Diskusia:Ekosystémové služby

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Dobrý deň, Ďakujem za príspevok k článku Ekosystémové služby lesa. Súhlasím s Pekom, že tento príspevok potrebuje rozšírenie a v priebehu nasledovných dní sa tak aj uskutoční. Podľa niektorých redaktorov by uvedený článok ma byť prepojený s článkom Les. Článok les je všeobecne zameraný na popis lesa ako ekosystému, ďalej sú údaje o kolobehu živín, rozdelení lesov atď. Tento článok nie je zameraný na využívanie funkcií lesa v širšom zmysle. Práve táto časť je rozpracovaná v článku Lesné hospodárstvo, (LH) kde v rámci histórie LH je jasne zadefinované ak sa menili priority využívania lesa spoločnosťou. Od klčovania lesov pre potreby získavania plôch pre poľnohospodárstvo, cez využívanie dreva pre banskú činnosť a spracovanie rúd v stredoveku, až po začiatky rozvoja turizmu a uvedomovania si potreby využívanie všetkých ekosystémových služieb, ktoré poskytuje les. Preto som presvedčený že toto prepojenie je logické a umožní dopĺňanie a rozvoj obidvoch článkov. Lesnictvo (diskusia) 14:53, 17. január 2020 (UTC)

Nesúhlasím s odstraneným článku - na potrebu doplnenia som bol upozornený 16.01 a v nasledovných dňoch bol príspevok doplnený o odkazy o ďaľšie informačné zdroje. Lesnictvo (diskusia) 12:29, 30. január 2020 (UTC)

Nazdar. Vitaj na projekte. Trochu som to upravil. Ak ti niečo nebude jasné, napíš mi sem. --Vegetator (diskusia) 20:08, 30. január 2020 (UTC)