Boba Fett

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie

Boba Fett je fiktívna postava zo sveta Hviezdnych vojen, klon nájomného lovca Jango Fetta, naklonovaný zrejme pri príležitosti vytvorenia veľkej armády v Epizóde II (Klony útočia).

Potom, čo jeho "otca" v druhej epizóde zavraždia, nastúpi na jeho miesto a bude nasledovať príklad svojho otca, nájomného lovca. Po prvýkrát je možné vidieť ho v V. epizóde (Impérium vracia úder) a potom v VI. epizóde (Návrat Jediho), v tom čase pracuje pre Jabba Hutta.

Brnenie je v podstate identické s brnením Jango Fetta. Čaká nás však na ňom tentoraz vojenský náter a upravená puška Blaster Rifle. Jeho výbava tiež obsahuje plameňomet, jetpack s navádzanou strelou a rôzne iné prvky. Výbava je podobná s tou, čo mal Jango, a užíva tiež aj tu istú loď, ktorá zostala po Jangovi, a to Slave I, ale s jeho úpravou náteru a možno aj technických vlastností je loď označovaná ako Slave II.

V piatej epizóde pomáha Darth Vaderovi zaistiť zatknutie návštevníkov Cloud City, a to konkrétne Hana Sola, Droida C-3PO, Chewieho a princeznej Lei, a nastražiť tak pascu, aby Vader zajal aj Luke Skywalkera.

V VI. epizóde je zhodený slepým Hanom Solom pri úteku Luka a ostatných z výletnej lode Jabba Hutta a padá do púštnej priepasti so Sarlakom, ktorého môžeme prirovnať obrovskej piesočnej chobotnici. Ale sú informácie, že tento pád prežil a Sarlakom bol vyvrhnutý von. Bol by to jeden z dôvodov, prečo túto postavu môžeme vidieť aj v hre Jedi Knight: Jedi Academy, dávno po páde impéria. Objaviť by sa mal aj v druhej sérií kánonického seriálu Mandalorian.