Diskusia s redaktorom:Tom78

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Tournesol.pngAhoj, Tom78. Vítame Ťa v slovenskej Wikipédii! / Welcome to the Slovak Wikipedia!
Slovenská Wikipédia je slovenská jazyková verzia Wikipédie, ktorá vznikla v októbri 2003 a k dnešnému dňu má 231 361 článkov.

Začal(a) si dobre a si na najlepšej ceste začať prispievať a pridávať množstvo dobrých článkov. Ďakujeme za Tvoj prínos k tvorbe encyklopédie a tešíme sa na spoluprácu. Veríme, že sa nám bude dobre spolu pracovať a že sa tu budeš medzi ostatnými cítiť príjemne.

Odporúčame Ti, aby si si prečítal/a nasledujúce stránky, ktoré Ti uľahčia prácu pri Tvojom upravovaní:

Gnome-help.svg Príručka Sandbox.png Pieskovisko
(miesto pre experimenty)

Gtk-dialog-info.svg Obsah Pomocníka Beer mug.svg Krčma
(diskusia redaktorov)
QA icon.svg Často kladené otázky Unesco Cultural Heritage logo.svg Päť pilierov Wikipédie
Crystal Clear app kedit.png Prehľad editácie stránok Nuvola apps important yellow.svg Čo Wikipédia nie je

Na diskusných stránkach sa vždy podpisuj: stačí napísať 4 vlnovky ~~~~ alebo ich vložiť kliknutím na ikonu OOjs UI icon signature-ltr.svglište nad oknom na úpravu.

Naopak články sa nikdy nepodpisujú.

Tak ešte raz vitaj a ďakujeme za Tvoje príspevky. Dúfame, že sa tu uvidíme často.
Za uvítací výbor: Wizzard


If you have questions, comments, or something is not clear to you, or if you would like to know something about the Slovak Wikipedia, look at the Slovak Wikiembassy, where someone might even help you in your language :).


Hellou 
  • Keep smile
  • Three Buttons.JPG

Oprava odkazu[upraviť kód]

Dobrý deň, opravila som Vám odkaz na infobox, keďže presmerovanie som zmazala, tak aby ste tam nemali červený odkaz. --Amonet 17:04, 18. marec 2011 (UTC)

Ďakujem--Tom78 20:59, 26. marec 2011 (UTC)

Upozornie[upraviť kód]

Tom, daj k latinským názvom rastlín ich slovenské ekvivalenty, lebo už ma nebaví ti ich tam dávať! S pozdravom BalkoMilan

Pozvánka na Valné zhromaždenie WM SR 9.9.2012[upraviť kód]

Ahoj, Tom78.

Chceli by sme ťa pozvať na stretnutie.

Možno by si mal(a) záujem zúčastniť sa, aby sme mohli podiskutovať o Wikipédii a nadácii Wikimedia osobne. Veľa problémov a otázok sa rieši lepšie osobne. Wizzard 23:15, 3. september 2012

Toto je automatická správa. Ak si neželáš dostávať pozvania na rôzne budúce stretnutia, vymaž sa z tohto zoznamu.

Wiki Loves Monuments 2012[upraviť kód]

Ahoj, Tom78

Slovenská Wikipédia je od včera členom celosvetového hnutia Wiki Loves Monuments a zúčastní sa na fotografickej súťaži v roku 2012.

Platné sú všetky fotografie o slovenských kultúrnych pamiatkach (s platným ID), ktoré sú nahraté od 1. septembra. Súťaž beží do 30. septembra. Pamiatky na fotografovanie môžete nájsť v zoznamoch, ktoré sú sústredené na stránke Zoznam kultúrnych pamiatok na Slovensku.

Informácie nie sú ešte kompletné, ale budú sa sa dopĺňať každým dňom. Viac informácií môžete nájsť na stránke Wikipédia:WikiProjekt Wiki miluje pamiatky alebo aj na www.wikilovesmonuments.cz v češtine.

Ak potrebujete pomôcť, neváhajte napísať nasledovným redaktorom: Wizzard, Jetam2, KuboF, K@rl (iba anglicky alebo nemecky).

Informácie pre fotografie od 1.9.2012 do súčasnosti:

Fotografie, ktoré majú známe ID, budú automaticky zahrnuté. Ak ID chýba, prosím skontrolujte, či fotografia môže byť kandidátom a doplňte chýbajúce hodnoty ID a {{Wiki Loves monument|sk}}. Wizzard 02:19, 19. október 2019 (zabudnutý podpis)


Toto je automatická správa. Ak si neželáš dostávať pozvania na rôzne budúce stretnutia, vymaž sa z tohto zoznamu.

názov námestia..[upraviť kód]

Ahoj. Presunul si námestie na nesprávny názov. Podľa PSP, ako si to uviedol, je to správne Námestie slobody. Pozri stranu 7, bod 3.2. tých pravidiel: ...nový spôsob písania názvov typu Ulica osloboditeľov, Most Slovenského národného povstania, Námestie hrdinov, Sad slobody a pod. namiesto doterajšieho spôsobu písania typu ulica Osloboditeľov, most Slovenského národného povstania, námestie Hrdinov, sad Slobody,...vlastným menom je tu totiž celé spojenie Ulica osloboditeľov, nie iba jeho druhá časť (t.j. osloboditeľov). --Magy357 00:20, 17. marec 2014 (UTC)

Na oficiálnych dokumentoch mesta Bratislava a mesta Banská Bystrica je uvedené nám. Slobody. Je to skôr otázka pre jazykovedcov, ako na wikipédiu. Dík neprečítal som si to dosť presne.--Tom78 (diskusia) 00:50, 17. marec 2014 (UTC)
Áno, to majú na viacerých stránkach, ale z vlastnej skúsenosti viem, že to je skôr kvôli nepružnosti aktualizácie informácií na ich stránkach. Sú to rozpočtovky a ako také dávajú prachy len na to, čo ich pália najviac a toto sa rieši tak raz za dekádu, keď už si niekto na nich riadne vyšliapne, že tam majú zastaralé info. ;) PSP to píše úplne jasne a tam niet čo namietať. --Magy357 00:57, 17. marec 2014 (UTC)

Upozornenie[upraviť kód]

Nuvola apps kate.png Oznam!
Ďakujeme Ti za informácie v článku TV7, no jeho spracovanie a/alebo rozsah zatiaľ nespĺňa požiadavky na encyklopedické heslo. Pokús sa prosím text upraviť, alebo rozšíriť aspoň do tej miery, aby sme ho mohli za článok naozaj považovať. Ak sa nám to ani spoločnými silami nepodarí, po 14 dňoch bude Tvoje dielo, vzhľadom na snahu udržať kvalitu, z Wikipédie odstránené. Ďakujeme za pochopenie.

Preložiť s češtiny 3 roky neaktualizovaný článok so spornou významnosťou, to by nešlo. Buď aktualizovať a pridať nezávislé zdroje, alebo zmazať. --Saskardin diskusia 10:38, 31. máj 2014 (UTC)

Preklady[upraviť kód]

Čau, to čo je za preklad - Asonance, odkedy sa prekladajú názvy skladieb, názvy skupín a mená? preložiť meno Hana Horká na Hana Horúca, to je fakt sila. kontroluj za sebou preklad, nabudúce to dám na urgentnú úpravu. --Gepetito (diskusia) 22:35, 20. jún 2015 (UTC)

Ďakujem, pravda. Je chybou upravovať, keď človek zaspáva.--Tom78 (diskusia) 09:44, 30. jún 2015 (UTC)

Presun obsahu[upraviť kód]

Ahoj, presun textu je vhodné robiť presunutím, nie skopírovaním. Stráca sa tak história článku. Opravil som to.--Pe3kZA 12:03, 28. jún 2016 (UTC)

Ďakujem za opravu. Presne čo som nechcel som urobil.--Tom78 (diskusia) 13:24, 28. jún 2016 (UTC)

Právnici[upraviť kód]

Dobrý deň, dlho sme si nepísali, možno tomu bude už 7 rokov :) Najprv chcem poznamenať, že s radosťou sledujem vaše editácie na slovenskej wikipédii :) Všimol som si, že ste na Wikiúdajoch menili odkazy pre kategóriu Právnici USA a spojili ste ju s kategóriou pre Advokátov USA. Je pravda, že na Slovensku hovorovo advokátov nazývame "právnici", ale právnici sú v skutočnosti všetci, ktorí absolvovali štúdium práva (čiže aj sudcovia a prokurátori). Čiže by som vaše úpravy potreboval vrátiť, ale chcem sa uistiť, či to chápem správne a naozaj ste mysleli pod tými právnikmi advokátov. Ak áno, potom zmením aj kategórie v dotyčných článkoch.--Kelovy (diskusia) 11:26, 7. február 2017 (UTC)

Dobrý deň. Máte pravdu zmiatla ma čeština. Nechám to na Vás, budete vedieť lepšie ako to dať naspäť. Chcel som dať kategóriu k článku - Greg Abbott, myslím že nebol advokát, právnik áno. Ďakujem za opravu. Príjemné editácie, pekný deň.--Tom78 (diskusia) 00:37, 8. február 2017 (UTC)

Aha, to s tou češtinou som si neuvedomil, už som to opravil aj im :) Zhodou okolností som práve tieto právnické kategórie pred pár dňami kontroloval, ale ten škriatok mi ušiel, preto vás to zmiatlo. Tak dobre, necháme v tom článku súčasné kategórie, keď nebol advokátom. Príjemný deň aj vám :)--Kelovy (diskusia) 05:22, 8. február 2017 (UTC)

Nedeľa cirkevného roka[upraviť kód]

Ahoj! Na stránke Nedeľa cirkevného roka si pridal nedele evanjelického cirkevného roka - si si istý, že sú naozaj tak? Nedeľu Krista Kráľa som nenašiel ani na http://www.ecav.sk/?p=info/infrok/rok ani na http://javor.cechove.cz/liturgicky-kalendar/ - a je to v RKC neskorý "produkt", v ECAV veľmi pochybujem, že by niečo také bolo - preto som to odstránil, ale nie som ECAV a neveľmi poznám evanjelické reálie. --Andreios (diskusia) 14:34, 18. február 2017 (UTC)

Ďakujem. Je to pravda. Nedeľu Krista Kráľa slávia katolíci. Pridal som tam - evanjelici: Posledná nedeľa cirkevného roku (Nedeľa večnosti). --Tom78 (diskusia) 02:07, 19. február 2017 (UTC)

Diskografie[upraviť kód]

ahoj, v článkoch Marek Krajčí a Maťo Lišhák si pridal diskografie, ale nie je z toho odseku Diskografia známe či tie albumy naspievali, zložili texty? zložili hudbu? obal? Bolo by dobre to tam doplniť. --Gepetito (diskusia) 18:33, 12. apríl 2017 (UTC)

pri tom - Maťo Lišhák, je to ešte v poriadku, ale tu - Marek Krajčí, neviem o čo ide (či tie albumy naspieval? zložil hudbu? texty?)--Gepetito (diskusia) 18:41, 12. apríl 2017 (UTC)

Ok, Díky pridané aj s referenciami. --Tom78 (diskusia) 19:06, 12. apríl 2017 (UTC)

takto je to v poriadku. --Gepetito (diskusia) 20:06, 12. apríl 2017 (UTC)


Zúčastni sa 2. slovenskej WikiKonferencie, 9.12. v Žiline[upraviť kód]

Ahoj Tom78!

Už onedlho, 9. decembra, sa v Žiline uskutoční wiki stretnutie roka – 2. slovenská WikiKonferencia! Ako kolegu Wikipediána ťa pozývame na toto výnimočné stretnutie, na ktoré komunita čakala dlhé 2 roky!

Práve finalizujeme program, tešiť sa môžeš na prehľad úspešných projektov, inšpiráciu do budúcnosti aj noviny z celosvetového hnutia Wikimédia.

Tiež pripomíname, že v prihláške môžeš požiadať o cestovné štipendium (a členstvo vo Wikimedii SK, čo je podmienkou pre udelenie štipendia, ti môžeme schváliť priamo počas WikiKonferencie).

Ďalšie informácie a prihláška: http://wikikonferencia2017.wikimedia.sk/

PS: WikiKonferencia je súčasťou OSSConf, konferencie o otvorenom softvéri a hardvéri, čiže jednou návštevou zažiješ rovno 2 konferencie!

Za organizačný tím, KuboF Hromoslav, 5. december 2017

Ad Gentes[upraviť kód]

Stop hand nuvola green.svg Oznam
Zistili sme, že experimentuješ s Wikipédiou. Tvoj experiment fungoval a následne bol odstránený. Ak chceš ďalej experimentovať, použi, prosím, svoje, alebo verejné pieskovisko a riaď sa pokynmi na ňom, pretože pokusy v článkoch sú zvyčajne rýchlo zmazané. Ak sa chceš dozvedieť o prispievaní do Wikipédie, pozri sa na stránku Vitajte vo Wikipédii.

Neodstraňuj šablóny z článku. Keď nevieš prekladať, tak to nerob. Vysvetli mi napr. túto vetu - Tento účel vychádza zo zdroja lásky, lásky Otca a Božieho plánu spásy ľudské pokolenie, ty aj rozumieš čo si napísal? pochybujem, lebo táto veta nedáva žiadny význam. Hlavne že v článku niečo je, však, a je jedno či sú to bludy alebo zrozumiteľný text.--2A02:AB04:53F:2F00:99D7:AE9F:21DD:3B00 17:00, 14. marec 2019 (UTC)

Stop hand nuvola orange.svg Upozornenie
Opakovane sme zistili, že experimentuješ s Wikipédiou. Tvoj experiment fungoval a následne sme ho opätovne odstránili. Ak chceš ďalej experimentovať, použi, prosím, pieskovisko a riaď sa na ňom uvedenými pokynmi, pretože pokusy v článkoch zvyčajne rýchlo mažeme. Ak sa chceš dozvedieť o prispievaní do Wikipédie, pozri stránku Vitajte vo Wikipédii. V prípade opakovaného porušovania integrity encyklopédie Ti zablokujeme redaktorský prístup do Wikipédie! Ďakujeme za pochopenie.


Účelovo založený redaktor s účelovo dlhým názvom na skrývanie svojich aktivít. Diskusia s redaktorom:2A02:AB04:53F:2F00:99D7:AE9F:21DD:3B00--Tom78 (diskusia) 21:10, 15. marec 2019 (UTC)

Znova. Neodstraňuj šablóny z článkov, keď nevieš prekladať tak neprekladaj. Ešte raz si za sebou prečítaj článok - Biskupská konferencia, podľa toho čo si tam vytvoril, tak neovládaš ani slovenčinu, nie to ešte preklad.--2A02:AB04:53F:2F00:7CB4:E5CD:A447:1710 21:14, 15. marec 2019 (UTC)
IP vysvetli na základe akých kritérii je tam Urgent? A taktiež aj na Biskupská konferencia. Ak sa ti nepáči preklad, tak preformuluj vety alebo to označ "na úpravu" a nedávaj si leda-bolo urgenty na články, ktoré zďaleka nie sú urgent. --KasciJ 22:01, 15. marec 2019 (UTC)
Keď tam vy chyby nevidíte, tak ja vás tu učiť slovenčinu nemienim. Máš pravdu nie je to zďaleka na urgent, ale také bludy čo sú v tých článkoch to je rovno na výmaz.--2A02:AB04:53F:2F00:7CB4:E5CD:A447:1710 22:04, 15. marec 2019 (UTC)


Zoznam slovenských časopisov[upraviť kód]

Dobrý deň, čakal som ako to dopadne. A toto je akože finálny zoznam všetkých slovenských časopisov? :) A teraz bez srandy. Fakt ich tu chýba veľa. Takýto zoznam sa nemôže tváriť, že obsahuje všetko. Nezahrnuli ste tam ani všetky periodiká zo Zoznamu periodickej tlače Ministerstva kultúry SR. Presne takéto zoznamy, ktoré nie je v ľudských silách dobrovoľníkov komunity a náhodných okoloidúcich udržiavať, tu vytvárať nemôžeme. Navrhnem zoznam zmazať.--Pelex (diskusia) 07:41, 16. apríl 2019 (UTC)

Neuložilo mi predtým odpoveď. Cieľom bolo zjednotniť už existujúce a zprehľadniť tieto články viac na Stránky na zmazanie - diskusia --Tom78 (diskusia) 20:35, 16. apríl 2019 (UTC).

Plánujete v tom nejak ďalej pokračovať, alebo zoznam necháte v tomto stave?--Pelex (diskusia) 05:54, 13. máj 2019 (UTC)

Pridavanie clankov[upraviť kód]

Zdravim, nedavno som zacal prispievat na wikipediu a niektore z mojich clankov dostavaju tagy na zmazanie, pricom podla kriterii na minimalny clanok maju vsetko co maju mat. Tym, ze si nedavno po mne upravoval clanky, tak by ma zaujimalo, ci by som vedel dostat nejaky feedback preco je to tak, napr. https://sk.wikipedia.org/wiki/ETF. Rad by som pridaval nadalej, ale bez spatnej vazby neviem kde robim chyby.

Dakujem, 47yuri47 (diskusia) 00:29, 17. apríl 2019 (UTC)

Zdravím, najlepšie by bolo spýtať sa jednotlivých redaktorov, ktorý tam dali tú šablónu. Preto som vám dal do diskusie (Diskusia s redaktorom:47yuri47) aj šablónu - Vitajte priamo v tej šablóne sú základy prispievania do wikipédie, treba preklikať a prečítať si text jednotlivých odkazov. Potom je dobré pozrieť si napríklad články v Wikipédia:Odporúčania. Ešte by som Vám odporučil prečítať si článok z blogu sme - http://bur.blog.sme.sk/c/86056/Co-je-a-co-nie-je-Wikipedia.html - Čo je a čo nie je Wikipédia. Veľa trpezlivosti prajem a nedajte sa odradiť.--Tom78 (diskusia) 16:07, 18. apríl 2019 (UTC)

Billa a kategória[upraviť kód]

Ahoj! Sorry za mierny chaos, ale kategóriu som presunul tak ako to mal urobiť IP, aby si bol zachovaný v histórii.--Jetam2 (diskusia) 06:19, 30. júl 2019 (UTC)

Ďakujem. Už som to zistil a dal Billu naspäť na zmenenú kategóriu.--Tom78 (diskusia) 06:47, 30. júl 2019 (UTC)Účelový anonym[upraviť kód]

Účelový anonym. Žiadna konkretizácia.

Koľko je tých účelových redaktorských stránok?

‎‎--Tom78 (diskusia) 22:14, 15. marec 2019 (UTC)

Áno presne, každý deň si zakladám novú redaktorskú stránku, vždy z náhodne vybraných číslíc a písmen. A to len preto, aby som tu mohol trollovať. Keď uvidíš niekde na internete takto náhodne vyskladané znaky, tak to je všetko moja práca. --2A02:AB04:53F:2F00:7CB4:E5CD:A447:1710 22:23, 15. marec 2019 (UTC)

Nie. Účelové stránky na základe ip adresy - Špeciálne:Príspevky redaktora na wikipédii.--Tom78 (diskusia) 22:27, 15. marec 2019 (UTC)
Neviem skadiaľ si ich vytiahol ale nie sú všetky moje.--2A02:AB04:53F:2F00:7CB4:E5CD:A447:1710 22:34, 15. marec 2019 (UTC)
  • prispieva od jedného toho istého prevádzkovateľa netu a adr.Psát je hrozné a nepsát strašné.
– Neznámy autor
Vykárka
Hudba veľmi prospieva zdraviu, ak ju správne užívame.
Pythagoras
Mail-mark-junk.svg