Avast

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
(Presmerované z Avast!)
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Avast
Avast Mobile Security & Antivirus.png
Logo
Základné informácie
Vývojár AVAST Software, s.r.o.
Posledná aktuálna verzia 17.9.2322
Operačný systém Microsoft Windows, Windows x64, Linux, Mac OS, Windows Server
Dostupné jazyky 45 jazykov
Typ softvéru Antivírusový softvér
Licencia Proprietárny softvér
Ďalšie odkazy
Webová stránka http://www.avast.com/

Computer n screen.svg Pozri aj Informačný portál

Avast je antivírusový program k dispozícii zadarmo od spoločnosti AVAST Software, spoločnosti so sídlom v Česku, ktorý bol prvý raz uvedený na trh v roku 1988.

Program je k dispozícii ve viac ako 20 jazykoch a je jedným z najpopulárnejších „freeware“ antivírusových aplikácií. Program pred rokmi vyvolal rozruch, keď hneď pri vstupe do porovnávacieho testu Virus Bulletin dokázal poraziť mnoho antivírov zvučných mien a onedlho potom ako prvý v histórii detegoval 100% vírusov vo všetkých kategóriách. Verzia avast! Free Edition je poskytovaná zadarmo. Avast! antivírus má na svete viac ako 400 miliónov používateľov.

Taktiež je jediný antivírus ktorý vo svojej free verzii obsahuje aj Webový-štít (teda kontrola webových stránok v reálnom čase). Medzi ďalšie funkcie patrí napríklad : WebRep (panel nainštalovaný v prehliadači ktorý zobrazí reputáciu stránky na ktorej sa nachádzate), Sandbox (pri podozrivých súboroch sa opýta na spustenie v sandboxe - čiže v nejakej "bubline" mimo ukladania na disk). Tento antivírus vyhráva mnohé antivírové testy a umiestňuje sa na pozícii ADVANCED + , ADVAMCED v testoch AV COMPARATIVES. Pred nedávnom spustil novinku - bezpečný prehliadač Avast SafeZone Browser.