Wikipédia:Krčma

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Vrátiť sa Pomoc:Obsah
Návod

Vitajte v krčme. Táto stránka sa používa na diskusie o technických otázkach, politike, novinkách a pripravovaných zmenách na Wikipédii. Je rozdelená do šiestich stolov. Vyberte si na diskusiu o probléme, ktorý Vás trápi, správny stôl z tabuľky. Podpíšte sa menom a dátumom (použite ~~~~ alebo kliknite na symbol podpisu v paneli nástrojov počas úpravy).

Ak nechcete diskutovať na tému týkajúcu sa Wikipédie, možno chcete:

Vymažte vyrovnávaciu pamäť servera pre túto stránku (aby sa na stránke zobrazili aktuálne zmeny)

Krčmové stoly

Novinky
pridať
Pridať oznámenie o novinke na Wikipédii napr. nové Wikiprojekty

Wikipolitika
pridať
Pre diskusiu o aktuálnej a navrhovanej politike

Technické
pridať
Pre diskusiu o technických veciach

Gramatické
pridať
Pre diskusiu o gramatických veciach

Návrhy
pridať
Pre diskusiu o nových nápadoch a návrhoch, ktoré sa netýkajú politiky

Podpora
pridať
Pridať žiadosť, ktorej odpoveď nie je zahrnutá v Pomoc

Rôzne
pridať
Pridať poznámku, ktorá sa nehodí k inému stolu

Chcem… Kam mám ísť
Pomoc pri používaní Wikipédie Pomoc
Oznámiť chyby v softvéri wiki alebo požiadavky na nové črty Phabricator (po anglicky) alebo chyby oznámte pri stole Technické
Žiadosti o príznak bota – Requests for bot status Žiadosť o príznak bota
Pozrieť si iné projekty Wikimedia Foundation Meta-wiki

On-line diskusia o Wikipédii je na IRC kanáli #wikipedia-sk na serveri irc.freenode.net.

Archivácia

Diskusie staršie ako 30 dní (dátum poslednej poznámky) sú presúvané na podstránky každej sekcie (nazývané (meno sekcie)/Archív).

Novinky

Stôl pre diskusiu o novinkách v krčme sa používa na oznámenia o nových šablónach, wikiprojektoch, podrobnostiach a iných novinkách na Wikipédii.

Prosím, podpíšte sa menom a dátumom (použite ~~~~ alebo kliknite na symbol podpisu v paneli nástrojov).

Otvor novú tému v diskusii pri stole noviniek

Archív noviniek

Diskusie pri tomto stole staršie ako 30 dní (dátum poslednej reakcie) sú presúvané do archívu.

Wikimedia Research Showcase - December 2016

Zdravím! Momentálne na YouTube ide live Wikimedia Research Showcase - December 2016.--Jetam2 (diskusia) 20:07, 21. december 2016 (UTC)

Wikipolitika

Diskusie pri stole o wikipolitike v krčme sa používa na diskusie o aktuálnej a navrhovanej internej politike Wikipédie. Prosíme, neumiestňujte sem diskusné príspevky na tému politickej situácie na Slovensku alebo inde vo svete. Budú bez diskusie odstránené.

Prosím, podpíšte sa menom a dátumom (použite ~~~~ alebo kliknite na symbol podpisu v paneli nástrojov).

Otvorte novú tému pri stole wikipolitika

Archív diskusií o wikipolitike

Diskusie pri tomto stole staršie ako 30 dní (dátum poslednej reakcie) sú presúvané do archívu diskusií.

Technické

Stôl diskusií o technických otázkach v krčme sa používa na diskusie o technických veciach na Wikipédii.

Prosím, podpíšte sa menom a dátumom (použite ~~~~ alebo kliknite na symbol podpisu v paneli nástrojov).

Otvorte novú tému pri stole technické

Archív technických tém

Diskusie pri tomto stole staršie ako 30 dní (dátum poslednej reakcie) sú presúvané do archívu.

Pre boota

Bolo by možné/vhodné použiť robotické doplnenie súradníc pamiatok v sk zoznamoch z de stránok? Začal som ručne hľadať a dopĺňať, no uvedomil som si, že sa to dá urobiť komplexne. --Pe3kZA 21:55, 27. december 2016 (UTC)

Řazení v tabulkách

Bylo by možné naučit sortable tabulky řadit podle slovenské abecedy? --Jan.Kamenicek (diskusia) 19:03, 5. január 2017 (UTC)

Dovoluji si připomenout se s dotazem. Jan.Kamenicek (diskusia) 11:57, 8. január 2017 (UTC)
@Jan.Kamenicek: To je skôr otázka na kolegu Teslatona, ten sa technickej problematike venuje najviac. --BT 12:06, 8. január 2017 (UTC)
@Jan.Kamenicek: Doplnil som: [1]. Pozn.:
  • kvôli kešovaniu môže nejakú dobu trvať, kým sa bude aktualizovaný common.js zavádzať všetkým a na všetkých stránkach
  • test viď [2] (pokiaľ je mapa úspešne zavedená, asc/desc radenie podľa prvého stĺpca by malo viesť k rovnakému poradiu ako podľa druhého)
  • mapovanie obsahuje aj dvojhlásky (Dz, Dž, Ch), čo ovplyvní aj radenie prostých ASCII reťazcov bez diakritiky (teda vrátane prípadov, kde v stĺpci nie sú texty v slovenskej abecede)
  • perspektívne by bolo asi žiadúce doplniť ešte aspoň mapovanie hu a de znakov, keďže maďarské/nemecké názvy sa tu hojne vyskytujú a momentálne budú takéto znaky s diakritikou radené až za Z, pričom sk/cs/pl budú radené korektne, čo môže miasť
  • pri rozsiahlych tabuľkách môže táto úprava spôsobiť spomalenie zoraďovania
Pokiaľ by v súvislosti s tým niekto niekde narazil na problém, dajte vedieť... --Teslaton (diskusia) 13:28, 8. január 2017 (UTC)
Skvělé, díky! --Jan.Kamenicek (diskusia) 16:11, 8. január 2017 (UTC)

Autoritné údaje do článkov

Zdravím. Kolega Rosičák pozakladal predbežné verzie šablón pre jednotnú prezentáciu odkazov na autoritné záznamy k biografiám a dielam. Centrálna šablóna je {{Autoritné údaje}}, bežné použitie je prosté vloženie bez parametrov, jednotlivé identifikátory štandardne čerpá z dátovej položky k osobe/dielu na Wikiúdajoch.

Ukážka viď záver článkov Jaroslav Vrchlický a Dominik Tatarka.

Pre bližšie informácie o samotnej autoritnej kontrole viď:

Ak by sme chceli (po vzore ostatných wikipédií, kde sa to už nejaký čas rutinne používa) šablónu hromadnejšie využívať, prípadne doplniť do relevantných článkov strojovo, bude zrejme treba doriešiť ešte minimálne nasledovné:

  • dohodnúť sa, či to pokladáme za žiadúce a odsúhlasiť si formu (štandardne navbar na konci článku, pred navigačnými lištami)
  • pozakladať/poprekladať heslá k samotnej autoritnej kontrole a jednotlivým autoritám, aby bolo čitateľovi zrejmé o čo ide a neboli tam červené odkazy
  • doladiť zoznam a poradie vyplúvaných autorít

Dajte pls. vedieť prípadný feedback... --Teslaton (diskusia) 20:59, 8. január 2017 (UTC)

Ja to vidím ako prínosnú vec. --BT 21:30, 8. január 2017 (UTC)
Užitočné.--Pelex (diskusia) 22:09, 8. január 2017 (UTC)
Pripájam sa, určite sa zíde. --TomášP 18:49, 9. január 2017 (UTC)
Tiež som za.--Pe3kZA 14:32, 10. január 2017 (UTC)

Neexistuje nejaký podobný identifikačný údaj aj pre našu národnú knižnicu? Ak áno mali by sme ho tu mať tiež.--Pelex (diskusia) 13:24, 10. január 2017 (UTC)

@Pelex: Nejaký náznak existuje, viď knižničný katalógový portál, sekcia Registre/Autority (prekliky adresované cez jedinečné ID vedú na MARC záznamy s identifikátorom, obsahujúcim to číslo, napr. 4801072vtls004801072 Dominik Tatarka). Netuším ale, či tie ID skutočne majú nejakú autoritatívnu váhu v rámci SR, výskyty na webe to nemá žiadne a prezentácia v samotnom katalógovom systéme je tiež dosť nešťastná, keďže neposkytuje ani len to málo, že by tam bol dostupný napr. zoznam diel dotyčného – tie sa tam riešia dotazmi s matchovaním cez meno [3], ktoré samozrejme v dôsledku toho nie sú jednoznačné. Podobne sú ale prezentované aj tie české, akurát je tam okrem MARC záznamu k dispozícii aj jeho naformátovaná podoba a odkaz na cswiki (jk01151037 Jaroslav Vrchlický) Asi by sme museli osloviť niekoho zo SNK, aby potvrdil, či ich má zmysel evidovať a linkovať, prípadne či náhodou nie je v pláne nejaký iný autoritný systém a pod. A ak by bol záver ten, že to zmysel má, museli by sa spárovať s WD položkami (buď cez iné autoritné identifikátory, napr. WorldCat, ak by knižničiari vedeli dodať export s oboma, alebo poloautomaticky s manuálnou kontrolou podľa mien) a naimportovať na WD. V každom prípade, bude to vyžadovať komunikáciu a možno aj dosť roboty, takže nasadenie by som kvôli tomu neodsúval, ďalšia autorita sa dá do šablóny kedykoľvek doplniť – pri evidencii na WD bez úprav článkov. --Teslaton (diskusia) 17:50, 10. január 2017 (UTC)

Tech News: 2017-02

19:12, 9. január 2017 (UTC)

Čeština na mobilnej verzii slovenskej Wikipédie

V mobilnej verzii slovenskej Wikipédie sa na povrch prediera česká šablóna: od privítania na úvod ("Vítejte, uživateli"), cez voľbu jazykov ("Hledat jazyk", "doporučené jazyky", "všechny jazyky"), cez informáciu, kto a kedy naposledy stránku upravoval (napr. "před 5 dny"), až po rubriku "Související stránky" tesne nad footerom. --Salisoft sa nepodpísal(a)

@Salisoft: Preklad rozhrania sa rieši na dobrovoľnej báze na TranslateWiki, čeština je pre slovenćinu (a naopak) nastavená ako fallback jazyk s prioritou pred angličtinou, takže ak neexistuje slovenský preklad konkrétnych reťazcov, pričom český existuje, použije sa ten. --Teslaton (diskusia) 23:01, 9. január 2017 (UTC)
Áno, môžeme sa za to poďakovať hŕstke iniciatívnych ......, a ignorácii väčšiny komunity, že tu je takýto stav.
P.S.: Keď už je o tom reč, mám dojem, že sú nahrádzané aj doterajšie používané slovenské frázy tu na wiki. --BT 00:36, 10. január 2017 (UTC)
Vývoj MW je živý, lokalizačné reťazce sa občas spájajú/delia, pribežne vznikajú nové, mierne odlišné, pokrývajúce veci, ktoré boli predtým vyjadrené inak a pod, pričom českých prekladateľov je viac a sú aktívnejší, takže tieto prípady pokrývajú spravidla rýchlejšie než slovenskí. Nevidím v tom ale žiaden reálny problém, nie som háklivý na každý kúsok češtiny, ćo sa tu niekde mihne, takže to kvôli tomu osobne určite neplánujem riešiť pravidelnejšie. Raz za pár týždňov až mesiacov tomu zvyknem venovať jeden večer, kedy plátam aj takéto nové diery v už dávnejšie komplet pokrytých častiach. --Teslaton (diskusia) 01:00, 10. január 2017 (UTC)
Nuž nemyslím že je to až tak zanedbateľné, keď už vítačka je v češtine, to mi príde dosť absurdné. No a nie každému tá čeština až tak nevadí ako tebe. Čo sa týka tých spomínaných zmien, nevidím dôvod ak nedôjde ku zmene znenia nahrádzať slovenský text českým len z dôvodu aktualizácie a podobne.
Ja by som sa tomu aj povenoval, už v minulosti som skúšal robiť nejaké preklady, no ako rýchlo som začal, tak rýchlo som aj skončil. Ide o to, že okrem prekladu treba vytvoriť aj typograficky korektnú stránku, navyše ide o frázy, ktoré v angličtine možno preložiť rozlične, takže treba poznať skutočný význam frázy z originálneho kontextu. Keďže nie som až tak počítačovo zručný, tak som hneď rezignoval.
P.S.: Vedel by si založiť sk stránku/y na tw, kde by si preklopil napr. spomínaný text v češtine, dočasne ho znefunkčnil a ja by som ho preložil a nahodil, dalo by sa to takto? --BT 10:51, 10. január 2017 (UTC)
Ad "nevidím dôvod ak nedôjde ku zmene znenia nahrádzať slovenský text českým len z dôvodu aktualizácie a podobne": to že ty nevidíš dôvod realitu nezmení, jednoducho v momente nasadenia novej verzie MW, kde vývojári v rámci úprav nejakej funkcionality zriadili trebárs 6 nových lokalizačných položiek, ktoré nahradili dajme tomu 4 staršie hlášky na nejakej konkrétnej obrazovke (typické takéto často menené veci sú momentálne napr. automatické zhrnutia akcií v logoch a RC, zhrnutia v Echo notifikačných zoznamoch) sa na skwiki začne tých 6 nových položiek zobrazovať po anglicky resp. v momente keď na TW príde Matěj Suchánek (čo je často ešte pred nasadením tej verzie na skwiki/cswiki, pretože to sleduje na iných projektoch, kam sa releasy nasádzajú skôr) a tých 6 položiek lokalizuje do češtiny, budú sa tu zobrazovať po česky, až kým tam nepríde slovenský lokalizátor (pár rokov dozadu typicky Helix, Sudo, posledné roky typicky ja, resp. pri hláškach z mobilných aplikácií Kusavica) a nelokalizuje ich. Ak by si prišiel do styku s vývojom ľubovoľnej väčšej, priebežne aktualizovanej multijazyčnej aplikácie, neprišlo by ti to nijak divné – reťazce proste pri úpravách priebežne vznikajú/zanikajú a vývojár nemá šancu snažiť sa tie nové vykombinovať zo starých, môže jedine založiť nové v primárnom jazyku, ktorému rozumie a dosynchronizovanie všetkých prekladov do sekundárnych nechať na prekladateľoch. Pri komerčnom projekte sa to musí logisticky ustrážiť a pred každým releasom sa to rozhodí po zmluvných prekladateľoch, ktorí to k nejakému deadlajnu poprekladajú. Pri dobrovoľníckom projekte nič také neexistuje, všetko závisí od toho, kto si kedy nájde čas a chuť, riešiť práve toto a nie niečo iné.
K P.S.: neber to nijak v zlom, ale nie, to nemá žiaden zmysel takto 2-fázovo riešiť, zaberalo by to celé viac času, než keď to rovno poprekladám. Ak to ty osobne považuješ za prioritu, hodnú príslušnej pravidelnej investície svojho času a energie, zahĺb sa do toho a venuj sa tomu. Ja to za takú prioritu nepovažujem, spomínaná príležitostná hromadnejšia aktualizácia, keď sa toho nazbiera viac, mi vyhovuje.
Ano, treba to riešiť s ohľadom na kontext, dodržiavať pokiaľ možno konzistentne terminológiu (ktorú zaviedol trebárs už dávnejšie iný prekladateľ) a nepokaziť tam technické veci (vložené parametre, plurály, gendre). Tomu kontextu pomôže zobrazenie úplného listingu položiek (preložené aj nepreložené spoločne), zoradených podľa identifikátora reťazca, tam vidno jednak novovzniknuté "diery" v predtým už pokrytých prekladoch, dvak tam vidno pokope výrazy použité v príbuzných preložených hláškach, takže je podstatne väčšia šanca na konzistentný preklad, než keď si človek otvorí len jednu osamotenú hlášku, nájdenú trebárs cez český tvar vyhľadávaním a tú bez kontextu preloží. --Teslaton (diskusia) 20:54, 10. január 2017 (UTC)

Anglické názvy

Ahoj! Na margo tejto úpravy mi napadá prečo vlastne preferujeme anglické názvy pri kanadských inštitúciách. Oba jazyky sú možné.--Jetam2 (diskusia) 19:56, 16. január 2017 (UTC)

Tech News: 2017-03

23:24, 16. január 2017 (UTC)


Gramatické

Stôl diskusií o gramatických otázkach v krčme sa používa na diskusie o gramatických a pravopisných veciach na Wikipédii.

Prosím, podpíšte sa menom a dátumom (použite ~~~~ alebo kliknite na symbol podpisu v paneli nástrojov).

Otvorte novú tému pri stole gramatické

Archív gramatických tém

Diskusie pri tomto stole staršie ako 30 dní (dátum poslednej reakcie) sú presúvané do archívu.


XY (mladší), XY mladší alebo XY ml. ?

Jozef Haľko (mladší), Jakub mladší, Tomáš Baťa ml.

--Starekolena (diskusia) 08:44, 25. november 2016 (UTC)

Kopernícium

@Vasiľ, LacoR, Teslaton, BT, Bubamara, Pe3kZA, MDsmajlik, Zajano, Lišiak:Ahojte!
Keďže neviem, koľkí sa pozerajú do gramatickej Krčmy, pingol som všetkých, na ktorých som si vspomenul.
Písal som na Slovenský národný komitét IUPAC ohľadom slovenského názvu prvku 112Cn, ktorého článok tu máme pod latinským názvom Copernicium. Vyjadrili sa, že názvoslovná pracovná skupina vznikla len minulý rok a prioritne riešili štyri nové prvky (113Nh, 115Mc, 117Ts a 118Og) a teraz pracujú na prvkoch 101Md a novších, kde medzi problematickejšie patrí zrovna 112Cn. Vraj je už správa takmer hotová („v procese tlače“; má obsahovať gramatické pravidlá na adaptovanie názvov nových chemických prvkov) a podľa nej by správny tvar mal byť kopernícium.

Teraz otázka na Vás: keďže neexistujú tlačové ani internetové zdroje, môžeme presunúť článok na správny slovenský tvar alebo radšej počkať na vydanie tlačovej správy (ktovie kedy)? Postačil by ako zdroj dočasne e-mail?

P.S.: Všetko dobré do nového roku všetkým! :D

--TomášP 19:12, 2. január 2017 (UTC)

No keď je už správa "skoro hotová", tak počkajme. --peko (diskusia) 19:49, 2. január 2017 (UTC)
Možno by bolo dobré nahrať ten e-mail na commons a použiť ako dočasný zdroj až do vydania plnohodnotnej tlačovej správy. --BT 19:55, 2. január 2017 (UTC)
Rovnako by som počkal, kým ten dokument vyjde oficiálne. Vasiľ (diskusia) 21:21, 2. január 2017 (UTC)

Návrhy

Stôl s návrhmi v krčme sa používa na diskusie o nových nápadoch a návrhoch, ktoré sa netýkajú politiky.

Prosím, podpíšte sa menom a dátumom (použite ~~~~ alebo kliknite na symbol podpisu v paneli nástrojov).

Otvorte novú tému pri stole návrhov

Skončené, prebiehajúce a navrhované hlasovania nájdete na Wikipédia:Hlasovania.

Archív návrhov

Diskusie pri tomto stole staršie ako 30 dní (dátum poslednej reakcie) sú presúvané do archívu.

Zoznam dobrých článkov - pridanie stránky

Zdravím, bolo by vhodné pridať stránku Sninský kameň (vrch) do zoznamu dobrých článkov na slovenskej Wikipédii ? Po vzore článku Kriváň (vrch v Tatrách) --CaptainClawHE (diskusia) 21:06, 7. január 2017 (UTC)

Vaša otázka sa skôr hodí na Wikipédia:WikiProjekt Kvalita. Po zbežnom prezretí, myslím, že ano. Zmenšil by som asi, alebo celkom odstránil sekciu panorámy. Niekedy keď budem mať čas, môžem doplniť kapitolu o geológii. --Pelex (diskusia) 08:15, 8. január 2017 (UTC)
Ďakujem za odpoveď, panorámy som trochu zredukoval a za tú kapitolu o geológii by som bol vďačný, bolo by to dobré. --CaptainClawHE (diskusia) 09:51, 8. január 2017 (UTC)
Myslím, že článok možno označiť hviezdičkou a po doplnení geológie bude v podstate komplexný. Dobrá práca CaptainClawHE ;) Pe3kZA 10:11, 8. január 2017 (UTC)
Super, vďaka za pochvalu. Pelex už doplnil geológiu, za čo mu patrí vďaka. :) --CaptainClawHE (diskusia) 12:47, 8. január 2017 (UTC)
ešte by som zredukoval obrázky v galérii, je ich tam veľa. --Gepetito (diskusia) 12:55, 8. január 2017 (UTC)
Zredukoval som počet obrázkov v galérii na 20, neviem či to stačí, ale na širokouhlom monitore je zobrazenie galérie v pohode, lebo sa to roztiahne. --CaptainClawHE (diskusia) 13:11, 8. január 2017 (UTC)
som za, je to dobrý článok. --Gepetito (diskusia) 13:24, 8. január 2017 (UTC)
Počet obrázkov by som ešte zredukoval, je ich tam stále veľa, tiež poriešil tú panorámu. Nie každý pozerá wikičlánky na širokoúhlych monitoroch, treba myslieť aj na tablety a smartfóny. --BT 13:31, 8. január 2017 (UTC)
Na aký počet obrázkov v tej galérii ? na 15 môže byť ? Aj tie čo sú na bočnej strane vpravo ? --CaptainClawHE (diskusia) 13:36, 8. január 2017 (UTC)
@CaptainClawHE:V galérii by som nechal 10 článkov. Je tam odkaz na commons, tak viac netreba. Panorámu by som ponechal len jednu a možno upravil rozlíšenie. --BT 13:51, 8. január 2017 (UTC)
@BT:Opäť som zredukoval počet obrázkov, momentálne na 15, ale na 10 článkov, potom sa mi zdá že tá galéria už nemá taký význam... Ako zmeniť rozlíšenie zvýšiť, znížiť ? --CaptainClawHE (diskusia) 14:00, 8. január 2017 (UTC)
@CaptainClawHE:Nemyslím si, že 10 obrázkov v galérii by bolo málo, v iných článkoch ich nebýva ani toľko. --BT 14:15, 8. január 2017 (UTC)
@BT: No napr. v článku Košice je v galérii tiež viacej obrázkov... Gepetito zredukoval počet, momentálne je v galérii 14 obrázkov, ako majú spomínané Košice.--CaptainClawHE (diskusia) 14:37, 8. január 2017 (UTC)
@CaptainClawHE:Aj tak sa dá na to pozerať, môžem ti odlinkovať desiatky článkov, kde je to naopak. Treba brať do úvahy, že spomínaný článok patrí medzi najlepšie a je predsa len obsiahlejší, kde v konečnom ponímaní nejde až o tak veľkú galériu t.j. primeranú článku. Ale o.k. keď na tom počte trváš nebudem robiť problémy, ale tých posledných sedem referencií určite typograficky uprav. --BT 14:49, 8. január 2017 (UTC)
@Teslaton: @BT:S tými referenciami by som súhlasil s BT --CaptainClawHE (diskusia) 14:53, 8. január 2017 (UTC)
@BT: Technicky nie je dôvod odstraňovať panorámy. Pokiaľ sú vložené cez {{Široký obrázok}}, zobrazia sa korektne aj na úzkych viewportoch – na celú šírku VP s možnosťou lokálneho skrolovania obr. Koniec koncov, na to tá šablóna akosi je... Zbežne som pozrel aj mobilnú verziu tejto konkrétnej preberanej stránky z mobilného prehliadača, zobrazuje sa to v poriadku. V natívnych aplikáciách pre jednotlivé platformy neviem, nemám ich nainštalované, interne ale pravdepodobne používanjú webview komponent resp. rendrovacie jadro niektorého prehliadača, takže by sa to tiež malo zobraziť naštýlované ako na mobilnom webe. --Teslaton (diskusia) 13:43, 8. január 2017 (UTC)
@Teslaton: Nejde len o technickú stránku dve panorámy hneď vedľa seba mi akosi nesedia, v prípade ponechania by som ich aspoň inak rozmiestnil (napr. jednu na koniec článku)... Ešte by som typograficky učesal sedem posledných referencií. Ak teda nie sú problémy s mobilným zobrazovaním, ako píšeš, tak to je z mojej strany v podstate všetko. --BT 14:17, 8. január 2017 (UTC)
Tie panorámy obohacujú článok, poskytujú jednoducho podanú informáciu o podobe vrcholových partií a výhľade, navyše je jedna letná a druhá zimná. Ostatné veci podľa mňa v poriadku, už by som to nechal v tejto podobe.--Pe3kZA 14:34, 8. január 2017 (UTC)
Ale veď ja som nebol za celkové zmazanie, veď všetky fotky a panorámy sú na commons. Nech teda zostanú v článku obidve panorámy, no nech sú aspoň inak rozmiestnené, ako som písal. --BT 14:41, 8. január 2017 (UTC)
som proti tomu aby boli panoramy rozdelené, takto keď su vedľa seba sa dajú porovnať rozdiely (zima - leto)--Gepetito (diskusia) 14:49, 8. január 2017 (UTC)
@BT: Nebude lepšie ak sú pri sebe tie panorámy, lebo súvisia, sú z vrcholu, letná a zimná ?--CaptainClawHE (diskusia) 14:54, 8. január 2017 (UTC)

pridal som medzi dobré články. --Gepetito (diskusia) 14:26, 8. január 2017 (UTC)

Nebolo sa treba ponáhľať, mohol si počkať, než sa vyjadria aj ostatní a tiež do odstránenia výhrad. --BT 14:29, 8. január 2017 (UTC)
stále sa možu vyjadriť aj ostatný, a keď budú väčšie námietky článok možu z dobrých odstrániť. --Gepetito (diskusia) 14:33, 8. január 2017 (UTC)

@BT:Spravil som niečo s tými referenciami.--CaptainClawHE (diskusia) 15:37, 8. január 2017 (UTC)

Podpora

Stôl pre diskusiu o podpore v krčme sa používa na žiadosti, ktoré nie sú zodpovedané v Pomoc.

Prosím, podpíšte sa menom a dátumom (použite ~~~~ alebo kliknite na symbol podpisu v paneli nástrojov).

Otvorte novú tému pri stole podpory


Archív podpory

Diskusie pri tomto stole staršie ako 30 dní (dátum poslednej reakcie) sú presúvané do archívu.

Rôzne

Stôl s témou rôzne v krčme sa používa pre diskusie, ktoré sa nehodia na iný stôl.

Prosím, podpíšte sa menom a dátumom (použite ~~~~ alebo kliknite na symbol podpisu v paneli nástrojov).

Otvorte novú tému pri stole rôzne

Archív tém

Diskusie pri tomto stole staršie ako 30 dní (dátum poslednej reakcie) sú presúvané do archívu.

Football team

Hello. Sorry for writing in English. Is the article Futbalový klub in the correct wikidata item? Please check d:Q15944511 and d:Q476028. Xaris333 (diskusia) 02:40, 1. január 2017 (UTC)

Hello @Xaris333: ! I am not a football expert but it seems to me that the article indeed is in the right wikidata item. Item d:Q15944511 talks about an organization that can have multiple teams, item d:Q476028 speaks of a team itself. The article here is closer to the first of the two items (imho). Be well!--Jetam2 (diskusia) 20:39, 16. január 2017 (UTC)

Žiadosť o vyjadrenie

Presun z Wikipédia:Nástenka správcov#Žiadosť o vyjadrenie. --–Bubamaradisk. 00:41, 7. január 2017 (UTC)

Zdvorilo Žiadam komunitu, aby zaujala stanovisko k danému problému, ďakujem:

Redaktor:Maajo25 neustále revertuje zmazané časti o počte divákov v niektorých zápasoch na Majstrovstvách Európy UEFA vo futsale 2016. Podľa mojej mienky nie sú nijako podložené, sú okopírované z anglickej wikipédie, kde je to bez zdroja. Nie sú nikde uvedené na oficiálnej stránke. Tie počty, ktoré sú uvedené na oficiálnej stránke som tam ponechal. Navyše, článok na oficiálnej stránke vraví o celkovom počte divákov na turnaji 113 820. Avšak jednoduchým sčítaním číselných údajov zo všetkých zápasov, ktoré tam presadzuje redaktor Maajo25 sa dostaneme k číslu 166 922. --M 23:46, 6. január 2017 (UTC)

  • Diskusia sa presunula sem. Vyjadrite svoj názor, prosím. --M 20:08, 7. január 2017 (UTC)

Presuny rokov

Vzhľadom k tomu, že Gepetito dnes presunul 13 na 13 (rok) a následne 13 (rozlišovacia stránka) na 13, (čiže rok je teraz uvedený so zátvorkou), s argumentom, že aj prvých desať rokov je takto uvedených a považuje to preto za správne. Pripomínam, že drvivá väčšina (odhadom 99%) rokov n.l. je uvedená bez zátvorky. Presunom len niektorých rokov na názvy so zátvorkou je narušovaná konzistentnosť. V minulosti sa to myslím že riešilo a došlo ku konsenzu, že roky sa budú uvádzať bez zátvorky, len neviem nájsť tú diskusiu. Žiadam vás o vyjadrenie. Ďakujem. --BT 11:27, 14. január 2017 (UTC)

Sypem si popol na hlavu; umožnil som presun, no neuvedomil som si túto skutočnosť! Súhlasím s BT a som za uvedené riešenie, kde roky budú všetky v tvare čísla. Gepetito robil úpravu zrejme podľa cs wiki, odkiaľ bola preložená RS. Bolo by dosť komplikované korektne opraviť všetky roky.--Pe3kZA 11:40, 14. január 2017 (UTC)
Na jednej strane, 0 – 9 majú, ako cifry desiatkovej sústavy, mierne výsadnejšie postavenie než čísla, vyjadrené pomocou viacerých cifier. Ďalej 0 nie je rok. Takže osobne som nemal problém s doterajším status quo, kde boli na mieste týchto najnižších hodnôt RS.
Na druhej strane, nič zásadné sa nestane ani keď budú všetky roky jednotne ako primárny tvar (keď sa robí priamy wikilink na číslo, väčšinou sa myslí rok, resp. netreba pre každý cieľ zvlášť riešiť, či je to v danom prípade rok alebo rozlišovačka) a číslo resp. rozlišovačka bude odkázaná z úvodu článku o roku. Pokiaľ by mali takto ad-hoc pribúdať prerábky ďalších rokov na RS, bude to veľmi pravdepodobne lepšie riešenie. --Teslaton (diskusia) 12:08, 14. január 2017 (UTC)
Jednoznačne majú byť primárne roky. Nebudeme predsa písať dátumy vo forme xxxx (rok)|xxxx. To by bol už totálny nezmysel, aj keď tu máme niekoľko ukážkových. O množstve zelene v článkoch ani nehovorím.--Lalina (diskusia) 01:20, 16. január 2017 (UTC)
O.K. upravím to na jednotný štandard. --BT 20:26, 16. január 2017 (UTC)

Invitation to Wikimedia CEE Spring 2017

Sorry for writing in English.

Dear Slovakian community,

Last year your community participated at CEE Spring in Slovakia and we invite you to participate in this year's contest! Local organisers, please subscribe to the mailing list at https://lists.wikimedia.bg/mailman/listinfo/ceespring-localorganisers, add your community at the Meta page with the participants and discuss this year's edition of the contest on its talk page (Talk:Wikimedia CEE Spring 2017/Participants). There you will also find information on some of the things expected from the local organisers. We are looking forward to reading from you soon!

On behalf of the international organisers, -- Ата (diskusia) 22:11, 16. január 2017 (UTC)