Diskusia:Lord Voldemort

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Patria sem takéto veci? To by tu mohol byť i Gimli, Leto Atreides alebo Snehulienka. Doporučujem vymazať ---Rádiológ 19:33, 14 január 2006 (UTC)

  • patrí, určite áno--stefi 19:36, 14 január 2006 (UTC)

samozrejme že patrí, napríklad si pozri, ako to majú urobené na anglickej wiki, mohol by to byť výborný článok a aj napríklad odporúčaný článok v portáli Literatúra. --Wizzard 19:38, 14 január 2006 (UTC)

P.S.: nepoznám síce tie postavy čo si spomínal, ale Snehulienka by tu vážne mala byť, to je inak dobrý nápad, kto sa podujme to napísať? :p --Wizzard 19:45, 14 január 2006 (UTC)

A nezabudnite na jednotlivých trpaslíkov... :))) Bronto 19:47, 14 január 2006 (UTC)

  • fajn, takže keď budem chcieť, môžem si sem kompletne prekopírovať svoju Encyklopédiu Duny i so všetkými postavami. Napríklad túto. Nepripadá mi to na encyklopedické dielo moc vhodné... ale ak myslíte...
--Rádiológ 19:52, 14 január 2006 (UTC)

Ak je to dielo dostatočne známe a rozšírené, prečo nie. Ide o to, že fiktívne postavy sú tiež dielom umelcov, podobne ako knihy, obrazy, sochy, kostoly a pod. a preto je celkom normálne, keď v encyklopédii sú popísané, hlavne ak ide o Wikipédiu. --Wizzard 20:08, 14 január 2006 (UTC)

Čo takto neprežívať veci smrteľne vážne? Voldemort je na viacerých wiki, prečo nie na našej? Veď cez ňu môžeme získať aj nových mladých redaktorov, nie? A kľudne si pridaj tú spomínanú postavu, Kyle McLachlan ja fajn herec, v Modrom zamate a v Twin Peaks bol dobrý :)--Bubamara 20:11, 14 január 2006 (UTC)
    • oukej , asi to beriem príliš vážne :-) Len mi to proste v tom okamihu prišlo zvláštne (žeby som nepatril medzi inkluzionistov? :-) --Rádiológ 20:19, 14 január 2006 (UTC)
Ale teraz vážne ( :-) ). Tú Encyklopédiu Duny by bolo dokonca veľmi dobré sem prekopírovať, ak sa ti chce. Pre niekoho je Duna dôležitejšia ako tepny krku, takže je vyslovene vhodné to sem umiestniť. Okrem toho napríklad Snehulienka ako klasická rozprávková postava je normálne predmetom vedeckého skúmania (aspoň vidíte na zábavu koho všetkého idú vaše dane a odvody), takže sem patrí tiež. Bronto 20:20, 14 január 2006 (UTC)
Encyklopédia asi bude Wiki, ale z najväčšou pravdepodobnosťou samostatne. 1. Obsahuje veľa obrazového (a na priestor náročného) materiálu, ktorý by asi nesplňoval striktne podmienky použitia vo wikipedii. 2. Je v nej pekných pár rokov práce a nechcem dať väčšinu stránok k volnej editácií - dôvod je hlave odlišný výklad niektorých postáv, pričom ja som sa snažil o presnú faktografiu. Ustrážiť to by bola pre mňa Syzifovská robota. Samozrejme sa tu niečo z nej môže objaviť, no radšej tu budem pracovať na medicíne a rádiológií, to je to, čo ma baví a čo imho na slovenskom nete chýba - poctivý zdroj informácií z týchto oblastí. --Rádiológ 20:28, 14 január 2006 (UTC)
Duna je uzasny svet a bol by som velmi, velmi rad, keby sa nam ho podarilo zwikipedovat cim skor! :) Liso@diskprís 21:39, 14 január 2006 (UTC)


?[upraviť zdroj]

Text: Je tiež posadlý zabíjaním.Svoje obete mučí až dovtedy,než ho oni sami požiadajú aby ich zabil.Slabosť Lorda Voldemorta je,že nechová v sebe lásku k nikomu a k ničomu,čiže nemá priateľov.Jeho najčastejšie používané kliatby sú ,,Avada Kedavra",,Cruciatus",,Imperius". Je to v poriadku? Nechce sa mi to v knihách hľadať. --Bubamara …✉ 13:48, 5. január 2008 (UTC)[odpovedať]

V podstate hej, len to vyznie ??? (neviem vhodný výraz, možno detinsky/laicky?). Dané informácie sú väčšinou na konci kníh, pri debatách Harryho s Dumbledorom (ale asi vo viacerých, nie je to z jednej). Inak ten preklad "Vol de mort", neviem kde som to čítal, ale tam to bolo preložené ako "Proti smrti", čo skôr charakterizuje postavu Voldemorta - hľadanie nesmrteľnosti. No jazyk francúzsky neovládam, takže len tak. --peko 03:38, 6. január 2008 (UTC)[odpovedať]

Voldemort nepoužil na Morfina Imperius. Buď použil Legilimenciu (pravdepodobnejšie), alebo doňho "vložil" (podobne ako v Mysľomise) spomienku.

Dobre[upraviť zdroj]

Prečo to robi AHONY 67 (diskusia) 10:32, 4. február 2018 (UTC)[odpovedať]