Jerguš Ferko: Rozdiel medzi revíziami

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
d
chýba zhrnutie úprav
('''Jerguš Ferko''' (* 21. september 1956, Bratislava - † 25. máj 2001) bol slovenský publicista. Jeho otcom je Vladimír Ferko, bratom Andrej Ferko, strýkom Milan Ferko, matkou Hana Ferková, dlhoročná preklad)
d
Po novembri 1989 sa angažoval na strane síl, ktoré doviedli Slovensko k vyhláseniu samostatnosti. V tomto období pôsobil ako člen Výboru [[Matica slovenská|Matice Slovenskej]]. Spoluzakladal spolky Združenie slovenskej inteligencie "Korene", Klub za pravdivý obraz Slovenska, Združenie slovenských novinárov, Iniciatíva za zvrchované Slovensko, Kongres slovenskej inteligencie. Bol spoluautorom Vyhlásenia Kongresu slovenskej inteligencie na Donovaloch v r. 1992.
 
Z redakcie denníka Práca odišiel koncom r. 1991. Založil a viedol denník Koridor, ktorý vychádzal od marca 1992 do januára 1993. Neskôr pôsobil v ďalších novinách Republika/Slovenská republika, ktoré vychádzali od apríla 1994 do septembra 1996. V rokoch 1994-98 bol podpredsedom Rady Slovenskej televízie, neskôr pôsobil v Národnom divadelnom centre a externe prednášal investigatívnu žurnalistiku na [[Univerzita Komenského v Bratislave|Univerzite Komenského]] v Bratislave.
 
== Dielo ==
12 944

úprav

Navigačné menu