Diskusia:Lokality Svetového dedičstva v Európe a Severnej Amerike

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Chcem sa spýtať, podľa akého KONKRÉTNE zoznamu je Izrael (a Turecko) v Európe a čo znamenajú tie hviezdičky. Mz (diskusia) 11:21, 4. október 2012 (UTC)

V Európe sú KONKRÉTNE podľa oficiálneho zoznamu UNESCO, je to napísané v úvode: V súlade s oficiálnym zoznamom UNESCO je Izrael a celé územie Turecka zaradené medzi európske krajiny. Izrael je vzhľadom na politickú situáciu v regióne zaradený do Európy aj v iných oblastiach (šport). --Lalina (diskusia) 16:37, 4. október 2012 (UTC)
Slepý nie som a čítať viem, čakal som link. No nič. Ak je to tento zoznam, potom to delenie na regióny, ktoré tu je (v šablóne), nesedí. A tie hviezdičky? Mz (diskusia) 19:26, 4. október 2012 (UTC)
Netvrdím, že si slepý, alebo nevieš čítať, ale keď to napíšeš veľkými písmenami, tak sa nediv odpovedi. Izrael je priradený k Európe, čo je pochopiteľé vzhľadom na ich reálie. A Turecko, ktoré chce vstúpiť do EÚ je asi politicky brané ako európsky štát. To isté je aj Cyprus. A s hviezdičkami Ti neporadím, nerobila som ten zoznam, takže neviem. --Lalina (diskusia) 21:48, 4. október 2012 (UTC)
OK, takže ak na to nie je nijaký oficiálny odkaz, tak to treba zmeniť podľa toho, ako to majú na webstránke. Môžem to urobiť, ale neskôr. Hviezdičky mažem hneď. Mz (diskusia) 15:05, 5. október 2012 (UTC)
Nie je žiadny dôvod, aby si to menil len preto, že sa Ti to nepozdáva. Majú to tak aj na iných wiki, tak asi je na to nejaký dôvod. Daj to na diskusiu do krčmy, možno tam niekto napíše vysvetlenie, ale nemožno to zmeniť len tak, je to veľká skupina informácii. Na to sú naviazané šablóny a infoboxy a keďže sa pamiatkam UNESCO venujem už dlhšie, predstava, že by to bolo treba teraz prerábať, hoci je tu ešte kopec neurobených článkov, ma teda nenadchýna. --Lalina (diskusia) 16:07, 5. október 2012 (UTC)
Neviem, kam by sme došli, keby sme každú úpravu debatovali v krčme. Kto chce, môže sa vyjadriť tu. Buď predlož zdroj o tom delení (na iných wiki je to mimochodom rozlične), alebo sa to presunie na delenie, ktoré je na stránke UNESCO. Ide v podstate len o zlúčenie regiónov Európa a Severná Amerika a Ázia a Austrália. Mz (diskusia) 11:45, 7. október 2012 (UTC)
Nehovorím, že sa má každá úprava predebatovať v krčme. Kto chce sa tu síce môže vyjadriť, ale to neznamená, že si túto diskusiu všimne každý, čo by sa chcel k tomu vyjadriť. Určite sa to nepresunie samo a Ty chceš presúvať, takže, Ty daj argument na presun. Tento zoznam je aj tak poriadne dlhý, takže spájať ho ešte aj so severnou Amerikou nie je práve vhodné. Zoznamy podľa kontinentov majú logiku, osobne by som spojila Ameriku do jedného, ale to nie je teraz priorita. Pamiatkam UNESCO sa nikto nevenoval, začala som na tom robiť, práce je viac než dosť, takže každá ruka je vítaná, ale riešiť teraz zoznamy je strata času. O tom sa dá diskutovať keď budú o všetkých (alebo aspoň o drvivej väčšine) pamiatok články, toto je len strata času. --Lalina (diskusia) 21:21, 7. október 2012 (UTC)
Tiež som za to aby to bolo oficiálne. Teda urobiť kategóriu Arabské štáty, rozdeliť to a pod. Regióny by mali byť podľa UNESCO, lebo si to samo tak vydalo, je to ich zoznam a nie podľa ostatných wiki. Pokojne to prerobím aj ja.
Ešte dodám, že na infoboxe je **Klasifikované regióny podľa UNESCO., čo je zavádzajúce, pretože to tak nie je.--Vgt (diskusia) 05:23, 8. október 2012 (UTC)
Vďaka Vgt, ja samozrejme môžem s presunom tiež pomôcť podľa svojich možností. Keby som to robil sám, bolo by to na dlhšie... Mz (diskusia) 09:00, 8. október 2012 (UTC)
Ako som už písala vyššie, tie zoznamy sú tak niekoľko rokov, nie je to žiadna chyba krásy, problém je v tom, že mimo Európy nám väčšina článkov chýba. To je priorita, nie nejaký zoznam. Nesúhlasím so zmenou len preto, že sa to po rokoch niekomu nepáči. Treba to dať do krčmy a nech je to podľa dohody väčšiny. A zavádzajúce to určite nie je, lebo v infoboxe to je správne, zoznam je niečo iné. UNESCO má všetky pamiatky na jednom zozname [1], takže naň sa odvolávať nedá. Klasifikované regióny je jedno a zoznam je niečo úplne iné, preto to majú wikipédie rôzne. Neviem podľa čoho robilo UNESCO regióny, ale určite je očakávanejšie zaradenie v zoznamoch podľa kontinentov, ako delenie na ázijské, arabské a africké štáty. A na oficiálnych stránkach UNESCO tie pamiatky nemajú uvádzané žiadne regióny, takže sa na to nedá vôbec odvolávať. Nemiešajme zoznamy (UNESCO má všetky štáty na jednom zozname podľa abecedy) s nejakým delením podľa regiónov, čo je akurát odkaz na jednej stránke UNESCO. Miesto plytvania časom na takéto diskusie radšej robme články o pamiatkach. --Lalina (diskusia) 11:16, 8. október 2012 (UTC)
Pozri sa poriadne na ten oficiálny zoznam (treba dať "Table view" v pravom hornom rohu), každá pamiatka má priradený región. Čiže zvyšok tvojho príspevku je o ničom. Iste, dalo by sa to rozdeliť geograficky (ale v tom prípade žiaden Izrael ani Turecko v Európe), ale už vidím, ako sa tu s tebou alebo s niekým iným naťahujeme o geografických hraniciach svetadielov. Takže najjednoduchšie a najobjektívnejšie bude prevziať regióny z oficiálnej stránky UNESCO. Mz (diskusia) 15:18, 8. október 2012 (UTC)
Pozri si poriadne čo som napísala - UNESCO má všetky pamiatky na jednom zozname. Nemiešaj zoznam pamiatok a zaradenie štátov do ktorých patria do nejakých riegiónov. Geografické hranice svetadielov nie sú problém, ale ak si si dosiaľ nevšimol, že Izrael a Turecko sa politicky berú do Európy za to nemôžem. A pre budúcnosť (nielen v diskusii so mnou) si najprv prečítaj,čo si napísal,než to uložíš. Zvyšok môjho príspevku nie je o ničom. A hlavne, poriadne čítaj čo iní napíšu. Ale ak považuješ diskusiu za naťahovanie nemá význam ďalej s Tebou strácať čas. Táto diskusia je zbytočná strata času od začiatku, ale týmto Tvojim vyjadrením si to dorazil. Evidentne si si zobral do hlavy, že to musí byť tak, ako to chceš Ty. Tvorba nových článkov prospeje týmto zoznamom oveľa viac ako nejaké ich formálne zmeny. Ak to zmeníš bez debaty a dohody v krčme, vrátim to naspäť. To píšem len preto, aby si zbytočne nestrácal Tvoj a hlavne môj čas. Za tú dobu čo tu vypisujem jasné veci som mohla napísať minimálne dva nové články o tých pamiatkach. --Lalina (diskusia) 16:28, 8. október 2012 (UTC)
Tak mne bolo jasné od začiatku že "diskusia" s tebou bude stratou času, pretože vytasíš svoju osvedčenú taktiku: opakuješ dookola jeden a ten istý nezmysel, na argumenty nereaguješ, sama nijaké nepredkladáš a ak to dotyčného náhodou neomrzí, dorazíš to žiadosťou o "klid na práci". Bohužiaľ ťa musím sklamať. Tie svoje dištinkcie si strč naspäť do talóna, nespadol som z višne. Zoznam je súpis nejakých údajov zoradených podľa nejakých kritérií. Na stránke UNESCO je to explicitne zoradené aj podľa regiónov [2], čiže nemáš pravdu v ničom, čo píšeš, a to doslova. Každý si to môže ľahko overiť. Neverím, že to tu musím písať, to som chcel pôvodne len upozorniť na chybu. PS. Ver tomu, že svoje príspevky niekoľkokrát čítam a dôkladne premazávam... Mz (diskusia) 19:47, 8. október 2012 (UTC)
Tento Tvoj "príspevok" vypovedá o Tebe, nie o mne. Nedala som Ti žiadnu príčinu na takéto vyjadrovanie, nikdy sme nemali medzi sebou žiadne konflikty, takže sa teraz vyjadrím podľa hesla "ako sa do hory vola, tak sa z nej ozýva", alebo koledoval si si o to: Nie som zvedavá na Tvoje reči ak ich budeš prezentovať takýmto štýlom. Ak máš nejaké problémy, rieš si ich inde a s niekym iným, ale takýto tón si vyprosím. Odkiaľ si spadol je Tvoja vec a vôbec ma to nezaujíma. Svojho času som zachytila šumy, že patríš k Brontovym prívržencom - so svojim správaním tam evidentne zapadneš. Týmto moja debata s Tebou skončila, nič ma nenúti, aby som v nej pokračovala, z komára si urobila somára Ty, nie ja. --Lalina (diskusia) 00:28, 9. október 2012 (UTC) P.S. Po tomto čo si tu predviedol sa ani nedivím, že už nie si správca, ale asi nie z dôvodov čo máš na svojej stránke.