Hyde Park Corner (stanica metra): Rozdiel medzi revíziami

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
chýba zhrnutie úprav
d (pridaná Kategória:City of Westminster pomocou použitia HotCat)
Značky: bez zdroja vrátené
'''Hyde Park Corner''' je stanica [[Metro v Londýne|londýnskeho metra]], otvorená [[15. decembra]] v roku [[1906]]. Nachádza sa na linke:
* [[Piccadilly Line]] medzi stanicami [[Knightsbridge (stanica metra)|Knightsbridge]] a [[Green Park (stanica metra)|Green Park]]. Ročne táto stanica odbaví cca 5,8 miliónov cestujúcich.
 
== História ==
Stanicu otvorili [[Great Northern, Piccadilly]] a [[Brompton Railway]] [[15. december|15. decembra]] [[1906]]. Bola to spojovacia stanica medzi dvoma pôvodnými spoločnosťami, [[London United Railway]] a [[Piccadilly and City Railway]], ktorá sa zlúčila po tom, čo Parlament požadoval, aby celá trasa z [[Hammersmithu]] do [[Finsbury Park]] bola postavená ako jedna schéma.
 
Pôvodná budova stanice navrhnutá [[Leslie Green]]om stále zostáva na juhu od križovatky, čo je pozoruhodné dlaždicami vo farbe krvi; do júna 2010 sa používala ako pizzeria a od [[14. december|14. decembra]] [[2012]] je to hotel [[Wellesley]]. Budova bola vyradená z používania, keď bola stanica vybavená eskalátormi namiesto výťahov a novou podpovrchovou halou na vstupenky, ktorá bola uvedená do užívania [[23. máj|23. mája]] [[1932]], hoci s nástupišťami je spojené núdzové schodisko. Výťahové šachty sa teraz používajú na zabezpečenie vetrania. Stanica z roku [[1932]] mala na stenách vsadené vitríny, ktoré ukazovali sériu diorám znázorňujúcich vývoj londýnskeho autobusu - niektoré modely z mierky prežili už dávno, niektoré z nich prežili v zbierkach múzea LT.
 
Keď bola stanica prestavaná eskalátormi, susedná málo používaná stanica na ulici [[Down Street]] na východe (smerom ku [[Green Park]]u) bola vyradená z používania.
 
== Súčasnosť ==
6 682

úprav

Navigačné menu