Christian Burns

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Christian Burns
Základné informácie
Popis umelca Anglický spevák
Rodné meno Christian Anthony Burns
Narodenie 18. január 1974 (43 rokov)
Flag of the United Kingdom.svg Flag of England.svg Liverpool, Anglicko
Žáner Pop, Trance & House, alternative rock
Hrá na nástroje Akustická/Elektrická gitara
Roky pôsob. 1999 – súčasnosť
Webstránka www.christianburns.com

Christian Anthony Burns alebo Christian Burns (* 18. január, 1974, Liverpool, Spojené kráľovstvo) je britský spevák, syn Tonyho Burnsa.

Kariéra[upraviť | upraviť zdroj]

Burns bol členom populárnej britskej skupiny BBMak spolu s Markom Barrym a Stephenom McNallym. Skupina predala takmer tri milióny CD celosvetovo a ich pieseň „Back Here“, bola medzi Top 5 najlepších projektov vo Veľkej Británii. V Spojených štátoch sa „Back Here“ umiestnila na prvých miestach v rebríčkoch.

V roku 2003 sa kapela rozpadla a všetci členovia sa dali na sólovú kariéru. Burns neskôr začal spolupracovať s inými umelcami. V roku 2007 spolupracoval s DJ Tiëstom na piesni „In the Dark“, ktorá bola na albume „Elements of Life“. Tiež účinkoval v piesni The Power Of You s DJ Tiëstom, (pod pseudonymom Allure). Táto pieseň bola na kompilácii In Search Of Sunrise 7: Ibiza.

Christian Burns tiež nahral pieseň „Love and Motion“ s Bennym Benassim a „As We Collide“ s americkou speváčkou Jes brieden. Napísal piesne: „Suddenly“, „The Emergency“, „Forget Me“, na album These Hopeful Machines pre BT-ho.

S Richardom Durandom nahral pieseň „Night & Day“ a „This Light Between Us“ a Neon Hero s Arminom van Buurenom. Tiež spolupracoval s umelcami ako David Guetta, Matt darey, Sebastian Ingrosso, Dirty South.

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]