Charizard

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Charizard
Japonské meno リザードン, Rizádon
Poradové číslo 6
Generácia prvá
Typ ohnivý / lietajúci
Vývojový stupeň tretí
Predošlý vývoj Charmeleon
Ďalší vývoj
Spôsob vývoja
Výška 1,7 m
Hmotnosť 90,5 kg
Úvodná epizóda Pokémon: ep. 46
Schopnosť Blaze

Charizard (jap.: リザードン, Rizádon) je Pokémon – fiktívna postava z hier, mangy, zbieracích kariet, anime a ďalších médií vytvorených Satoši Tadžirim s názvom Poketto Monsutta alebo skrátene Pokémon.

Charakteristika[upraviť | upraviť zdroj]

Charizarda je možné získať len v regióne Kanto, avšak prenosom sa môže dostať do akejkoľvek dosiaľ vydanej Pokémon hry. Voľne žijúci neexistujú, získať sa dá len vývojom z jeho predošlej formy, Charmeleona, od 36. úrovne alebo od 32. úrovne v hrách Pokémon Red, Blue a Yellow.

Charizard je oranžovej farby a na konci dlhého chvosta má veľký plameň, ktorý sa mu po evolúcii zase zväčšil. Dokáže už používať aj nejaké dračie útoky, napríklad Dračí Hnev (angl. Dragon Rage). Je oveľa väčší, než jeho predchodca Charmeleon, má dlhé pazúry a tiež mu už narástli krídla. Navyše je aj ešte namyslenejší a veľmi ľahko sa vie rozčúliť, no je to veľmi silný pokémon. Je na najvyššom možnom stupni, ďalej sa už nevyvíja.

Dvojnásobné zranenie Charizardovi spôsobujú útoky vodného a elektrického typu a kamenné útoky mu spôsobujú až štvornásobné zranenie. V hrách Pokémon Red, Blue a Yellow mu dvojnásobné zranenie spôsobujú aj ľadové útoky. Malé alebo žiadne zranenia mu spôsobujú útoky ohnivého, trávnatého, bojového, zemného, chrobačieho a oceľového typu. V hrách Pokémon Red, Blue a Yellow sa oceľový typ nenachádza.

Charizard v anime[upraviť | upraviť zdroj]

Pokémon[upraviť | upraviť zdroj]

  • Epizóda 46: Útok Prehistorických Pokémonov (angl. Attack of the Prehistoric Pokémon) – Ashov Charmeleon sa nazúril a aby mohol bojovať proti Aerodactylovi sa vyvinul na Charizarda. Ako Charizard už Ashove rozkazy neposlúchal vôbec. Odvtedy sa objavoval vždy, keď ho Ash vybral z pokéballu.
  • Epizóda 105: Charizard Chills – V tejto epizóde si Charizard obľúbil Asha po tom, čo mu pomohol rozmraziť sa. Odvtedy už Asha poslúchal na slovo a vďaka tomu sa Charizard stal asi najsilnejším pokémonom v Ashovom tíme.
  • Epizóda 134: Charizard's Burning Ambition – Ash nechal svojho Charizarda s trénerkou Lizou, aby ho vytrénovala na silnejšieho pokémona. Odvtedy už Ash cestoval bez neho, ale pri dôležitých udalostiach si ho vyzdvihol.

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]