Captain America

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie

Captain America je fiktívna komiksová postava od Marvel Comics. Po prvýkrát sa objavil v Captain America Comics #1 v marci 1941.

Charakteristika[upraviť | upraviť zdroj]

Captain America, vlastným menom Steve Rogers, sa narodil v Amerike pred 2. svetovou vojnou. Od malička túžil brániť svoju vlasť a preto v období puberty narukoval do armády USA, aby mohol bojovať proti fašistom. Na základe jeho šikovnosti, oddanosti, poslušnosti a disciplíne bol vybraný pre experiment jedného uznávaného nemeckého vedca. Išlo o sérum „super-vojaka“, ktorým chceli dosiahnuť armádu špeciálnych vojsk. Stevovi bolo sérum vpichnuté, následkom čoho sa z neho stal dospelý jedinec.

Štít Captaina Americu

Toto sérum mu nedalo žiadne superschopnosti ako by sa dalo čakať. Zvýšilo to však jeho pohyblivosť, reflexy, obratnosť, silu, regeneráciu, pomalšie starnutie a vytrvalosť. Toto všetko však stačí na to, aby sa stal jedinečným. Captain Amerika je schopný zdvihnúť nad hlavu 400 kg a všetky jeho ostatné vlastnosti sú v najvyšších úrovniach, aké môže človek dosiahnuť. Captain je jeden z najlepšie vycvičených ľudí na svete. Ovláda viacero bojových umení, je vynikajúci stratég a vodca. Keďže profesor, ktorý mu vpichol sérum bol zavraždený, Captain America je jediný človek, ktorý ma v sebe sérum super-vojaka. Ako zbraň používa Captain America štít ktorý je zliatinou dvoch super-kovov, Adamantium a Vibranium, takže je prakticky nezničiteľný. V rukách Captaina Americu je tento štít vynikajúcou obrannou a deštrukčnou útočnou zbraňou. V 2. svetovej vojne bol pri jednom z mnohých bojov zmrazený. Neskôr ho našli členovia pôvodných The Avengers. Captain America dlhé roky bojuje ako vodca v skupine superľudí The Avengers. Jeho najlepší priatel bol Bucky Barnes. Podľa filmovej verzie žije dodnes, no podľa komiskovej v roku 2007 zomrel počas Civil War.