Adobe Systems

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Adobe Systems Incorporated
Adobe Systems logo and wordmark.svg

Právna forma Public Company
Založená december 1982
Zakladateľ Charles Geschke
John Warnock
Sídlo San José (Kalifornia), USA
Priemysel softvér, publikovanie, výskum a vývoj
Produkcia Adobe Creative Suite
Adobe Captivate
Adobe Acrobat
Zamestnancov 8 660 (december 2009)[1]
Webová stránka www.adobe.com

Adobe Systems Incorporated je americká softvérová spoločnosť so sídlom v San José, Kalifornia, USA. Spoločnosť sa dlhodobo sústreďuje na tvorbu multimediálnych a kreatívnych softvérových produktov, s nedávnym vpádom do oblasti Rich Internet application (RIA).

V decembri 1982 John Warnock a Charles Geschke, potom ako odišli od spoločnosti Xerox PARC, založili spoločnosť Adobe Systems s cieľom vývoja a predaja tlačového jazyka PostScript. V roku 1985 si Apple licencovala PostScript pre použitie vo svojich LaserWriter tlačiarňach čím pomohla začať DTP revolúciu. Adobe, názov spoločnosti, pochádza z názvu potoka Adobe Creek v Los Altos v Kalifornii ktorý pretekal za domom jedného zo zakladateľov. V decembri 2005 Adobe kúpila svojho konkurenta, spoločnosť Macromedia, čím pridala do svojho portfólia nové produkty a platformy ako Coldfusion, Dreamweaver, Flash a Flex.

V decembri 2009 spoločnosť zamestnávala 8 660 zamestnancov z ktorých približne 40% pracuje v San José. Ďalšie významné vývojové pracoviská Adobe sa nachádzajú v Orlande, Seattli, San Francisku, Oreme, Ottawe, Minneapolise, Walthame, San Luis Obispe, Hamburgu, Noide, Bangalúre, Bukurešti a Pekingu.

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. Adobe Fast Facts [online]. . Dostupné online. (po anglicky)