Stávková kancelária

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
(Presmerované z Stávkové kancelárie)
Prejsť na: navigácia, hľadanie

Stávková kancelária je podnik, ktorý ponúka stávky; v užšom zmysle jeho "prevádzkáreň".

Stávkové kancelárie rozdeľujeme na:

  • Kamenné stávkové kancelárie
  • On-line stávkové kancelárie

Kamenné stávkové kancelárie na Slovensku[upraviť | upraviť zdroj]

Kamenné stávkové kancelárie sú tie, ktoré prevádzkujú svoju činnosť v rôznych pobočkách. Na Slovensku existujú kamenné stávkové kancelárie spoločností:

On-line stávkové kancelárie[upraviť | upraviť zdroj]

Na Slovensku vlastní licenciu pre on-line stávkovanie niekoľko spoločností. Prevádzkujú ju:


Obyvateľom Slovenska svoje služby ponúka aj stávkové spoločnosti zo zahraničia. O legálnosti tipovania v cudzine však v súčasnosti prebieha diskusia v celej Európskej únii.

Slovenské verzie svojich stránok ponúkajú zatiaľ zahraničné stávkové spoločnosti Bwin a Expekt. Na slovenský trh však vnikajú aj rôzne stávkové kancelárie, ktoré majú české menu. Napríklad Betfair, Bet-at-home alebo Sportingbet. Slováci však môžu tipovať aj v stávkových kanceláriách bez českého či slovenského jazyka.

Podstata fungovania[upraviť | upraviť zdroj]

Stávkové kancelárie zarábajú prostredníctvom payoutu. Príklad: Na zápas Hrbatý - Kučera sú vypísané kurzy: 1.8-1.8. Tipujúci č. 1 vsadí sumu 1000 Sk na Hrbatého. Tipujúci č. 2 vsadí sumu 1000 Sk na Kučeru. Nech vyhrá ktokoľvek - stávková kancelária vyplatí len 800 Sk na výhre a 1000 Sk späť na vklade a pritom vklady boli 2000 Sk. Získava teda 200 Sk. Kurzy sú určované podľa predpokladaného správania tipujúcich. Väčšinou platí, že čím je kurz vyšší, tým je nižšia šanca na výhru. Niekedy sú kurzy v ponuke dodatočne upravované (napr. ak tipujúci vsadili značnú sumu na Hrbatého, stúpne kurz na Kučeru a na Hrbatého klesne).

Stávkové kancelárie ponúkajú rôzny payout, čo využívajú aj ako konkurenčnú výhodu v marketingu. Medzi stávkové kancelárie s najväčším payoutom patria betting exchange ako Betfair a spomedzi bežných stávkových kancelárií napríklad Pinnacle Sports.

Veľmi dobrá partia ľudí okolo tipovania je na webe http://www.nasetipy.com , kde sú informácie zdarma, teda žiadne platené tipy a iné stupidity