Diskusia s redaktorom:Lišiak

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Vitajte na mojej diskusnej stránke. Prosím podpisujte svoje príspevky vložením ~~~~ na koniec príspevku.
Založiť novú diskusnú tému.
Archív diskusie: 2009 – 2015

Palec[upraviť zdroj]

Ahoj, tak jsem si všimnul, že mi od Tebe právě přistál na UP palec. Moc děkuji, vážím si toho. --OJJ (diskusia) 15:59, 27. január 2016 (UTC)

Zaslúžene, vážim si Tvoju prácu a odhodlanie obohacovať aj sk Wikipédiu. Veľa zdaru!--Lišiak (diskusia) 16:51, 27. január 2016 (UTC)

Ahoj, aj ja ďakujem veľmi pekne za pridelenie palca!, všetko dobré prajem --SanoAK (diskusia) 06:38, 11. apríl 2016 (UTC)

Several things to remind before CEE Spring 2016 starts[upraviť zdroj]

CEE Spring Logo vertical-t.svg

Hi, dear local organizer of CEE Spring 2016! We are thrilled to start the contest from Monday, March 21 Face-smile.svg

But before that we need to ask you several questions:

 • Did you create a local project page for the contest in your wiki? Please, be sure to link it with Q22342981.
 • Please briefly describe your local rules on Wikimedia CEE Spring 2016/Local rules.
 • There is a proposed timeline of thematic weeks about countries: use it! See Wikimedia CEE Spring 2016/Timeline.
 • Did you create a template {{CEE Spring 2016}} and make sure that participants will put it on the articles talk pages?
  Please have it similar to this example: uk:Template:CEE Spring 2016 for the purpose of gathering statistics.
  Its code is somewhat generic. It might be that your wiki already has templates which cover its parts, or you would not need some parts like gender selection in case your language does not have genders. Some parts, like category names, are worded a weird way on purpose just to show that in languages which have grammar cases you can avoid conjugation (which will require something like #switch parser function) and just use the nominative case.
 • {{CEE Spring 2016}} template requires to create some ~30 hidden categories. Is your wiki ok with that?
 • As the contest is held simultaneously in many Wikipedias, it is vital that all articles, contest templates and categories are linked with Wikidata. Don't forget about this :)
 • One last question: What time zone do you use for defining contest beginning and ending? Please write here.

Please let us know if you need help with anything! Any questions leave here.

Best regards from international organizers,
-- Ата via MassMessage 16:02, 18. marec 2016 (UTC)

CEE[upraviť zdroj]

Vďaka za tvoju prácu, Lišiak!--Jetam2 (diskusia) 06:29, 20. marec 2016 (UTC)

CEE Spring[upraviť zdroj]

Hi! Congratulations on the contest start :) I have failed to find how you registrate which articles participate in the contest. I would need to have a way to know it, as well as information on which article is about what country (or countries) and topic(s) for gathering international statistics. It is best to be done via template, you may use Ukrainian one (permalink to version in English, the recent one is in Ukrainian) as the basis for it. You will need to fill it for the articles already created. Thank you for your help in advance, do not hesitate if you have any questions or require any help! --Base (diskusia) 13:56, 22. marec 2016 (UTC)

Working on it. Our template is here, although not done yet (counting system not implemented).--Lišiak (diskusia) 21:13, 23. marec 2016 (UTC)

WikiJar SVE - československé témy[upraviť zdroj]

Ahoj, nie som si celkom istý ako si došiel k zoznamu pre Wikipédia:WikiJar SVE/Československý odboj počas prvej svetovej vojny, možno prebratím českého (Wikipedie:CEE Spring/Československý odboj za první světové války/Seznam) ale podľa mňa by bolo fajn tam doplniť aj články týkajúce sa slovenského odboja, ktoré tam nejak nevidím (aspoň Ivan Daxner, vzbura v Kragujevci, Milan Rastislav Štefánik (stále vidím priestor na rozsiahle doplnenie), detto Martinská deklarácia). Myslím, že to nie je uzavreté.--Pelex (diskusia) 11:47, 24. marec 2016 (UTC)

Ahoj, tá kategória spočíva v tom, že sú vymedzené spoločné témy (t. j. také, ktoré sú veľmi previazané z hľadiska účasti Čechov a Slovákov, napr. ČSNR, légie a ich bitky), v ktorých sa súťaží spoločne na slovenskej aj českej Wikipédii. Druhý okruh tvoria české/slovenské témy (väčšinu tvoria osobnosti odboja), pričom na českej Wikipédii sa súťaží o slovenských a na slovenskej o českých. Preto tu máme napr. Masaryka a na českej Wiki majú Štefánika. Účelom je obohatiť dve Wikipédie o články z histórie „toho druhého“.--Lišiak (diskusia) 14:54, 24. marec 2016 (UTC)

News from international CEE Spring 2016[upraviť zdroj]

Logo CEE-t.png

Hi, dear local organizer of CEE Spring 2016! We have some news and updates.

 • There are new countries and projects that joined the contest after it started, these are Belarusian classic Wikipedia, Bosnia and Herzegovina, Croatia, Kazakhstan, Kosovo, Sakha and Turkey. Our Timeline is updated, so please update your plans as well. If some other countries join the contest on the go, we will inform you!
 • There are two types of statistics gathered:
  If you don't use the template yet, here is an example: uk:Template:CEE Spring 2016. Its usage looks like: {{CEE Spring 2016 |user= |topic= |topic2= |topic3= |country= |country2= |country3= }}
  If you are using it but don't see your project in the stats then, perhaps, you are not using it properly. Only articles created (or improved if the rules allow this) for the contest during its period should have the template on respective talk pages.
 • Let us remind you, that as the contest is held simultaneously in many Wikipedias, it is vital that all articles, contest templates and categories are linked with Wikidata. Don't forget about this :)
 • If your local contest has some special needs (e.g. stats by weeks), let us know. Having local rules briefly described on Meta page is compulsory for well-mannered organisers :)

Please let us know if you need help with anything! Any questions leave here.

If someone wants to receive such updates from CEE Spring on their talk page, they may add their username on this page. It might also be useful to join WMCEE-l mailing list (wmcee-l@tools.wikimedia.pl, registration).

Best regards from international organizers,
-- Ата via MassMessage 01:32, 3. apríl 2016 (UTC)

Lekárstvo a medicína[upraviť zdroj]

Ahoj! Keď presúvaš tie články (napr. Šok (lekárstvo) na Šok (medicína)) bolo by dobré upraviť aj existujúce linky, nenechať to len na presmerovaní. Vďaka!--Jetam2 (diskusia) 22:13, 9. apríl 2016 (UTC)

a z akého dôvodu to vlastne presúvaš? --Gepetito (diskusia) 22:14, 9. apríl 2016 (UTC)

Pracujem na tom, som si vedomý. Článok nie je pod názvom lekárstvo, ale medicína.--Lišiak (diskusia) 22:20, 9. apríl 2016 (UTC)

a že sa v článku píše... po slovensky Lekárstvo... nevidíš. --Gepetito (diskusia) 22:33, 9. apríl 2016 (UTC)
A?--Lišiak (diskusia) 22:40, 9. apríl 2016 (UTC)

pozerám kategóriu Kategória:Medicína a tam je tiež vačšinou všetko s (medicína) aj názvy kategórii, tak ak to chceš zjednotiť tak v tom prípade je jedno pod akým názvom. ok, hlavne že to je jednotne. --Gepetito (diskusia) 22:53, 9. apríl 2016 (UTC)

V pohode, aj kvôli tomu som to robil.--Lišiak (diskusia) 23:00, 9. apríl 2016 (UTC)

Washingtonská deklarácia[upraviť zdroj]

Ahoj, jsou tam ještě připomínky. -OJJ 10:52, 11. júl 2016 (UTC)

Vďaka, pozriem na to. Ospravedlňujem sa za oneskorenú odpoveď, nebol som aktívny pre pracovný nával.--Lišiak (diskusia) 16:52, 25. júl 2016 (UTC)

Programovanie a rozlišovanie[upraviť zdroj]

Ahoj, keď už presúvaš a vytváraš rozlišovačku bolo by dobré pozrieť sa aj na ČoOdkazujeSem a napravaiť wikilinky tak, aby nešli na novú rozlišovačku. Vďaka!--Jetam2 (diskusia) 08:45, 30. júl 2016 (UTC)

Iste, už na tom pracujem.--Lišiak (diskusia) 10:30, 30. júl 2016 (UTC)

CEE Spring 2016 Survey[upraviť zdroj]

Logo CEE-t.png

Hi, dear CEE Spring 2016 organisers! I am sorry for writing in English again.

The international organisers of the contest ask all the participants to complete the survey about the contest. It is very short. It gives us a bit of statistics and helps make the next contest better.

We will use MassMessage to give the survey link to all the participants. Obviously, not all of them speak English, so please, help us with translating this request and encourage them to complete the survey.

Best regards,
-- Ата via MassMessage 26. 8. 2016, 18:54 (UTC)

Vyjadrovanie[upraviť zdroj]

Viem, že ti ušlo, ale... Díky!--Jetam2 (diskusia) 5. 10. 2016, 20:54 (UTC)

@Jetam2: Vedel by si to rozviesť – s čím konkrétne je v tom vyjadrení problém (teraz odhliadnuc od faktickej stránky)? Lebo toto mi tiež príde ako upozornenie vhodné do kabinetu (či už ZŠ alebo kuriozít).
Kúrnik ľudia, veď to berme trochu s nadhľadom a nerobme si tu z toho upjatý puritánsky klub. Proste normálna polemika, kým sa hrubo neurážame/nevyhrážame, tak z konkrénej zvolenej formy sa medzi normálnymi dospelými ľuďmi snáď zase tak nestriela. --Teslaton (diskusia) 5. 10. 2016, 21:05 (UTC)
UPK nemusíme mať, ale môžme diskutovať trochu chladnokrvnejšie. Ale okay, možno to bolo nadbytočné, kedže upozorňoval tiež Vasiľ.--Jetam2 (diskusia) 6. 10. 2016, 07:58 (UTC)

Jetam má pravdu, takéto vyjadrovanie by tu radšej nemalo byť, dá sa diskutovať aj gentlemanskejšie. Nezopakuje sa to.--Lišiak (diskusia) 6. 10. 2016, 09:23 (UTC)

Geografické názvy okresu Trebišov[upraviť zdroj]

Nazdar. Nemáš náhodou prístup k originálu tejto monografie:

Je tam chyba v ISBN (checksum), pričom táto hodnota je zadaná aj v knižničnom systéme SNK [1] a online sa neviem dopátrať k prípadnej správnej. Možno je ale skutočne aj v publíkácii. --Teslaton (diskusia) 21:38, 24. november 2016 (UTC)

A ešte jedna vec k formátu ISBN. Vidím, že všade, kde si konkrétne ty vkladal ISBN do harvardských citácií, vkladal si ich spravidla v tvare bez pomlčiek. Dokumentácia k ostatným citačným šablónam explicitne preferuje pomlčkový tvar, pokiaľ je známy, rovnako na en sú vo všetkých príkladoch pomlćkové tvary. Z tohoto dôvodu, ako súčasť strojových opráv chybne zadaných ISBN, normalizujem aj prípadné bezpomlčkové tvary na pomlčkové (s korektne oddelenými skupinami, samozrejme). Dúfam, že to nie je v rozpore s nejakou normou/zvyklosťou, ktorá by pre zmenu preferovala bezpomlčkový tvar... --Teslaton (diskusia) 22:03, 24. november 2016 (UTC)

Na tú publikáciu pozriem. Ten beupomlčkový tvar je len dôsledok môjho zvyku takto to písať, nie je mi známa norma či zvyklosť, ktorá by to takto preferovala.--Lišiak (diskusia) 23:44, 28. november 2016 (UTC)
Tak v publikácii je uvedené ISBN 80-900509-1-5.--Lišiak (diskusia) 15:13, 29. november 2016 (UTC)

Hokejisti[upraviť zdroj]

Ahoj. Odkiaľ pochádza informácia o hráčoch v Kanade? (Do Vedeli ste, že dávam len ozdrojované informácie z článkov).--Jetam2 (diskusia) 00:09, 19. december 2016 (UTC)

Vďaka, zo štatistík IIHF. Už som to doplnil do článku Ľadový hokej.--Lišiak (diskusia) 19:50, 19. december 2016 (UTC)
Díky! --Jetam2 (diskusia) 06:25, 21. december 2016 (UTC)

Sečovce[upraviť zdroj]

Ahoj, nebudem do článku vkladať šablónu, no zaslúžil by si riadnu revíziu. V IB sú zbytočné info - pôvod názvu, ktoré takto rozpísané stačí uviesť v článku. V úvodnej sekcii je rozpísaná história, ktorá sa nižšie opakuje, pri dejinách sú v sekciách jednotlivých období zbytočné odkazy na hlavné články (Bronzová doba a i.), ktoré s mestom nesúvisia. Ďalej som nešiel, no každopádne nie vždy viac textu znamená obohatenie a vylepšenie článku.--Pe3kZA 12:19, 22. december 2017 (UTC)

Ahoj. Okrem posekania na príliš krátke sekcie s linkami na hlavné články som žiadne problémy nevidel. Naopak, treba oceniť dôkladné referencie (čo zrovna u obecných/mestských článkoch nebýva časté).--Jetam2 (diskusia) 12:42, 22. december 2017 (UTC)
Možno by však stálo za to dejinnú sekciu preložiť do samostatného článku a v článku mesta ju zostručniť.--Jetam2 (diskusia) 12:59, 22. december 2017 (UTC)
Som si toho vedomý, ten článok si zasluhuje revíziu (aj aktualizáciu) už dlhšie, preto som sa do toho teraz pustil aspoň takto čiastkovo. Pravek a včasnú dobu dejinnú som rozsekal podľa období len nateraz kvôli prehľadnosti (preto som do zhrnutia uviedol „dočasne takto“). Postupne hodlám doplniť informácie z AVANS-u (a príp. ešte iných zdrojov) k jednotlivým nálezom. Tak ako tvrdí Jetam, dejiny bude najvhodnejšie vyčleniť do samostatného článku. Sekcie k stredoveku, novoveku a 20. storočiu sú zatiaľ veľmi heslovité. Idem na tom ešte popracovať.--Lišiak (diskusia) 13:29, 22. december 2017 (UTC)

IP[upraviť zdroj]

Zdar Lišiak, nepatrí táto IP náhodou (aj) Tebe? --BT 22:10, 23. december 2017 (UTC)

Ahoj, nepatrí. Podľa toho, čo som narýchlo pozrel, IP 94.136.157.90 sa viaže na Sečovce (alebo okolie) a ISP Minet Slovakia s.r.o. ([2], [3]). To prvé sa na mňa už istú dobu nevzťahuje a to druhé už asi päť rokov nie.--Lišiak (diskusia) 13:18, 24. december 2017 (UTC)

Články po odstránení zanechaného Pracuje sa[upraviť zdroj]

Nazdar. Pozri pls. čl. Sečovce, Štefan Kukura, Dekréty prezidenta republiky, Vláda obrany republiky a Československý národný výbor (1939 – 1940), zostala v nich údržbová š. po odstránení {{Pracuje sa}}. Vďaka. --Teslaton (diskusia) 17:23, 29. január 2018 (UTC)

Pozriem na nich a upravím.--Lišiak (diskusia) 23:22, 6. február 2018 (UTC)