Adam Gontier

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Adam Gontier
Adam Gontier
Narodenie25. máj 1978 (43 rokov)
Peterborough, Ontário, Kanada
Odkazy
Webstránkasaintasonia.com

Adam Wade Gontier (* 25. máj 1978, Peterborough, Ontário, Kanada) je kanadský hudobník a skladateľ. Je bývalým hlavným spevákom, gitaristom a skladateľom piesní rockovej skupiny Three Days Grace. Ako speváka ho považujú za veľmi talentovaného a je známe, že má hlasový rozsah od vysokého tenoru do stredne nízkeho basu. Okrem skupiny Three Days Grace, spolupracoval aj s inými kapelami ako Art of Dying a Apocalyptica. Momentálne hrá v kapele Saint Asonia

Osobný život[upraviť | upraviť zdroj]

Gontier sa narodil v Norwood v Ontáriu v Kanade v máji 1978. Navštevoval Norwood District High School. Tu stretol Neila Sandersona a Brada Walsta, s ktorými založil kapelu s názvom "Groundswell", ktorá sa neskôr vyvinula do Three Days Grace. Groundswell si získal popularitu v miestnej oblasti a o pár rokov neskôr sa skupina rozhodla presťahovať do Toronta a venovať sa svojej hudobnej kariére.

Vplyv[upraviť | upraviť zdroj]

Gontier cituje ako svoje vplyvy Pearl Jam, Alice in Chains, Sunny Day Real Estate, The Beatles a Jeffa Buckleyho. Keď mal 8 až 12 rokov, jeho matka hrala jazz na piane a on chcel, aby ho vzala na svoje koncerty.

Ocenenia[upraviť | upraviť zdroj]

Gontier získal dve BMI pop ocenenia a bol nominovaný za najlepšie hudobné video, najlepšie rockové video a najlepšie medzinárodné video ako Kanaďan.