Wikipédia:Vyhýbajte sa zobrazovaniu náhľadu

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Pozor! Humor!
Pozor! Humor!
VAROVANIE

Táto stránka obsahuje humor. To znamená, že sa snaží predstierať, že veci, ktoré sú na Wikipédii veľmi nevhodné, nevítané alebo škodlivé, v skutočnosti také nie sú, ba dokonca že sú odporúčané a je vhodné ich robiť. Keby tu teda bola napríklad rada, aby ste na hlavnú stránku vkladali symbol vulvy pomocou kódu [[Obrázok:Symbol piča.svg|náhľad|240px]], autor to tak v skutočnosti nemyslí, ale iba vtipným spôsobom pranieruje nešvár uvádzania šírky obrázku v pixeloch spoločne s formátovacím pokynom thumb. To je však škodlivé, pretože neumožňuje používateľom vyberať si veľkosť náhľadov; preto to nerobte!

Viac o humore si môžete prečítať na stránke humor, ďalší humor na Wikipédii nájdete v kategórii Wiki-humor.
Tlačidlo Zobraziť náhľad na Wikipédii™

Tlačidlo Zobraziť náhľad (na obrázku vpravo) sa občas nesprávne používa na zobrazenie náhľadu pred vlastným uložením príspevku. Je to chybný postup z niekoľkých dôvodov:

  1. Ak váš počítač zhavaruje, všetka vaša práca sa stratí.
  2. Nebudete mať toľko úprav, následkom čoho je nižšia šanca stať sa správcom Wikipédie.
  3. Servery nie sú schopné zvládnuť nápor vyvolaný generovaním stránok, ktoré doteraz neexistujú.
  4. Ak váš preklep spôsobí vznik červeného odkazu, ľudia si uvedomia, že by sa malo vytvoriť presmerovanie na správny článok, pretože ak ste urobili preklep vy, môže sa to stať komukoľvek.

Alternatívne riešenie[upraviť | upraviť kód]

  • Ak chcete vedieť, ako váš článok bude vyzerať, prekladajte si wikikód v hlave.
  • Uložte stránku (s označením drobná úprava). Ak nie ste spokojní s aktuálnym výstupom upravujte znovu. Ak sa vám to zapáčilo, upravujte znovu, urobte typografickú opravu a v zhrnutí úprav sa ospravedlňte, že ste predtým veľkú zmenu označili ako malú.
Ak ste sa dostali až sem a ste hrdí na to, že sa týmto svedomite riadite, máme pre Vás zlú správu. Predchádzajúci text je humor, čo znamená, že v skutočnosti pranieruje nežiadúce a k úspechu nevedúce vzorce správania, preto sa ním neriaďte!

Bez ohľadu na akékoľvek iné označenia na tejto stránke nie sú texty v tmavo červených rámčekoch súčasťou humoru.