All Time Low

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
All Time Low
AllTimeLowBand.jpg
Základné informácie
Pôvod USA Baltimore, Maryland, USA
Žáner(-re) Pop rock, Pop punk
Pôsobenie 2003 – súčasnosť
Vydavateľstvá Hopeless (2006 – 2010; 2012 – súčasnosť)
Interscope (2010 – 2012)
Emerald Moon (2004 – 2006)
Webstránka alltimelow.com
Členovia skupiny:
Alexander Gaskarth
Jack Barakat
Zachary Merrick
Rian Dawson

All Time Low je americká pop punková skupina z Baltimoru v Marylande, ktorí sa sformovali v roku 2003. Skupina sa skladá z hlavného speváka a gitaristu Alexandra Gaskartha, hlavného gitaristu Jacka Barakata, basového gitaristu Zacharyho Merricka a bubeníka Riana Dawsona. Meno kapely je vzaté z piesne "Head on Collision" od New Found Glory.

História[upraviť | upraviť zdroj]

2003-06: Vznik kapely a The Party Scene[upraviť | upraviť zdroj]

All Time Low sa sformovali v roku 2003, kedy ešte stále boli na strednej škole a začali prespievavať pesničky od pop punkových kapiel ako sú napríklad Blink-182. Neskôr nahrali svoj prvý album s Emerald Moon Records, s ktorými podpísali zmluvu v roku 2004 a vzápätí vydali svoje prvé EP album The Three Words to Remember in Dealing with the End. Kapela neskôr vydala prvý oficiálny album The Party Scene a to v júli 2005.

Pred tým, než v roku 2006 maturovali, All Time Low podpísali ďalšiu zmluvu, tentokrát s Hopeless Records. V jednom rozhovore kapela hovorí, že začali brať hudbu vážne až v ich maturitnom ročníku na strednej škole, teda pred tým, než vydali svoje druhé EP Put Up or Shut Up v júli roku 2006.

All Time Low se neskôr v roku 2006 vydali na turné na podporu ich EP. Po turné začala kapela písať materiály na druhý štúdiový album.

2007–08: So Wrong, It's Right[upraviť | upraviť zdroj]

All Time Low vydali ich druhý štúdiový album So Wrong, It's Right v septembri 2007 a boli s ním na šiestom mieste v rebríčku Indipendent Albums. Druhý singel z albumu, "Dear Maria, Count Me In", ktorý bol napísaný o striptérke, bol prvý singel kapely, ktorý dosiahol 86. miesto v rebríčku Pop 100. 9. marca 2009 dostal singel zlaté ocenenie.

Krátko po vydaní So Wrong, It's Right sa All Time Low rýchlo stali populárnymi. Objavili sa na MTV v relácii Discover and Downolad a v Music Choice - Fresh Crops a taktiež boli pridaní do oboch playlistov MTV - Big Ten a MTV Hits. 7. marca 2008 kapela naživo vystupovala v relácii Jimmy Kimmel Live! a následne aj v MTV na Woodie Awards

V roku 2008 boli magazínom Alternative Press menovaní "Kapelou roka".

2009-10: Nothing Personal[upraviť | upraviť zdroj]

Zo začiatku roku 2009 All Time Low prehlásili v rozhovore s britským magazínom Rock Sound, že začali písať materiály na tretí štúdiový album a že tiež spolupracujú s niekoľkými umelcami a producentmi hneď pri niekoľkých piesňach.

Aj napriek tomu, že ATL stále písali piesne, začali už nahrávať na ich nový album vo februári 2009 a už o mesiac neskôr nahrávanie dokončili. Hlavný singel albumu, "Weightless", bol vydaný vo februári 2009 a stal sa prvou piesňou kapely, ktorá bola hraná aj vo veľkých rádiách, napríklad vo Veľkej Británii. All Time Low vydali svoj tretí album Nothing Personal v júli 2009.

Neskôr v novembri 2009 kapela oznámila, že podpísali zmluvu s Interscope Records a o mesiac neskôr boli ocenení ako "Najlepšia Pop Punk Kapela" od Top In Rock Awards.

2011: Dirty Work[upraviť | upraviť zdroj]

Po tom, čo v marci 2010 vydali pieseň "Painting Flowers" na album "Almost Alice", soundtrack k filmu Alica v krajine zázrakov, začali písať materiály na ich štvrtý album, ktorý mal byť prvým albumom u major labelu Interscope Records.

Demá k novej doske skupiny boli zverejnené na webových stránkach v auguste 2010 a neskôr ATL v jednom rozhovore potvrdili, ktoré nahrávky budú a nebudú na albume. Menej než za rok, v júni 2011, bol vydaný štvrtý štúdiový album Dirty Work. Album mal vyjsť už v marci, ale bola vydaná neskôr kvôli prechodu k Intercsope.

Diskografia[upraviť | upraviť zdroj]

Štúdiové albumy[upraviť | upraviť zdroj]

EP albumy[upraviť | upraviť zdroj]

  • The Three Words to Remember in Dealing with the End
  • Put Up Or Shut Up

Členovia[upraviť | upraviť zdroj]

  • Alexander Gaskarth - spev, rytmická gitara
  • Jack Barakat - hlavná gitara, zadné vokály
  • Rian Dawson - bicie
  • Zachary Merrick - basová gitara, zadné vokály

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku All Time Low na českej Wikipédii.