Diskusia:Šimoniovci

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Lokalizacia[upraviť kód]

Ahoj, čo si chcel povedať týmto: „pochádzajúca z Tekova, presnejšie zo Šimonovian (historická časť Partizánskeho)“? Tekov a PE sú riadne vzdialené, odkiaľ teda boli? --Pe3kZA (diskusia) 20:01, 8. február 2013 (UTC)

Pozri na mapu Tekovskej župy - Oslany a okolie patrili do tejto župy. A mám pocit, že dnešným mestom Partizánske prechádza hranica historickej Tekovskej a Nitrianskej župy. --LacoR (diskusia) 20:59, 8. február 2013 (UTC)
Bars county map.jpg
To, že patrilo dnešné PE do vtedajšej Tekovskej župy ešte automaticky neznamená, že to je Tekov ;) Tekov ako región je predsa vymedzený a to, že k župe s podobným názvom patrilo aj iné územie je úplne v poriadku. Župy neboli vymedzené historickými hranicami jednotlivých "regiónov" a tak niektoré regióny boli rozdelené do viacerých žúp. Preto by bolo správnejšie formuláciu zmeniť na "pochádzajúca zo Šimonovian, patriacich do Tekovskej župy", resp. župu vôbec nespomínať. --Pe3kZA (diskusia) 09:52, 9. február 2013 (UTC)
Asi máš pravdu a keď sa povie Tekov, tak skôr človek myslí na Levice (Slovensko) a Zlaté Moravce. Na druhej strane v článku Tekov (región) píšeme, že: Tekov je jedeným z možných slovenských regiónov. Jeho územie je totožné s územím bývalej Tekovskej župy. (prekopírované prvé dve vety). --LacoR (diskusia) 12:03, 9. február 2013 (UTC)
Preformuloval som to a župu som tam schválne nechal, je to pravdivý fakt a je to celkom zaujímavý fakt. A zas raz máme diskusiu dlhšiu ako článok:-). A dokonca aj s obrázkom:D. --LacoR (diskusia) 12:25, 9. február 2013 (UTC)