Óran Kókó Host-bu

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Óran Kókó Host-bu
Základné informácie
Anglický názovOuran High School Host Club
Japonský názov桜蘭高校ホスト部
ŽánerKomédia
Romantika
Škola
Šódžo
Manga: Óran Kókó Host-bu
AutorBisco Hatoriová
Jazykjapončina
Počet zväzkov13+
Rok5. august 2003
Anime: Óran Kókó Host-bu
RéžiaTakuja Igaraši
ŠtúdioBones
Rok5. apríl 200626. september 2006
Dĺžka jednej časti24 minút
Počet častí26

Óran Kókó Host-bu je japonská manga séria od autorky Bisco Hatoriovej. V Japonsku pravidelne vychádza v dievčenskom časopise LaLa. Neskôr podľa tejto mangy vznikol aj rovnomenný anime seriál, vysielaný na televíznych kanáloch NTV a Animax.

Príbeh[upraviť | upraviť zdroj]

Príbeh sa prevažne odohráva v bohatej vysokej škole Óran. Chodia do nej len samí bohatí študenti. Ako vo všetkých japonských školách, aj tu je množstvo rôznych klubov. Jedným z nich je aj „Klub hostiteľov“. Tí sa starajú o zábavu a oddych mladých dám v škole. Zo začiatku sa klub skladal len zo šiestich chlapcov.

Jedného dňa mladé dievča Haruhi získa možnosť dostať sa na túto prestížnu školu, i keď ona sama je len zo strednej spoločenskej vrstvy. Preto sa možno stane aj najchudobnejšou študentkou tej školy. Raz omylom vojde do Klubu hostiteľov a tí ju hneď privítajú. Avšak kvôli tomu, že Haruhi vyrastala len s otcom, dievčenské veci ako móda a krása ju nezaujímajú a vyzerá trochu ako chlapec. Väčšina klubovníkov si to o nej aj pomyslelo. Potom omylom rozbila vázu, ktorá mala cenu 8 miliónov jenov a peniaze na opravu samozrejme nemala. Preto ju museli prijať ako siedmu klubovníčku, nevediac, že je dievča. Potom, čo všetci zistili, že je dievča však Haruhi musela zostať v klube, aby splatila dlh.