Diskusia:Hádzaná na Letných olympijských hrách 2016

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Chválabohu že wikipédia je celosvetový mnohojazyčný projekt[upraviť kód]

V inojazyčných článkoch bez problémov nájdem to, čo nenájdem na sk wiki. V niektorých článkoch na našej wiki, ako je aj tento, sa totiž človek nedozvie o koľkej hodine hrá jeho obľúbený tím, na konečné výsledky treba čakať dlhšie ako na drvivej väčšine inojazyčných wiki, dokonca ani aktuálna tabuľka, ktorá by mohla byť aktualizovaná aspoň po skončení hracieho dňa, neexistuje. Je možné aj to, že spôsob, akým je editovaná táto stránka je v súlade s predpismi a pravidlami wikipédie... Ak je to tak, potom beriem späť všetko, čo som napísal v druhej vete. Ale neverím, aby pravidlá nariaďovali zadávať v tabuľkách 5 zápasov, z toho žiadna výhra, žiadna remíza a žiadna prehra. Matematicky to nesedí a preto to nemá žiadnu logiku.. :-) --redmir (diskusia) 23:39, 11. august 2016 (UTC)

to bude asi tým, že toto je encyklopédia a nie športové noviny. --Gepetito (diskusia) 21:33, 14. august 2016 (UTC)
pardon, ale prečo potom cca 95%, alebo možno aj 99% článkov tohto typu na wikipédiach obsahuje informácie o časoch začiatkov zápasov a aktualizuje sa tak, ako som sa o tom zmienil v druhej vete..? keď je to encyklopédia a nie športové noviny, potom tu nemusia byť vôbec informácie o zápasovom programe, o priebežných výsledkoch a pod.. stačil by extra-stručný článok s uvedením názvu, termínu a dejísk podujatia s informáciou o priebehu konkurzu alebo hlasovania, ktoré rozhodlo o dejisku.. k tomu ešte informácie o počte štartujúcich, príp. info o mimoriadnych udalostiach súvisiacich s podujatím.. ani súpisky zúčastnených tímov, tak ako ich bežne uvádza en wiki, tu nemajú čo robiť podľa argumentu, že to nie sú športové noviny.. ostatné informácie, predovšetkým výsledkový a tabuľkový servis by teda mali byť nahodené výlučne až po skončení podujatia.. uznáwam a rešpetujem že wikipédia nie je športový onlajn servis ani športové noviny, ale na druhej strane webová encyklopédia alias wikipédia nie je ani klasická papierova knižná encyklopédia.. výhodou webovej encyklopédie v porovnaní s knižnou je možnosť čo najskôr reagovať na novinky a zmeny... a keď je to encyklopédia, to ešte neznamená, že tu majú svoje miesto tabuľky s matematickými nelogickosťami typu 0+0+0=5.. aj keď chápem redaktora, že takýmto spôsobom informuje čitateľa o počte zápasov, ktoré každý tím skupine odohrá, čiže v tomto prípade 5 zápasov.. Už by aj z mojej strany stačilo si myslím.. :-) S pozdravom Česť práci! --redmir (diskusia) 13:58, 15. august 2016 (UTC)
Veď smelo opravte chyby, ak tam sú.--Kelovy (diskusia) 14:16, 15. august 2016 (UTC)
Problém je v tom, že nie všetci redaktori sú nadšení tým, keď opravuješ nimi založené články. Nechcem sa už baviť v tejto diskusii o tom, ako by mal článok vyzerať, čo by v ňom malo byť a čo nie a či je v súlade s pravidlami. Keď už, tak v Krčme. Ale k jednej záležitosti sa tu ešte vyjadrím: rád by som vedieť, podľa čoho redaktor na tejto a podobných stránkach určuje, ktorý tím je v zápasoch vedený ako domáci. Dva príklady za všetky: oficiálne, polooficiálne aj neoficiálne stránky OH a svetovej hádzanej ako aj cudzojazyčné wikipédie uvádzajú konkrétne týkajúc sa tohto článku v zápasoch Čierna HoraŠpanielsko a AngolaBrazília ako domáce tímy Čierna Horu a Angolu, iba jediný wikiredaktor to robí opačne. Možno to má svoju logiku, ale ja ju zatiaľ nikde nevidím. Viem že svet ani wikipédia nestoja na tom, ktorý tím bude v článkoch na sk.wiki uvádzaný ako domáci, ale sú aj iné témy, na ktorých svet ani wikipédia nestoja, ale horlivo sa o nich diskutuje. --redmir (diskusia) 17:21, 18. august 2016 (UTC)
Ktorý je to redaktor ? Môžeme sa ho na to spýtať.--Kelovy (diskusia) 18. 8. 2016, 19:40 (UTC)
Maajo25 sa volá tento redaktor.. :-) --redmir (diskusia) 10:48, 10. január 2017 (UTC)