Deutsche Eishockey Liga

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Deutsche Eishockey Liga
Deutsche Eishockey Liga
Krajina Nemecko Nemecko
Dátum vzniku 1994
Počet klubov 14
Posledný víťaz Eisbären Berlin
Oficiálna webstránka www.del.org

Deutsche Eishockey Liga (nemecky: Deutsche Eishockey Liga; skratka DEL) je najvyššia profesionálna hokejová liga v Nemecku. Vznikla v roku 1994 ako náhrada za ligu Eishockey-Bundesliga.

Predchadzajúci víťazi[upraviť | upraviť zdroj]

  • 1994/95 Kölner Haie
  • 1995/96 Düsseldorfer EG
  • 1996/97 Adler Mannheim
  • 1997/98 Adler Mannheim
  • 1998/99 Adler Mannheim
  • 1999/00 München Barons
  • 2000/01 Adler Mannheim
  • 2001/02 Kölner Haie
  • 2002/03 Krefeld Pinguine
  • 2003/04 Frankfurt Lions
  • 2004/05 Eisbären Berlin
  • 2005/06 Eisbären Berlin
  • 2006/07 Adler Mannheim
  • 2007/08 Eisbären Berlin
  • 2008/09 Eisbären Berlin
  • 2009/10 Hannover Scorpions
  • 2010/11 Eisbären Berlin
  • 2011/12 Eisbären Berlin
  • 2012/13 Eisbären Berlin
  • 2013/14 ERC Ingolstadt

Účastníci v sezóne 2011/12[upraviť | upraviť zdroj]

Klub Mesto Založený Web stránka
Augsburger Panther Nemecko Augsburg 1878 http://www.aev-panther.de/
Eisbären Berlin Nemecko Berlín 1954 http://www.eisbaeren.de/
DEG Metro Stars Nemecko Düsseldorf 1935 http://www.deg-metro-stars.de/
Hamburg Freezers Nemecko Hamburg 2002 http://www.hamburg-freezers.de/
Hannover Scorpions Nemecko Hannover 1975 http://www.hannoverscorpions.de/
ERC Ingolstadt Nemecko Ingolstadt 1964 http://www.erc-ingolstadt.de/
Iserlohn Roosters Nemecko Iserlohn 1959 http://www.iserlohn-roosters.de/
Kölner Haie Nemecko Kolín nad Rýnom 1972 http://www.haie.de/
Krefeld Pinguine Nemecko Krefeld 1936 http://www.krefeld-pinguine.de/
Adler Mannheim Nemecko Mannheim 1938 http://www.adler-mannheim.de/
EHC Mníchov Nemecko Mníchov 1998 http://www.ehc-muenchen.de/
Thomas Sabo Ice Tigers Nemecko Norimberg 1980 http://www.icetigers-nuernberg.de/
Straubing Tigers Nemecko Straubing 1981 http://www.straubing-tigers.de/
Grizzly Adams Wolfsburg Nemecko Wolfsburg 1975 http://www.ehc-wolfsburg.de/

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]