Tento redaktor má vysokoškolské vzdelanie II. stupňa v odbore história.
Vyhlásenie o konflikte záujmov
V súlade s usmernením o konflikte záujmov tento redaktor uvádza, že je členom alebo spolupracovníkom nasledovných organizácií, ktoré majú na Wikipédii článok:
Wikipédia je encyklopédia.
Nejde o miesto pre presadzovanie vlastných politických názorov. Články vo Wikipédii majú odrážať aktuálny vedecký konsenzus v danej oblasti. Zároveň majú byť deskriptívne, teda podávať informáciu o tom, ako (v článku citované) spoľahlivé zdroje opisujú predmet článku, no vo vzťahu k predmetu článku nevyslovujú hodnotiace úsudky, nepreskribujú „správny názor“ na vec. Fundamentálnym princípom je overiteľnosť tvrdení uvádzaných v článku, nie ich pravdivosť.
Kvalitu [...] po mém soudu určují spíš ty nejhorší články, resp. ty, které vůbec chybí. Moje priority by tedy byly:
aby tu bylo heslo s rozumným obsahem;
aby v něm nebyly hrubé chyby;
aby obsahovalo odkazy na web nebo literaturu, kde se člověk dozví víc.
—Jan Sokol, český filozof a redaktor Wikipédie (1936 – 2021) (cit.)
Prechyľovanie ženských priezvisk cudzieho pôvodu netreba uplatňovať pri priezviskách umelkýň (v zmysle poznámky o známych umelkyniach v Pravidlách slovenského pravopisu – výnimkou môžu byť priezviská spisovateliek, ktorých knihy boli v slovenskom preklade vydané pod prechýleným priezviskom) a pri ženských priezviskách, ktoré sú už v prechýlenom tvare (napr. litovské priezviská) alebo pri ktorých by prechýlenie spôsobilo identifikačné problémy (napr. čínske priezviská). Umelecké mená a mená, ktoré priezvisko neobsahujú (napr. barmské, islandské mená) sa samozrejme neprechyľujú. Pozri bližšie koncept odporúčania o prechyľovaní.
Písanie názvu Československa/Česko-Slovenska a s tým súvisiacich adjektív sa má riadiť oficiálnym názvom štátu v danom období, teda pre obdobie rokov 1918 – 1938 (prvá republika) a 1945 – 1990 a pre Československý národný výbor a Dočasné štátne zriadenie tvar bez spojovníka (Československo), a pre obdobie rokov 1938 – 1939 (druhá republika) a 1990 – 1992 (Čs. federatívna republika/ČSFR) tvar so spojovníkom (Česko-Slovensko). Na pomenovanie štátu v celom období jeho trvania (1918 – 1992) možno použiť názov so spojovníkom. Pozri bližšie koncept odporúčania.
Rád múdreho riešenia za OSUD etc., lebo si Lišiak --–Bubamaradisk. 00:05, 27. august 2014 (UTC)
Ďakujeme za podiel na organizácii súťaže WikiJar SVE 2016 ako organizátor. V mene organizátora Lišiak(diskusia) Lebo žiaden človek nevie dať tak vyznamenanie človeku, ako dokáže len človek človeku.