Wikipédia:Kaviareň/Wikimedia Slovensko

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Stôl pre diskusiu o Wikimedii Slovensko v Kaviarni sa používa na diskusiu o slovenskej wikimedickej organizácii a jej aktivitách a projektoch.

Prosím, podpíšte sa menom a dátumom (použite ~~~~ alebo kliknite na symbol podpisu v paneli nástrojov).

Otvorte novú tému pri stole Wikimedie Slovensko

Hľadáme porotcov do súťaže Ázijský mesiac Wikipédie 2019![upraviť | upraviť kód]

Ahojte, november je už za dverami, čo znamená, že je tu druhý ročník Ázijského mesiaca Wikipédie!

Minulý rok boli organizátormi Lišiak a Jetam2, tento rok som sa hlavnej organizácie podujal ja. Stále by som však bol rád, keby sme boli aspoň dvaja porotcovia.

Čo sa očakáva od porotcu?

Všetky súťažné články sa prihlasujú do nástroja Fountain, v ktorom ich porotcovia následne po kontrole oznámkujú – každý z nich samostatne. Podľa bodov sa potom zostaví finálne poradie.

Bytie porotcom vás nediskvalifikuje z možnosti sa do súťaže zapojiť, váš článok však bude musieť skontrolovať iný organizátor (teda ja, prípadne ešte niekto iný (podľa počtu prihlásených porotcov)).

Ak máte záujem, kľudne napíšte priamo tu do diskusie. --Luky001 (diskusia) 14:20, 28. október 2019 (UTC)

Počkám ešte na záujemcov do piatku (23:59). Pokiaľ sa nikto neprihlási, bude druhým členom poroty redaktor Lišiak tak, ako minulý rok. --Luky001 (diskusia) 12:38, 4. november 2019 (UTC)
Druhým členom poroty bude teda redaktor Lišiak. --Luky001 (diskusia) 12:27, 9. november 2019 (UTC)

Komentár z webu: Pracovné stretnutie 2019[upraviť | upraviť kód]

(na webe wikimedia.sk nefunguje pridávanie komenárov ani po tom ako som na to upozornil predsedu, takže dočasne komentujem tu a navrhujem webmastrovi aby komentáre opravil)

Reagujem na článok Pracovné stretnutie 2019, ktorý je o stretnutí, ktoré bolo oznámené na 9.3.2019 ako "valné zhromaždenie" ale nesplnilo podmienky pre valné. Konkrétne na komentár Lukáša Mikulca: "Odôvodnenie toho, prečo sa konalo pracovné stretnutie namiesto zasadnutia valného zhromaždenia, sú zhrnuté v zápisnici zo zasadnutia valného zhromaždenia z 9. marca 2019: https://wikimedia.sk/wp-content/uploads/2019/07/WMSK-VZ-20190309-ZAP.pdf"

Hmm, takže v "zápisnici zo zasadnutia valného zhromaždenia" je napísané, že to nebolo zasadnutie valného zhromaždenia? Lukáš, odporušej sám sebe! A tiež odporuješ danému dokumentu: tam je jasne napísané, že to bola schôdza valného zhromaždenia (hej, tam je napísané "schôdza" a my tu hovoríme "zasadnutí", ale snáď chápeme, že je to v zásade to isté).

Lukáš, keď sme sa stretli, pripadal si mi ako inteligentný človek, ktoré dokáže používať logické myslenie. Ak teda mám o tebe pravdu, rozmýšľam prečo si napísal tak do očí bijúcu nelogickosť. Nemôžem si pomôcť, ale jediné čo mi pripadá ako možné je, že zámerne zametáš za predsedníctvom jeho verejne známe prešľapy. A robíš to ako člen revíznej komisie! Alebo som sa v tebe pomýlil a logicky uvažovať nevieš? Ak je to tak, tak sa hneď ospravedlňujem a prosím odpoveď od funkcionára WMSK, ktorý je schopný logiky. --KuboF Hromoslav (diskusia) 21:23, 15. december 2019 (UTC)

KuboF, zdrž sa, prosím, osobných útokov. Vďaka.--Jetam2 (diskusia) 21:38, 15. december 2019 (UTC)
Jetam2, zdrž sa prosím porušovania stanov. Tvoje porušovanie stanov nebolo pekné ani vtedy keď si bol prostým členom predsedníctva a teraz, keď si predseda a teda aj hlavný reprezentant organizácie a štatutárny zástupca, je to pekné ešte menej. Svojím správaním nastavuješ základnú úroveň celej organizácie. A ako sa ukázalo, po predsedníctve začala stanovy porušovať aj revízna komisia, takže "vírus sa šíri". A nič z toho by sa nemuselo stať (aspoň nie tak skoro), keby sa predsedníctvo nebolo rozhodlo porušovať stanovy...
A mimochodom, Lukáša stále považujem za schopného používať logiku. Ale tiež pripúšťam možnosť, že sa mýlim. Na sebaklam sme náchylní všetci.
Lukáš, tak ako to teda je? Prečo si zverejnil takú nelogickosť? --KuboF Hromoslav (diskusia) 12:18, 16. december 2019 (UTC)
KuboF, ak chceš spraviť niečo naozaj užitočné pre WMSK tak dokonči záverečné správy za roky svojho pôsobenia. ;) --Jetam2 (diskusia) 21:28, 16. december 2019 (UTC)
Vieš, Maťo, v živote človek nemôže svoju prácu hádzať na iných dlhodobo. Ani u teba to netrvá večne. Za posledné roky sú nedokončené viaceré správy a keďže si za tie roky bol členom predsedníctva a stále členom predsedníctva si, tak by bolo pekné aby si prestal túto svoju a Radkynu zodpovednosť hádzať na mňa a aj sám niečo spravil. Ja osobne som za posledné roky pripravil cca 95-99% zo všetkých výročných správ a ročných plánov, ktoré boli valnému predstavené. Som ti vďačný za tvoj príspevok vo forme opravy gramatiky a preklepov, ale je namieste aby si svoju povinnosť členov predsedníctva splnili aj zvyšní (vtedajší) členovia - ty a Radka (tým skôr, že tie správy sú už skoro hotové). A tiež by bolo namieste, aby členovia predsedníctva nevytvárali umelé prekážky, ktoré sťažujú riadne fungovanie... --KuboF Hromoslav (diskusia) 16:56, 29. december 2019 (UTC)
Ohľadne týchto vecí sme mali sme isté dohody... nuž asi je lepšie riešiť znovu a znovu tú istú vec než dokončiť svoju. Re: umelé prekážky z môjho pohľadu predsedníctvo funguje lepšie ako kedykoľvek predtým. V každom prípade práca postupuje, nech hodnotia ostatní.--Jetam2 (diskusia) 13:22, 30. december 2019 (UTC)
Lukáš Mikulec, plánuješ sa aj ty vyjadriť? Zišlo by sa. --KuboF Hromoslav (diskusia) 23:35, 19. december 2019 (UTC)
Takže po 2 týždňoch žiadna odpoveď? Zatiaľ to teda podľa ľudovej múdrosti "kto mlčí, ten svedčí" vyzerá tak, že ako člen revíznej komisie si si odmietol plniť svoju kontrolnú povinnosť a namiesto toho si vedome robil pravý opak a zametal si pod koberec verejne známe dvojnásobné (a podľa mňa úplne zbytočné) porušovanie stanov predsedníctvom. Tvojou úlohou ako člena revíznej komisie je dohliadať na dodržiavanie stanov, a nie podporovať ich porušovanie. Dôsledkom práce revíznej komisie by mohla byť zvýšená dôveryhodnosť v organizáciu, ale takouto činnosťou ju práve znižuješ... Plánuješ s tým niečo robiť? --KuboF Hromoslav (diskusia) 16:44, 29. december 2019 (UTC)
Kolega Lukáš sa riadi skôr inou ľudovou múdrosťou: "hovoriť striebro, mlčať zlato".--Jetam2 (diskusia) 13:22, 30. december 2019 (UTC)
To som si všimol. Nanešťastie tým paralizoval celú revíznu komisiu - aj keby si jej druhý člen totiž chcel splniť svoju povinnosť a skontrolovať dodržiavanie stanov tak nemôže dôjsť k rozhodnutiu (komisie) lebo sám nedosiahne kvórum... --KuboF Hromoslav (diskusia) 14:31, 30. december 2019 (UTC)
Zdrav! Medzi predsedníctvom sme sa dohodli, že vec budeme opätovne riešiť na Valnom združení vo februári (pozri nižšie).--Jetam2 (diskusia) 19:53, 22. december 2019 (UTC)
@Jetam2: noframe --KuboF Hromoslav (diskusia) 20:03, 22. december 2019 (UTC)

Valné zhromaždenie Wikimedia Slovensko[upraviť | upraviť kód]

Vážené podporovateľky/vážení podporovatelia. Opäť by sme Vás radi pozvali na valné zhromaždenie nášho občianskeho združenia: V zmysle čl. VII ods. 3 stanov občianskeho združenia Wikimedia Slovensko zvolávame zasadnutie Valného zhromaždenia občianskeho združenia Wikimedia Slovensko, ktoré sa uskutoční dňa 1. februára 2020 (sobota) so začiatkom o 13:00 v priestoroch Progressbar Cowork & Hackerspace na Dunajskej ulici 7495/14 v Bratislave. Program ešte upresníme, ale určite budeme bilancovať rok 2019 a plánovať na rok 2020. Teším sa na Vašu účasť a prajem pokojné vianočné sviatky.--Jetam2 (diskusia) 19:51, 22. december 2019 (UTC)

Držím palce, nech sa wikimédia výborne rozvíja! --KuboF Hromoslav (diskusia) 20:04, 22. december 2019 (UTC)

Ak smiem vedieť, čo presvedčilo predsedníctvo aby sa na valnom opäť venovalo problémom ohľadom prvého valného v 2019? Aby som bol jasný: oceňujem tento krok predsedníctva! A tiež som toho názoru, že si to malo predsedníctvo vybaviť samo už dávno a keď to nevybavilo, tak ho k tomu mala popohnať revízna komisia. Ale hej, keď sa o to nepostaral ani jeden z tých orgánov, je načase ísť s tým na orgán najvyšší - valné. Akurát ma zaujíma prečo teraz taký obrat; čo spôsobilo tú zmenu. --KuboF Hromoslav (diskusia) 17:23, 29. december 2019 (UTC)

Nuž logicky, rozhodnutie najvyššieho orgánu združenia môže zmeniť len najvyšší orgán združenia. Nemôže predsedníctvo ani revízna komisia sama napr. pozmeniť zápisnicu z predchádzajúceho zasadnutia ani zmeniť číselné poradie zasadnutí valného zhromaždenia. Kolektívny orgán môže zaujať postoj len na základe výsledkov hlasovania, inak sú to len osobné názory jednotlivých funkcionárov, členov orgánu združenia.--Lišiak(diskusia) 18:32, 29. december 2019 (UTC)
Pol roka som na WMSK nebol tak hrdý ako teraz! Ak to teda vyjde, tak bude stačiť si už iba opraviť revíznu komisiu a nejaký čas si držať činnosť orgánov bez porušovania stanov a predpisov a organizácia bude môcť pekne fungovať. Aj s dôverou, ktorú potrebuje! --KuboF Hromoslav (diskusia) 21:05, 15. január 2020 (UTC)

Program Valného zhromaždenia 2020:

 1. Otvorenie
 2. Kontrola prítomných členov – podpis prezenčnej listiny
 3. Informovanie o finančnej situácii združenia
 4. Návrh úloh na rok 2020 (schválenie zásad hospodárenia, schválenie plánu úloh, schválenie výročnej správy 2019 a i.):
  1. WikiJar SVE 2020
  2. „Mesiac žien Wikipédie 2020“
  3. Stretnutie členov WMSK v letných mesiacoch
  4. Fotovýlet
  5. Ázijský mesiac Wikipédie
  6. Wiki miluje Zem
  7. WikiMesto Sečovce
  8. Wiki miluje pamiatky a výstava
 5. Predbežný návrh finančného plánu na rok 2020
 6. Informovanie o stave spracovania účtovnej agendy do roku 2018
 7. Virtuálne sídlo právnickej osoby
 8. Rôzne
 9. Koniec

Tešíme sa na vás!

Akdar (diskusia) 16:43, 30. január 2020 (UTC)