Wikipédia:Kaviareň/Novinky/Archív 2020

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Šablóna:Europeana or Šablóna:Autoritné_údaje[upraviť | upraviť kód]

I have matched 160 000 artists in Europeana to Wikidata Property 7704 see T240290 i.e.

My question are you interested in create a template for Europeana or do you think adding it to Šablóna:Autoritné_údaje is better or something else

  1. bg.Wikipedia / no.WIkipedia has added Property 7704 to template Šablóna:Autoritné_údaje
  2. sv:Wikipedia / en:Wikipedia / fi:Wikipedia has created a dedicated template
  3. see status report and task T241677

- Salgo60 (diskusia) 06:00, 14. január 2020 (UTC)

Thank you for your work. I think I would go with Autoritné údaje eventhough we do not use this template a lot here.--Jetam2 (diskusia) 12:07, 14. január 2020 (UTC)

Movement Learning and Leadership Development Project[upraviť | upraviť kód]

Hello

The Wikimedia Foundation’s Community Development team is seeking to learn more about the way volunteers learn and develop into the many different roles that exist in the movement. Our goal is to build a movement informed framework that provides shared clarity and outlines accessible pathways on how to grow and develop skills within the movement. To this end, we are looking to speak with you, our community to learn about your journey as a Wikimedia volunteer. Whether you joined yesterday or have been here from the very start, we want to hear about the many ways volunteers join and contribute to our movement.

To learn more about the project, please visit the Meta page. If you are interested in participating in the project, please complete this simple Google form. Although we may not be able to speak to everyone who expresses interest, we encourage you to complete this short form if you are interested in participating!

-- LMiranda (WMF) (talk) 19:01, 22. január 2020 (UTC)

Additional interface for edit conflicts on talk pages[upraviť | upraviť kód]

Sorry, for writing this text in English. If you could help to translate it, it would be appreciated.

You might know the new interface for edit conflicts (currently a beta feature). Now, Wikimedia Germany is designing an additional interface to solve edit conflicts on talk pages. This interface is shown to you when you write on a discussion page and another person writes a discussion post in the same line and saves it before you do. With this additional editing conflict interface you can adjust the order of the comments and edit your comment. We are inviting everyone to have a look at the planned feature. Let us know what you think on our central feedback page! -- For the Technical Wishes Team: Max Klemm (WMDE) 14:15, 26. február 2020 (UTC)

Branding[upraviť | upraviť kód]

Ahojte! 16. apríla 15:00-16:00 GMT by mala Snohetta spolu s Brand Projekt tímom z Foundation ukázať draft konečného konceptu wikimedického brandu. Info tu.--Jetam2 (diskusia) 07:42, 5. apríl 2020 (UTC)

Korónové novinky u susedov[upraviť | upraviť kód]

Ahojte! Blog Wikimedie.cz dobre popisuje iniciatívy na českej a na pár iných Wikipédií počas koronového obdobia. U nás sme trochu pozadu aj s WikiJarou. Držte sa v zdraví!--Jetam2 (diskusia) 14:17, 14. apríl 2020 (UTC)

Odporúčania 2030[upraviť | upraviť kód]

Zdravím! Ľudia od Nadácie oznámili, že strategické odporúčania pre rok 2030 sú zverejnené. Príjemné čítanie!--Jetam2 (diskusia) 17:16, 12. máj 2020 (UTC)

Invitation to participate in the upcoming WPWP Campaign[upraviť | upraviť kód]

Hello Wikipedians,

This is to invite you to join the WPWP Campaign to help improve Wikipedia articles with photos and win prizes. The campaign will run from 1st July 2020 to 31st August 2020.

The campaign primarily aims at using images from Wikimedia Commons on Wikipedia articles that are lacking images. Participants will choose among Wikipedia pages without photo images, then add a suitable file from among the many thousands of photos in the Wikimedia Commons, especially those uploaded from thematic contests (Wiki Loves Africa, Wiki Loves Earth, Wiki Loves Folklore, etc.) over the years.

Please visit the campaign page to learn more about the WPWP Campaign.

With kind regards,

Thank you,

Deborah Schwartz Jacobs, Communities Liaison, On behalf of the Wikipedia Pages Wanting Photos Organizing Team - 21:32, 18. jún 2020 (UTC)

Ako napísať rozlišovaciu stranku[upraviť | upraviť kód]

Dobrý deň. Nevie niekto z váa, ako sa dá napísať rozlišovanie? Viem to na anglickej Wwikipédií, ale na slovenskej to neviem. Dakujem, Daniel D.--Dandro08 (diskusia) 13:47, 21. jún 2020‎ sa nepodpísal(a)

@Dandro08:Ahoj, zaužívaný formát rozlišovacej stránky je taký, že najskôr napíšeš tučným písmom daný výraz (teda názov stránky) a vo forme odrážkového zoznamu uvedieš jednotlivé významy daného výrazu s odkazmi na články o príslušných významoch. Zvyknú sa uvádzať aj referencie (najmä na jazykovedné slovníky), čo slúži hlavne na rýchle overenie správnosti uvádzaných významov (inými slovami: aby si niekto nevymýšľal, že výraz znamená aj niečo, čo v skutočnosti neznamená). Môžeš priložiť aj sekciu Pozri aj, do ktorej uvedieš odkazy na iné rozlišovacie stránky alebo články, ktoré s daným výrazom nejako súvisia. Príkladom dobre spracovanej rozlišovacej stránky je armáda. Stačí si tú štruktúru skopírovať a prispôsobiť.--Lišiak(diskusia) 12:06, 21. jún 2020 (UTC)

Aké sú vaše skúsenosti so slovenskou Wikipédiou? Povedzte nám![upraviť | upraviť kód]

Po dvoch mesiacoch vybavovania banneru na Mete, ktorý sa bude od dnešnej polnoci zobrazovať všetkých návštevníkom slovenskej Wikipédie, spúšťame formulár, v ktorom zisťujeme, aké skúsenosti so slovenskou Wikipédiou majú jej návštevníci. Ide o veľmi dôležitú súčasť projektu Koncepcia získavania nových redaktorov, keďže nám tieto dáta umožnia zistiť, čo sú prekážky/motivácie v priespievaní na slovenskú Wikipédiu. Na základe získaných poznatkov pripravíme návrhy zlepšení a tieto budeme znovu overovať s používateľmi, aby sme si overili, že dané riešenia sú tými vhodnými. Ak nebudú, prerobíme ich na základe spätnej väzby. Konečným cieľom projektu je prilákať na slovenskú Wikipédiu viac redaktorov. Je to totiž jedným z hlavných problémov slovenskej Wikipédie a Wikimedia Slovensko ho prostredníctvom tohto projektu chce v spolupráci s komunitou riešiť.

Ako môžem momentálne pomôcť?
Budeme veľmi vďační, ak formulár vyplníte a ešte viac, pokiaľ ho zozdieľate s vašimi priateľmi, známymi, kolegami atď. Čím viac spätnej väzby získame, tým budeme mať reálnejšiu predstavu o konkrétnych problémoch a možných zlepšeniach. Môžete zozdieľať príspevok na Facebooku, tweet na Twitteri alebo samotný odkaz na formulár.

Vyplniť formulár
Táto anketa beží v službe tretej strany; pozrite si jej vyhlásenie o ochrane súkromia.

Pokiaľ sa chcete dozvedieť viac o celom projekte, zapojiť sa alebo pomôcť, navštívte stránku projektu!

Ďakujeme za podporu a pomoc! --Luky001 (diskusia) 12:56, 21. jún 2020 (UTC)

Zdravím! Pripomínam, že formulár je otvorený do 5. júla 23:59 SELČ. Vďaka!--Jetam2 (diskusia) 18:36, 3. júl 2020 (UTC)
Zdieľal som na Facebooku, som zvedavý, ako dopadne vyhodnotenie. s pozdravom! --SanoAK (diskusia) 20:54, 3. júl 2020 (UTC)

Annual contest Wikipedia Pages Wanting Photos[upraviť | upraviť kód]

Wikipedia Pages Wanting Photos (WPWP)

This is to invite you to join the Wikipedia Pages Wanting Photos (WPWP) campaign to help improve Wikipedia articles with photos and win prizes. The campaign starts today 1st July 2020 and closes 31st August 2020.

The campaign primarily aims at using images from Wikimedia Commons on Wikipedia articles that are lacking images. Participants will choose among Wikipedia pages without photo images, then add a suitable file from among the many thousands of photos in the Wikimedia Commons, especially those uploaded from thematic contests (Wiki Loves Africa, Wiki Loves Earth, Wiki Loves Folklore, etc.) over the years.

Please visit the campaign page to learn more about the WPWP Campaign.

With kind regards,

Thank you,

Deborah Schwartz Jacobs, Communities Liaison, On behalf of the Wikipedia Pages Wanting Photos Organizing Team - 08:24, 1. júl 2020 (UTC)

feel free to translate this message to your local language when this helps your community

Feedback on movement names[upraviť | upraviť kód]

Dobrý den. Apologies if you are not reading this message in your native language. Pomôžte prosím s prekladom do svojho jazyka if necessary. Ďakujeme

There are a lot of conversations happening about the future of our movement names. We hope that you are part of these discussions and that your community is represented.

Since 16 June, the Foundation Brand Team has been running a survey in 7 languages about 3 naming options. There are also community members sharing concerns about renaming in a Community Open Letter.

Our goal in this call for feedback is to hear from across the community, so we encourage you to participate in the survey, the open letter, or both. The survey will go through 7 July in all timezones. Input from the survey and discussions will be analyzed and published on Meta-Wiki.

Thanks for thinking about the future of the movement, --The Brand Project team, 19:42, 2. júl 2020 (UTC)

Note: The survey is conducted via a third-party service, which may subject it to additional terms. For more information on privacy and data-handling, see the survey privacy statement.

Otvorený list pre WMF žiadajúci zastavenie brandingu[upraviť | upraviť kód]

Ahoj! V poslednom čase rastia kontroverzia okolo možného premenovania Wikimedia Foundation (WMF). V ostatných dňoch vznikol na Mete Community open letter on renaming, otvorený list pre WMF, ktorý žiada proces zastaviť kvôli viacerým jeho nedostatkom. Pozývam na zváženie a prípadné podpísanie. Pre úplnosť ešte uvediem, že WMSK sa po internej diskusii rozhodla list tiež podpísať. Príjemné leto!--Jetam2 (diskusia) 17:12, 3. júl 2020 (UTC)

Announcing a new wiki project! Welcome, Abstract Wikipedia[upraviť | upraviť kód]

Sent by m:User:Elitre (WMF) 20:10, 9. júl 2020 (UTC) - m:Special:MyLanguage/Abstract Wikipedia/July 2020 announcement

Wiki Loves the Olympics 2020[upraviť | upraviť kód]

Ahojte! Pozývam na zapojenie do súťaže na tému olympijských a paralympijských hier. Súťaže sa dá zúčastniť v ktoromkoľvek jazyku a trvá do 15. augusta. Viac info a registrácia je na Mete.--Jetam2 (diskusia) 17:17, 5. august 2020 (UTC)

Technical Wishes: FileExporter and FileImporter become default features on all Wikis[upraviť | upraviť kód]

Max Klemm (WMDE) 09:14, 6. august 2020 (UTC)

Branding zhrnutie[upraviť | upraviť kód]

Ahojte! Ak by niekoho zaujímal branding, tak na Mete pribudlo zhrnutie brandingového procesu určeného pre Správnu radu WMF.--Jetam2 (diskusia) 14:03, 6. august 2020 (UTC)

Doplnenie: počas augusta prebieha vyhodnocovanie dotazníkov a inej spätnej väzby. Zaslaných bolo 1080 individuálnych dotazníkov, 63 dotazníkov od pridružených organizácií (vrátane WMSK) a 8 dotazníkov od oddelní Wikimedia Foundation. Na konci septembra 2020 sa majú uskutočniť ďalšie stretnutia v rámci správnej rady Foundation kde sa rozhodne ako sa bude postupovať ďalej.--Jetam2 (diskusia) 16:27, 10. august 2020 (UTC)

Wiki miluje pamiatky 2020[upraviť | upraviť kód]

Ahojte! S radosťou oznamujeme, že WMSK bude tento rok organizovať už ôsmy ročník súťaže Wiki miluje pamiatky. Dôležitou zmenou je termín: súťaž bude prebiehať od 1. do 31. októbra (nie septembra ako obvykle). Aj keď sme pôvodne nechceli organizovať, nakopli nás tí, čo prejavili záujem. Budeme radi ak sa niekto chce pridať do organizačného tímu. Viac info budeme priebežne dodávať.--Jetam2 (diskusia) 20:41, 6. august 2020 (UTC)

Oznamujem, že som požiadal o banner k súťaži.--Jetam2 (diskusia) 07:25, 18. september 2020 (UTC)

Important: maintenance operation on September 1st[upraviť | upraviť kód]

Trizek (WMF) (talk) 13:49, 26. august 2020 (UTC)