Óran Kókó Hósto Bu

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Óran Kókó Hósto Bu
Základné informácie
Anglický názov Ouran High School Host Club
Japonský názov 桜蘭高校ホスト部
Žáner Komédia
Romantika
Škola
Šódžo
Manga: Óran Kókó Hósto Bu
Autor Bisko Hatoriová
Jazyk japončina
Počet zväzkov 13+
Rok 5. august 2003
Anime: Óran Kókó Hósto Bu
Réžia Takuja Igaraši
Štúdio Bones
Rok 5. apríl 200626. september 2006
Dĺžka jednej časti 24 minút
Počet častí 26

Óran Kókó Hósto Bu je japonská manga séria od autorky Bisko Hatoriovej. V Japonsku pravidelne vychádza v dievčenskom časopise LaLa. Neskôr podľa tejto mangy vznikol aj rovnomenný anime seriál, vysielaný v televíziách NTV a Animax.

V angličtine sa používa titul Ouran High School Host Club. Club sa v japončine číta ako kurabu, no občas namiesto toho v názve použijú slovo bu.

Príbeh[upraviť | upraviť zdroj]

Príbeh sa prevažne odohráva v bohatej vysokej škole Óran. Chodia do nej len samí bohatí študenti. Ako vo všetkých japonských školách, aj tu je množstvo rôznych klubov. Jedným z nich je aj „Klub hostiteľov“. Tí sa starajú o zábavu a oddych mladých dám v škole. Zo začiatku sa klub skladal len zo šiestich chlapcov.

Jedného dňa mladé dievča Haruhi získa možnosť dostať sa na túto prestížnu školu, i keď ona sama je len zo strednej spoločenskej vrstvy. Preto sa možno stane aj najchudobnejšou študentkou tej školy. Raz omylom vojde do Klubu hostiteľov a tí ju hneď privítajú. Avšak kvôli tomu, že Haruhi vyrastala len s otcom, dievčenské veci ako móda a krása ju nezaujímajú a vyzerá trochu ako chlapec. Väčšina klubovníkov si to o nej aj pomyslelo. Potom omylom rozbila vázu, ktorá mala cenu 8 miliónov jenov a peniaze na opravu samozrejme nemala. Preto ju museli prijať ako siedmu klubovníčku, nevediac, že je dievča. Potom, čo všetci zistili, že je dievča však Haruhi musela zostať v klube, aby splatila dlh.