Diskusia:Evidenčné číslo vozidiel na Slovensku

Obsah stránky není podporován v jiných jazycích.
z Wikipédie, slobodnej encyklopédie

EČV a skratka okresu[upraviť zdroj]

Tento článok bude rozdelený na dve navzájom nesúvisiace logické celky

  1. Evidenčné číslo vozidla - tabuľka na motorovom vozidle
  2. [[Zoznam skratiek okresov]] (návrh?) - je zoznam dvojpísmenových skratiek názvu okresu

Samozrejme budú upravené aj všetky odkazy na tento článok. Zoznam (všetkých?) evidenčných čísel sem nevloží asi nikto, a to čo je v článku je zoznam skratiek okresov. Má niekto pripomienky, alebo chce preformulovať názov stránky č.2? --AtonX 17:56, 5 Jan 2005 (UTC)

Regionálnosť / Medzinárodnosť[upraviť zdroj]

Ak je co len mala sanca, ze nejaka ina krajina to tiez nazyva Evidencne cislo vozidla, nebolo by rozumnejsie zahrnut niekde do nazvu, ze sa jedna o slovenske ECV ? Nerad by som bol, keby informacie na slovenskej jazykovej mutacii wikipedie boli prilis slovenskocentristicke. Som za co najviac informacii o slovenskych veciach (nech je ich kludne aj 95%), ale nech je z kazdeho clanku jasne (aj pre cudzinca) ci je to nasa cisto slovenska zalezitost alebo ci je to nieco univerzalne. Atomique 09:59, 15 Feb 2005 (UTC)

Pridal som tam viackrát "SR", snáď už nikto nebude hľadať okresný dopravný inšpektorát v zahraničí. Ja by som bol s prídavným menom "slovenský" opatrnejší... --AtonX 18:23, 15 Feb 2005 (UTC)

EVČ a norma?[upraviť zdroj]

Ma niekto nejake materiály (normu), kde je presne definovaný každý znak EVČ ? Alebo obrazky znakov v prijatelnom rozliseni? --213.151.228.223 (diskusia) sa nepodpísal(a)

Evidenčné číslo vozidla[upraviť zdroj]

Tento článok by mal pojednávať o medzinárodných EČV v ktorom Evidenčné číslo vozidla Slovenskej Republiky bude ako poddruh. Komu sa to chce prerobiť? Rudko 19:25, 29. apríl 2011 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

EČV 2023[upraviť zdroj]

Ahojte - mám vlastné foto novej tabuľky EČV vzor 2023 teda "AA", ale potreboval by som nakopnúť - neviem ako ju sem pridať. Robil som v minulosti jednoduché editácie a úpravy, hlavne text, ale tu neviem kam ju vlastne uploadovať, či nahradiť tú Ilavskú značku alebo ako.

Rovnako by som ju rád upravil aj na anglickej wikipedii (https://en.wikipedia.org/wiki/Vehicle_registration_plates_of_Slovakia), ale všimol som si, že ten nesprávny obrázok, ktorý majú, je už referencovaný aj z iných jazykových mutácií, tak neviem, či tam je správne úplne vyhodiť/zameniť ten pôvodný obrázok v galérii? Ten niekto zrejme vytvoril na PC, ale vzdialenosti medzi znakmi a okrajom značky nezodpovedajú realite.

Vďaka za pomoc! Immutability (diskusia) 08:34, 7. február 2023 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

@Immutability: Ahoj! Obrázky treba nahrať cez Wikimedia Commons, napríklad cez Upload Wizard. Stačí potom do článku len uviesť link na obrázok na Commons. Vďaka!--Jetam2 (diskusia) 17:35, 7. február 2023 (UTC)Odpovědět[odpovedať]
@Jetam2 Veľmi pekne ďakujem za nakopnutie! Skúsil som to, poprosím pre istotu o kontrolu. Označil som to ako drobnú zmenu. Ilavskú TEČ som posunul pod titulok "1997 až 2022", a svoju novú fotku dal pod "od roku 2023" bez extra popisu (pôvodne bola Ilava úplne navrchu, na začiatku článku). Immutability (diskusia) 19:05, 7. február 2023 (UTC)Odpovědět[odpovedať]
@Immutability: Niet zač. Vyzerá to byť v poriadku. Vďaka za fotku!--Jetam2 (diskusia) 19:10, 7. február 2023 (UTC)Odpovědět[odpovedať]