Preskočiť na obsah

Alan Cox

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Alan Cox
Alan Cox
Narodenie22. júl 1968 (55 rokov)
Swansea, Wales
Profesiaprogramátor
Odkazy
CommonsSpolupracuj na Commons Alan Cox

Alan Cox (* 22. júl 1968, Solihull, Anglicko) je britský počítačový programátor, ktorý je silne angažovaný vo vývoji linuxového jadra od roku 1991. Žije v meste Swansea, Wales so svojou manželkou, Telsou Gwynneovou.

Účasť na Linuxovom jadre[upraviť | upraviť zdroj]

Kým bol zamestnaný v areáli v Swansea University, nainštaloval jednu z prvých verzií Linuxu na jeden z počítačov patriacich univerzite. To bola jedna z prvých inštalácií Linuxu na vyťaženú sieť a odhalila mnoho chýb sieťového kódu. Cox opravil väčšinu z týchto chýb. Vtedy sa z neho stal jeden z hlavných vývojárov Linuxového jadra.

Udržiaval 2.2 vetvu a jeho vlastné verzie 2.4 (označované písmenami "ac" napríklad 2.4.13-ac1). Tieto verzie boli veľmi stabilné a obsahovali množstvo opráv chýb, ktoré išli priamo do oficiálneho jadra. Bol považovaný za druhú osobu, hneď po Linusovi Torvaldsovi.

Alan bol zamestnaný Linuxovým distribútorom Red Hat po dobu desiatich rokov, ktorú opustil v januári 2009. Dnes je zamestnaný vo firme Intel. Bol tiež zapojený v projektoch ako GNOME a X.Org.

Zdroj[upraviť | upraviť zdroj]

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku Alan Cox na anglickej Wikipédii.

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

  • Spolupracuj na Commons Commons ponúka multimediálne súbory na tému Alan Cox