Adobe Systems

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Adobe Systems Incorporated
Adobe Systems logo and wordmark.svg

Právna formaPublic Company
Založenádecember 1982
ZakladateľCharles Geschke
John Warnock
SídloSan José (Kalifornia), USA
Priemyselsoftvér, publikovanie, výskum a vývoj
ProdukciaAdobe Creative Suite
Adobe Captivate
Adobe Acrobat
Zamestnancov8 660 (december 2009)[1]
Webová stránkawww.adobe.com

Adobe Systems Incorporated je americká softvérová spoločnosť so sídlom v San José, Kalifornia, USA. Spoločnosť sa dlhodobo sústreďuje na tvorbu multimediálnych a kreatívnych softvérových produktov, s nedávnym vpádom do oblasti Rich Internet application (RIA).

V decembri 1982 John Warnock a Charles Geschke, potom ako odišli od spoločnosti Xerox PARC, založili spoločnosť Adobe Systems s cieľom vývoja a predaja tlačového jazyka PostScript. V roku 1985 si Apple licencovala PostScript pre použitie vo svojich LaserWriter tlačiarňach čím pomohla začať DTP revolúciu. Adobe, názov spoločnosti, pochádza z názvu potoka Adobe Creek v Los Altos v Kalifornii ktorý pretekal za domom jedného zo zakladateľov. V decembri 2005 Adobe kúpila svojho konkurenta, spoločnosť Macromedia, čím pridala do svojho portfólia nové produkty a platformy ako Coldfusion, Dreamweaver, Flash a Flex.

V decembri 2009 spoločnosť zamestnávala 8 660 zamestnancov z ktorých približne 40% pracuje v San José. Ďalšie významné vývojové pracoviská Adobe sa nachádzajú v Orlande, Seattli, San Francisku, Oreme, Ottawe, Minneapolise, Walthame, San Luis Obispe, Hamburgu, Noide, Bangalúre, Bukurešti a Pekingu.

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. Adobe Fast Facts [online]. . Dostupné online. (po anglicky)