Avrigus

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Avrigus
Základné informácie
Pôvod Flag of Australia.svg Sydney, Austrália
Žáner(-re) dark ambient,
doom metal
Pôsobenie 1995 – súčasnosť
Vydavateľstvá Warhead Records
Webstránka http://www.avrigus.com/
Členovia skupiny:
Simon Gruer
Bývalí členovia
Judy Chiara

Avrigus je darkambientová skupina zo Sydney, Austrálie. Vydali zatiaľ jedno EP a jeden plný album. V Máji 2007 Simon Gruer oznámil na ich oficiálnej stránke, že nový album ktorý bude mať názov The Hidden Citadel vyjde s veľkou pravdepodobnosťou v roku 2008.

História skupiny[upraviť | upraviť zdroj]

Avrigus má svoj pôvod v roku 1990, kedy hudobník zo Sydney Simon Gruer nahral niekoľko thrashmetalových skladieb. Nasledujúci rok založil skupinu s gitaristom Leifom Gregorym, bubeníkom Kaneom Jarvisom a basgitaristom Steveom Caruanaom. Ale zostava bola spolu iba na krátky čas. Gregory neskôr vystupoval v ďalších skupinách v Sydney ako boli Destrier, Aftermath a Dark Order. Jarvis a Caruana založili grindcorovú skupinu s názvom Vomit, ktorá sa neskôr premenovala na Volatile.

V roku 1993 Simon Gruer začal pracovať ako zvukový inžinier pre sydneyskú doom/death metalovú skupinu Cruciform, a neskôr na sklonku roka 1993 sa k skupine pridal keď odišiel ich basgitarista Daniel Moth. Simon hral na klávesy a prebral rolu hlavného vokalistu. Skupina nahrala dvoj-piesňové demo Paradox, ktorého jedna pieseň neskôr bola aj na Warhead Records kompilácii Warhead Records Vol. 1 v roku 1995. Skupina tiež vydala jedno EP menom Atavism, na ktorom je 6 piesní. Medzičasom gitarista Cruciformu Tony Mulhearn predstavil Simona umelkyni a hudobníčke Judy Chiare, s ktorou potom spolu začali pracovať na hudobných nápadoch pre Avrigus. Cruciform sa už však rozpadol.

So zánikom Cruciformu mali teraz Simon a Judy viac času na Avrigus, a nahrali dve piesňe "As Ivy Groweth Green" a "The Final Wish", ktoré sa v roku 1997 objavili ako demo. Na ďalší rok vydavateľstvo Warhead Records vydalo EP menom "The Final Wish" ktoré obsahovalo 4 piesne. Judy tiež tvorila hosťa na albume zvanom Dreamscapes od sydneyskej doom metalovej skupiny Elysium.

Album The Secret Kingdom bol kompletný okolo januára 2000. Judy napísala väčšinu piesní, spievala a hrala na klavír. Simon prispel väčšinou hudby vrátane gitary, basmi, bubnami a klávesmi. Vydavateľstvo Avrigusu Warhead Records medzičasom skončilo, ale Judy zobrala kópie albumu spolu so sebou keď šla navštíviť Európu a Avrigus dostali ponuku na vydanie albumu od holandského vydavateľstva Hammerheart Records cez ich odnož Well of Urd. The Secret Kingdom bolo vydané v roku 2001. Odvtedy členovia Avrigusu vyjadrili nespokojnosť s vydavateľstvom (teraz už známe ako Karmageddon Media) kvôli ich zlyhaniu poskytovania poplatkov za tantiémy. Simon a Judy spolu hudbu už niekoľko rokov neskladali, a v máji 2007 Simon oznámil, že Judy už viac nie je členom Avrigusu.

Diskografia[upraviť | upraviť zdroj]

Albumy[upraviť | upraviť zdroj]

EP[upraviť | upraviť zdroj]

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]