Diskusia:Nitriansky hrad

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Dobýjanie Nitrianskeho hradu[upraviť zdroj]

Toto doplnenie [1] som dal celé do komentáru. Je potrebné rozlíšiť čo sa týka Hradu, čo sa týka mesta Nitra, Nitrianskeho kniežatstva a opátstva (predpokladám, že Zoborského, ktoré asi nesídlilo na hrade). Je mi jasné, že celkom sa to nedá oddeliť, ale toto je v zásade článok o hrade a treba to mať na zreteli. Ale hlavne je to potrebné zapracovať do odseku dejiny a prípadné členenie tohoto odseku robiť chronologicky. Prosím o dodržiavanie encyklopedického štýlu, čiže napr. namiesto "usalašil sa" použiť napr. "za svoje sídlo zvolil". Samozrejme je potrebné dávať wikilinky na príslušné osoby a udalosti. No a zdroje.--LacoR (diskusia) 11:57, 12. október 2015 (UTC)

Upravil som názov, treba však ešte upraviť a doplniť ten obsah.--Pe3kZA (diskusia) 15:18, 12. október 2015 (UTC)
Ďakujem --Perspektíva1 (diskusia) 15:21, 12. október 2015 (UTC)
@Pe3kZA: Nesúhlasím celkom s tvojím postupom, ten text by mal byť zapracovaný do dejín hradu, však časť sa opakuje. Takýto podnadpis by mal význam ak by sa jednalo o nejaké dobýjanie, alebo dobývanie známe z histórie.--LacoR (diskusia) 15:33, 12. október 2015 (UTC)
@LacoR: Nie celkom tak. Dobýjanie Nitrianskeho hradu a okolia je známe z histórie, ale za Uhorska či Československa nebolo veľmi prezentované, z pochopiteľných dôvodov. Napr. Nitriansky hrad bol sídlom nielen Pribinu ale aj Svätopluka. Prečo asi bola taká veľká snaha zničiť Nitriansky hrad,obrať ho o dokumenty či artefakty ? História nepozná sústredené dobývanie hradov na strane českej Moravy ... ale o tom možno neskôr, aj s referenciami. --Perspektíva1 (diskusia) 20:37, 12. október 2015 (UTC)
@Perspektíva1, Lalina:Nevymazal som príspevok, ale zakomentoval som ho tak aby nebol viditeľný. Čiže text zostal zachovaný a môžeš s ním naďalej pracovať, ale je označený na začiatku na konci ako komentár týmito značkami: <!-- a -->. Nestačilo zmeniť názov, je potrebné to riadne zapracovať a zjednotiť s doterajším textom. Mám približnú predstavu o tom kde sa Nitriansky hrad nachádza, však preto som aj napísal, že sa to nedá celkom oddeliť. Toto ale nebol hlavný dôvod. Hlavný dôvod som popísal vyššie - encyklopedický štýl, zapracovanie do článku, aby sa pridaný text stal integrálnou súčasťou textu a netrčal z neho, wikilinky, zdroje.
Iná redaktorka označila tvoje úpravy šablónou na úpravu a ja som celý text označil ako komentár, lebo som mal strach, že to tak zostane príliš dlho, a v článku, ktorý momentálne nie je síce výborný, ale patrí medzi lepší priemer by to pôsobilo ako päsť na oko. Asi som ti mohol priamo napísať, alebo ťa upozorniť na túto diskusiu, prepáč. Ale pomaly už prestávaš byť celkom začiatočníkom, takže nároky budú tvrdšie:-). --LacoR (diskusia) 15:29, 12. október 2015 (UTC)
Uf, to bola bleskovka. Ďakujem. Citácie som neuviedol, myslel som si, ak ide o roky v Nitre, stačí uviesť Zdroj, kde som to vyhrabal. Zrejme to nestačí. Prevediem úpravy a doplním to. Ďakujem ešte raz.--Perspektíva1 (diskusia) 15:47, 12. október 2015 (UTC)
Uniklo mi, že si tam dodal ten zdroj, takže zmierňujem ostrosť výčitky v tejto veci:-). Pri dopĺňaní textu ale aj tak považujem za lepšie klasické referencie. Zdroj používam ak robím článok od základu a týka sa celého článku. V prípade celého odseku stačí referencia na jeho konci.--LacoR (diskusia) 16:23, 12. október 2015 (UTC)
OK a ďakujem LacoR --Perspektíva1 (diskusia) 20:16, 12. október 2015 (UTC)