Redaktor:Luky001

  z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
  OOjs UI icon userInactive-ltr.svg Tento redaktor nie je aktívny.

  Wikipedia logo letters banner.svgWikipedia logo letters banner.svg

  Vitajte na mojej redaktorskej stránke
         Luky001
  Black W for promotion.png Tento užívateľ na Wikipédii pôsobí
  7 rokov a 265 dní.
  Flag of Slovakia.svg Tento redaktor žije na Slovensku.
  Nuvola apps cookie.png Tento redaktor má wikinarodeniny 14. marca
  sk Tento redaktor má slovenčinu ako materinský jazyk.
  Thumbup.svg Títo redaktori si myslia, že tento redaktor je pre Wikipédiu veľkým prínosom:

  O mne[upraviť | upraviť zdroj]

  Slovenská Wikipédia[upraviť | upraviť zdroj]

  Začiatky[upraviť | upraviť zdroj]

  Na Wikipédii pôsobím od 14. marca 2015. Prvotným impulzom na zaregistrovanie sa bolo doplnenie novovydaných kníh Troch pátračov do tabuľky. Potom som až na pár editácii nerobil žiadne úpravy až do 29. októbra 2016, kedy som založil svoj prvý článok o americkej knižnej sérii Denník odvážneho bojka. Mojou ďalšiou wiki-aktivitou bolo aktualizovanie a rozširovanie tohto článku. V roku 2017 som začal upravovať rôzne iné články, prevažne som prekladal z anglickej Wikipédie. Toto by sa už dalo považovať za aktívne wiki obdobie.

  Radšej upravujem už existujúce články ako vytváram nové, keďže množstvo článkov na slovenskej Wikipédii je krátkych a neaktuálnych. Po pozretí celého seriálu Priatelia som sa na konci leta 2018 rozhodol preložiť celú stránku o tomto seriáli z angličtiny. Zistil som, že na slovenskej Wikipédii toho o tomto seriáli veľa nie je, a tak som prerušil svoju abstinenciu vytvárania nových článkov a vytvoril som články o každej hlavnej postave.

  Mojou hlavnou motiváciou práce na slovenskej Wikipédii je zlepšovanie možnosti slovensky hovoriacich ľudí prečítať si čo najviac článkov v čo najlepšej kvalite v ich rodnom jazyku. Snažím sa aktualizovať neaktuálne informácie či rozširovať články o témach, ktoré ma zaujímajú. Nešpecializujem sa na žiadnu konkrétnu oblasť, ale radšej pracujem na článkoch, pri ktorých nepotrebujem mať danú odbornosť (napr. neupravujem články z matematiky 😊 ).

  Súčasnosť[upraviť | upraviť zdroj]

  Momentálne som presunul všetko svoje úsilie na organizačnú a údržbovú činnosť. Riešim teda, ako Wikipédia funguje a snažím sa starať o aspekty jej základného fungovania. Začal som pripravovať Obrázky týždňa na Hlavnej stránke, starám sa o Portál komunity, hlavne o sekcie Aktuality, ktoré prinášajú informácie o domácom aj svetovom dianí a Tip mesiaca, ktorá ponúka zaujímavé tipy. Postupne sa chcem venovať problému nízkeho počtu redaktorov na slovenskej Wikipédii (aj cez Wikimediu Slovensko) a všeobecným problémom či zlepšeniu fungovania tohto projektu (procesy, prostredie, prístup a podmienky pre nováčikov, komunitu, ...).

  Wikiúdaje[upraviť | upraviť zdroj]

  V marci 2018 som vďaka mobilnej aplikácii Wikipédie objavil popisy na Wikiúdajoch, ktoré sa na Wikipédii zobrazujú pri vyhľadávaní (mobilná aj webová verzia) a aj pod nadpisom článku pri prezeraní mobilného webu. Keď som sa vtedy pozrel na anglickú a českú Wikipédiu, zistil som, že v slovenčine popisy na Wikiúdajoch takmer úplne chýbajú. A tak som začal pridávať popisy náhodným článkom, neskôr mi bol odporučený poloautomatický nástroj na pridávanie popisov hromadne a odvtedy som už toho popridával veľmi veľa. Momentálne mám na Wikiúdajoch viac ako 110 000 úprav.

  Wikimedia SK[upraviť | upraviť zdroj]

  Od roku 2019 do 1. augusta 2020 som bol členom občianskeho združenia Wikimedia Slovensko.

  Meta-Wiki[upraviť | upraviť zdroj]

  Na Meta-Wiki som začal prekladať organizačné stránky do slovenčiny, aby sa aj slovensky hovoriaci redaktori mohli viac orientovať v svetovom hnutí a tiež prekladám niektoré, väčšinou zaujímavé alebo pre slovenských redaktorov užitočné, projektové stránky.

  Translatewiki.net[upraviť | upraviť zdroj]

  Na translatewiki.net prekladám pod rovnakým používateľským menom ako Luky001.

  Štatistiky[upraviť | upraviť zdroj]

  Ďalšie redaktorské stránky[upraviť | upraviť zdroj]

  • Nápady – slúži na brainstorming nápadov o slovenskej Wikipédii, zdieľanie myšlienok a na poukazovanie na problémy slovenskej Wikipédie
  • Prekladateľská centrála – nápad na miesto pre slovenskú prekladateľskú wikimedickú komunitu s cieľom zabezpečiť ľahšiu spoluprácu medzi prekladateľmi a konzistentnejší preklad, takisto aj zvýšiť spoluprácu a koordináciu

  Vyznamenania[upraviť | upraviť zdroj]

  CEE Spring organizer 2019 sk.png
  Ďakujeme za podiel na organizácii súťaže WikiJar SVE 2019 ako organizátor.
  V mene organizátora Luky001 (diskusia)