World of Warships

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie

World of Warships (známe ako aj World of Battleships) je vojnová hra od spoločnosti Wargaming. Hra je založená na podobnom modele ako World of Tanks a World of Warplanes, ktoré sú predchádzajúce online hry od Wargamingu. Prináša akčnú simuláciu rôznych typov vojnových lodí, ktoré v tímovej bitke plnia rôzne role. Hra sa teraz nachádza vo fáze oficiálneho beta testovania hry, a hocikto si môže hru stiahnuť po registrácii na oficiálnych stránkach hry.

Zahrať si môžete momentálne iba za americké a japonské plavidlá, ale do hry sa budú pridávať aj ďalšie národy (potvrdené je britské, nemecké a sovietske loďstvo). Ďalší pridaný národ bude Nemecko, ktorého lode sa už nachádzajú v hre, ale sú iba testované a pre obyčajných hráčov ešte nie sú dostupné.

Vývoj[upraviť | upraviť zdroj]

16. augusta 2011 tvorcovia a vydavatelia hier World of Tanks a World of Warplanes oznámili novú free-to-play (zdarma na hranie) námornú akčnú MMO hru nazvanú World of Battleships. Hra uzatvára vojnovú trilógiu online hier. O rok neskôr bola premenovaná na World of Warships, hlavne vďaka faktu, že Battleship označuje konkrétnu triedu plavidiel a nefunguje ako zastrešujúci názov hry.

2. júla 2015 hra vstúpila do otvoreného beta testu, čiže k finálnemu kroku k dokončeniu samotnej hry.

Hratelnosť[upraviť | upraviť zdroj]

Hra má mať výrazne pomalší spád, než predchádzajúce hry v sérii, čo je dané samotnou povahou námorného boja. Pripojenia bojísk s ostatnými hrami zo série sa neplánuje, takisto ako zakomponovanie ponoriek, ktoré by podľa tvorcov výrazne narušili vyváženosť hry, v ktorej môže každé pravidlo strieľať na každé (ponorky by boli zraniteľné iba určitou skupinou plavidiel).

Mapy[upraviť | upraviť zdroj]

Rozloha máp je 50x50 kilometrov, a to v rôznych podnebných pásmach, a rôznych moriach a oceánoch. Bojisko je inšpirované skutočnými miestami a oblasťami bitiek. Konkrétne mapy majú svoje vlastné podmienky vrátane počasia a zážitok z nich je odlišný.

Spoločný VIP účet[upraviť | upraviť zdroj]

Aj na World of Warships sa vzťahuje spoločný VIP účet, ktorý bol zavedený pre World of Tanks a World of Warplanes.

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]

Zdroj[upraviť | upraviť zdroj]

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku World of Warships na českej Wikipédii.