravopisu, Pravidlá slovenskej výslovnosti, Slovník slovenského jazyka, atď. Príp., minimálne čo sa týka anglických mien, existuje publikácia Slovník anglických vlastných mien v slovenčine (ostatné jazyky neviem ako na tom sú). Ale ešte raz opakujem, výslovnosť mien umelcov sa nijako nelíši od výslovnosti mien bežných ľudí. --peko 14:34, 11. máj 2010 (UTC)
Peko, obávam sa, že nie je dôvod, aby v PSP, SSJ, ale ani v Pravidlách slovenskej výslovnosti boli fonetické transkripcie vlastných mien (či už slovenských alebo cudzích) "obyčajných ľudí" alebo "umelcov". Alenina otázka sa mi zdá relevantná a tiež by ma to zaujímalo. Často sa totiž stretávam s rôznymi nesprávnymi "výslovnosťami" cudzích proprií - a často si človek ani nemôže byť na istom. heuffel 15:06, 20. máj 2010 (UTC)

Zmena názvu stránky[upraviť | upraviť kód]

  • Prosím vás ako zmením názov stránky ? Dnes som si založil konto,pridal som novú stránku,ale neviem zmeniť jej názov...

Toto je daná stránka: http://sk.wikipedia.org/wiki/Redaktor:Skybla --Skybla (diskusia) sa nepodpísal(a)

Plné texty diel patria na Wikisource, samozrejme treba pridať zdroj. Presúvať stránky ako nováčik nemôžeš. Vasiľ 09:55, 18. máj 2010 (UTC)
  • Kedy teda bude možné presunúť názov stránky + presunúť ju na wikisource? Nemohol by to spraviť teda niekto iný,keď som ja nováčik?