Oracle Corporation: Rozdiel medzi revíziami

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Pridaných 64 bajtov ,  pred 15 rokmi
en,{{Počítačový výhonok}}
(Nová stránka: Oracle Corporation je jedna z najväčších spoločností vyvíjajúcích relačné databázy, nástroje pre vývoj a správu databáz či customer relationship manage...)
 
(en,{{Počítačový výhonok}})
'''Oracle Corporation''' je jedna z najväčších spoločností, ktoré vyvíjajúcíchvyvíjajú relačné [[Databáza|databázy]], nástroje pre vývoj a správu databáz či customer relationship management ([[CRM]]) systémovsystémy. Spoločnosť založili [[Lawrence J. Ellison]], Robert N. Miner a Edward Oates v roku 1977 pod prvým názvom SDL (Software Development Laboratory). Názov Oracle získala až neskôr podľa projektu, ktorý firma SDL robila na objednávku [[CIA]]. V roku 2005 spoločnosť zamestnávala 50 000 ľudí. Jej zastúpenie nájdete v 145 štátoch.
 
Spoločnosť založili [[Lawrence J. Ellison]], Robert N. Miner a Edward Oates v roku [[1977]] pod prvým názvom SDL (Software Development Laboratory). Názov Oracle získala až neskôr podľa projektu, ktorý firma SDL robila na objednávku [[CIA]]. V roku [[2005]] spoločnosť zamestnávala 50 000 ľudí. Má zastúpenie v 145 štátoch.
 
{{Počítačový výhonok}}
[[en:Oracle Corporation]]
53 099

úprav

Navigačné menu