Diskusia:Kameň

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Nazdar Pelex, nie je potrebné ten vymazaný text premiestniť do článkov kde patrí? --Vgt (diskusia) 11:37, 5. september 2012 (UTC)

Pokiaľ viem, články minerál, hornina, usadená hornina, premenená hornina a vyvretá hornina sú rozsiahlejšie a bez faktických chýb. Ak mi dačo ušlo tak mi pripomeň.--Pelex (diskusia) 11:46, 5. september 2012 (UTC)
No všimol som si v texte najmä nejaké citácie a pod. info som moc neporovnával. Zvykne sa postupovať tak ako keď sa články spájajú, čiže text nemazať ale presunúť/spojiť. Teraz si vymazal prácu niekoho iného, pričom sa to malo vložiť tam kde to patrí. Články nie sú veľkosťou limitované. --Vgt (diskusia) 12:26, 5. september 2012 (UTC)
Okrem jednej vety je to čo som zmazal postradateľné, nie preto, že by sme mali zostať struční, ale preto, že je to neodborné a mylné. Stotožňovať všeobecný pojem kameň s horninami a minerálmi je omyl. Zavádzanie chybného uvažovania, patrne prameniaceho z neodborného prekladu z angličtiny. Tú jednu vetu však niekde niekde vložím.--Pelex (diskusia) 12:36, 5. september 2012 (UTC)
Ja nespochybňujem to, že si to vymazal. To je ok. Ide o to nemazať ale premiestniť (odsek minerál → článok minerál atď). To som chcel. --Vgt (diskusia) 12:41, 5. september 2012 (UTC)