École des hautes études commerciales de Paris

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie

École des hautes études commerciales de Paris (skr. HEC Paris) je európska biznis škola nachádzajúca[1] sa v Paríži, Jouy-en-Josase a Dohe[2]. Bola založená v roku 1881.

Charakteristika[upraviť | upraviť zdroj]

HEC je trojnásobne akreditovaná medzinárodnými AMBA, EQUIS a AACSB,[3] čím sa Francúzsko popri Anglicku stáva krajinou s najvyšším počtom akreditovaných obchodných škôl.[4] Škola má cca 45 000 absolventov v 150 krajinách sveta, reprezentujúcich vyše 200 národností. Významnými absolventmi sú François Hollande (24. prezident Francúzskej republiky)[5] a Pascal Lamy (francúzsky politický poradca, obchodník, bývalý eurokomisár)[6].

Študijné programy[upraviť | upraviť zdroj]

HEC má svoj Master in Management program, niekoľko Masters programov v rôznych oblastiach ako napríklad marketing, financie, médiá, ľudské zdroje. V portfóliu sú tak isto Executive MBA a MEB, ktoré je podobné dennému štúdiu MBA. HEC udeľuje aj PhD titul.

Ročné poplatky za štúdium závisia od úrovne vzdelania a pohybujú sa od 20 000 do 40 000 eur za magisterský titul a môžu dosiahnuť až 80 000 eur za titul MBA.[4][7]

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. European Business School Rankings 2015
  2. HEC Paris: de Jouy-en-Josas à Doha
  3. Triple accredited business schools (AACSB, AMBA, EQUIS)
  4. a b BLÖSS, Gerrit Bruno. Study Business in France: All you need to know [online]. www.study.eu, [cit. 2022-10-06]. Dostupné online. (po anglicky)
  5. HEC a son premier président de la République
  6. Pascal Lamy
  7. Fees & Funding [online]. HEC Paris, [cit. 2022-10-06]. Dostupné online. (po anglicky)

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]