Tranoscius (vydavateľstvo): Rozdiel medzi revíziami

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
formulácia
(Vytvorená stránka „'''Tranoscius''' je slovenské vydavateľstvo. Založené bolo v roku 1898 v Liptovskom Mikuláši <ref>http://www.tranoscius.sk/index.php?menu=id10 Tranoscius - his...“)
 
(formulácia)
'''Tranoscius''' je slovenské vydavateľstvo. Založené bolo v roku [[1898]] v Liptovskom Mikuláši .<ref>http://www.tranoscius.sk/index.php?menu=id10 Tranoscius - história, Informácie o spoločnosti </ref>.
 
Zameriava sa na vydávanie náboženskej literatúry. Prvou vydanou knihou bola v roku [[1898]] kniha ''Nevyhováraj sa!'' (podtitul: ''Krátke odpovede na obyčajné výhovorky a námietky vo veciach náboženských'') od [[Adolf Peter Záturecký|Adolfa Petra Zátureckého]]. V roku [[1953]] bolo dovolené vydávať len kalendáre a bohoslužobné knihy a ostatné vydávanie bolo pozastavené.<ref>http://www.ecav.sk/?p=spravodajstvo/SPRecav/tlacovka_k_110_vyrociu_tranoscia Tlačovka k 110. výročiu Tranoscia</ref> Činnosť Tranoscia bola obnovená v roku [[1991]], keď sa stal oficiálnym vydavateľstvom [[Evanjelická cirkev augsburského vyznania (Slovensko)|Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania (ECAV)]].
V roku [[1953]] bolo dovolené vydávať len kalendáre a bohoslužobné knihy a ostatné vydávanie bolo pozastavené. <ref>http://www.ecav.sk/?p=spravodajstvo/SPRecav/tlacovka_k_110_vyrociu_tranoscia Tlačovka k 110. výročiu Tranoscia</ref>.
Činnosť Tranoscia bola obnovená v roku [[1991]], keď sa stal oficiálnym vydavateľstvom [[Evanjelická cirkev augsburského vyznania (Slovensko)|Evanjelická cirkev augsburského vyznania (ECAV)]]
 
== Referencie ==
<references />
{{referencie}}
 
== Externé odkazy ==

Navigačné menu