Diskusia s redaktorom:Perspektíva1

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Nuvola apps ktip.png Tip!

Tlačidlo Zobraziť náhľad.png
Ďakujeme za Tvoje príspevky do Wikipédie. Ak prispievaš pomocou záložky Upraviť zdroj, chceme Ťa poprosiť, aby si skôr než článok uložíš, používal/a tlačidlo Zobraziť náhľad, ktoré je umiestnené hneď vedľa tlačidla Publikovať zmeny. Umožní Ti vidieť výsledok Tvojich úprav a korigovať ich ešte pred tým, než sa uložia do systému.

Ak prispievaš pomocou vizuálneho editora (záložka Upraviť), nepoužívaj tlačidlo Zverejniť zmeny po každej drobnej úprave – výslednú podobu článku vidíš v editore priebežne.

Opakovaným drobným opravovaním a ukladaním článku totiž vytváraš veľké množstvo verzií, ktoré zaťažujú servery Wikipédie a zneprehľadňujú nám kontrolu posledných úprav. Ďakujeme.

--Pe3kZA (diskusia) 18:31, 2. marec 2015 (UTC)

Slovensko[upraviť kód]

Vašu úpravu v článku Slovensko som zmazal. Tento text nepatril do úvodnej definície, začlente ho buď do kapitoly Dejiny, alebo do samostatného článku Dejiny Slovenska.--Pelex (diskusia) 12:38, 3. marec 2015 (UTC)

Dobrý deň - reakcia na TIP. Neviem nájsť tlačidlo Zobraziť náhľad, tlačidlo nie je pri tlačidle Uložiť stránku. Ak stlačím modré označenie vpravo v rohu hore pre Uložiť stránku, otvorí sa mi okno s lištou Pokračovanie editácie, Uložiť zmeny, Uložiť stránku, Skontrolovať zmeny. Po kontrole textu stlačím tlačítko Uložiť stránku. Robím to dobre, či treba ešte niečo urobiť iné ? Mimochodom, neviete mi poslať zmazaný text v článku Slovensko ? Ďakujem za odpoveď.--Perspektíva1 (diskusia) sa nepodpísal(a)

Zmazaný text nájdete ak si kliknete na kartu história. V tzv. histórii úprav článku.--Pelex (diskusia) 22:08, 3. marec 2015 (UTC)

Porušenie autorských práv[upraviť kód]

Stop hand nuvola green.svg Oznam!
Do článku Slovensko si pridal(a) materiál, ktorý je zrejmou kópiou z iného zdroja. Wikipédia neumožňuje na svojich stránkach umiestňovať materiály chránené autorskými právami, ktoré nemajú výslovné povolenie od držiteľa autorských práv. Je to potenciálne porušenie aplikovateľného práva a našich zásad. Text bol odstránený, prípadne nahradený inštrukciami, ako nedostatok napraviť a ďalšie informácie nájdeš aj na stránke Wikipédia:OTRS. Ďakujeme.

--Pelex (diskusia) 22:15, 3. marec 2015 (UTC)

Ahoj. Ďakujem za odpoveď a prepáč. Doplnok k počiatkom osídlenia Slovenska som našiel na internete ako Úvod, kde na konci bolo napísané História Slovenska PhDr. Lubomír Lipták DrSc. Historik. Neviem, či potom nebolo lepšie požiadať pána Liptáka o zverejnenie Úvodu z Tvojej strany, ako Wikipédia. Ešte raz, ospravedlňujem sa. Počet slov slovenského jazyka mám detailnejšie písomne odkonzultovaný s pani Máriou Šimkovou, ktorá je pracovníčkou Jazykovedného ústavu Ľ. Štúra SAV. Môžeme komunikovať takýmto spôsobom ?

Zoznam Slovákov[upraviť kód]

Nie je žiadny dôvod zo zoznamu mazať wikiodkazy na zatiaľ neexistujúce články, vyrábate akurát robotu pre niekoho kto to po vás bude musieť opravovať.--Pelex (diskusia) 18:19, 13. apríl 2015 (UTC)

Ten zoznam by tu ani nemal byť. --Lalina (diskusia) 16:14, 18. jún 2015 (UTC)


Nuvola apps ktip.png Tip!

Tlačidlo Zobraziť náhľad.png
Ďakujeme za Tvoje príspevky do Wikipédie. Ak prispievaš pomocou záložky Upraviť zdroj, chceme Ťa poprosiť, aby si skôr než článok uložíš, používal/a tlačidlo Zobraziť náhľad, ktoré je umiestnené hneď vedľa tlačidla Publikovať zmeny. Umožní Ti vidieť výsledok Tvojich úprav a korigovať ich ešte pred tým, než sa uložia do systému.

Ak prispievaš pomocou vizuálneho editora (záložka Upraviť), nepoužívaj tlačidlo Zverejniť zmeny po každej drobnej úprave – výslednú podobu článku vidíš v editore priebežne.

Opakovaným drobným opravovaním a ukladaním článku totiž vytváraš veľké množstvo verzií, ktoré zaťažujú servery Wikipédie a zneprehľadňujú nám kontrolu posledných úprav. Ďakujeme.

--Lalina (diskusia) 16:14, 18. jún 2015 (UTC)

Ahoj Lalina, prepáč, ale nerozumiem Ti, vieš mi povedať dôvod ?

Ahoj Perspektíva1, navrhol som zmazanie tvojho článku Zoznam Slovákov. Ak chceš, môžeš sa vyjadriť na príslušnej stránke: Wikipédia:Stránky na zmazanie/Zoznam Slovákov. Odporúčam ti zamerať sa skôr na tvorbu článkov o týchto významných osobnostiach a napĺňanie príslušných kategórií. To bude podľa mňa záslužnejšia práca na spropagovaní slovenských osobností (nech ich už chápeme v akomkoľvek význame pojmu „slovenská osobnosť“). Cením si tvoju snahu rozšíriť wikipédiu a budem rád, ak prispeješ do slovenskej wikipédie novými štandardnými článkami o tom, čo ťa zaujíma. Držím palce! --JanoB (diskusia) 08:44, 28. júl 2015 (UTC)

Ahoj Janko, díky za odkaz. Pokúsil som sa zabojovať na stránke o Zmazaní. Zoznam nie je zlá myšlienka, len ju treba "učesať". Potrebujem skôr pomoc ako technicky doplniť odkazy, na stránky kde som tie informácie získal. Pred nami je obrovská výzva. Stručná sumarizácia osobností totiž predstavuje nielen spracovanie odkazov na príslušné články do Wikipédie, ale aj podrobnejší opis života Osobností. Podľa tebou navrhnutého zmazania vývoj nevyzerá ružovo. --62.197.226.104 06:28, 29. júl 2015 (UTC)

Diskusia s JanomB[upraviť kód]

Ahoj. Pri príspevku sa ti podarilo vymazať predošlú diskusiu tak som tvoj príspevok vrátil a znovou pridal. Vďaka.--Jetam2 (diskusia) 10:40, 29. júl 2015 (UTC)

Zdroje[upraviť kód]

Potrebuješ pomoc ohľadne pridávania citačných šablón?--Jetam2 (diskusia) 10:48, 29. júl 2015 (UTC)

Kategórie[upraviť kód]

Zdravím! Do kategórie sa osoba pridá tak, že sa do článku osoby pridá [[Kategória:Osobnosti z Očovej]]. Veľa zdaru!--Jetam2 (diskusia) 15:08, 17. august 2015 (UTC)

Ahoj, ďakujem , ale nerozumiem, . Kde mám napísať meno Matej Bel tak, aby som dostal meno pred Berkyho Mrenicu s odrážkou v príslušnej kategórii Očová a aby fungoval odkaz na Mateja Bela z Wikipédie. Kde nájdem znaky, ktoré si uviedol (noviki,šípky, zátvorky...Niekde robím chybu a nedarí sa mi. --Perspektíva1 (diskusia) 15:42, 17. august 2015 (UTC)
takto :-)--Jetam2 (diskusia) 15:44, 17. august 2015 (UTC)
V tejto úprave je to, čo do článku treba vložiť. Veľa zdaru!--Jetam2 (diskusia) 15:23, 19. august 2015 (UTC)

Ahoj, opakujem pripomienku od redaktora Jetam2. Do kategórie sa články pridávajú tak, že sa príslušná kategória uvedie na konci článku a zaradenie do kategórie sa potom urobí automaticky. V žiadnom prípade nie takto --Zajano (diskusia) 15:32, 24. august 2015 (UTC)

Ešte jedna poznámka. Ak chceš, aby bol "Juraj Hurak" zaradený v kategórii "Osobnosti z Očovej", musíš o ňom najskôr vytvoriť článok a na jeho konci uviesť Kategória:Osobnosti z Očovej. Inak to nejde.--Zajano (diskusia) 15:38, 24. august 2015 (UTC)
ďakujem janko, zatiaľ by som rád podoplňoval či vyčistil Kategórie, chýbajúce Osobnosti alebo Kategórie ... no neviem ako, skúšal som to aj na Pieskovisku. Hurak bol jeden z už vymazaných pokusov. Ak Ťa môžem poprosiť, napr. ako dostanem už existujúci článok Vladimíra Mečiara do kategórie Slovenskí politici pod písmeno M... cez čo mám ísť, ako to konkrétne urobiť v prípade chýbajúcich osôb v kategóriách s existujúcimi článkami, ako zadať písmeno z abecedného zoznamu a pod to meno politika, bojovníka, lekára a iné profesie ? --Perspektíva1 (diskusia) 18:24, 24. august 2015 (UTC)
takto--Zajano (diskusia) 18:32, 24. august 2015 (UTC)
A ešte jedna prosba, nečisti prosím kategórie, sú v poriadku.--Zajano (diskusia) 18:33, 24. august 2015 (UTC)
Janko, ďakujem. Myslím si, že Kategórie sú zbytočne rozsiahle, duplicitné a tým pre čitateľov neprehľadné, možno pre vedcov nie, ale OK ... vyčistiť - myslím hlavne úpravu napr. kategória Slovenskí zločinci : Češka Čubírková alebo iný Čech Ján Jiskra z Brandýsa a pod. Kvôli priehľadnosti navrhujem, dať hneď na začiatok Kategórie Slovenských osobností Abecedu a urobiť prepojenie do Kategórie Uhorské osobnosti aj na České osobnosti (doplniť zločinci, bojovníci ap.)... Konečne som úpravu pochopil. --Perspektíva1 (diskusia) 21:03, 24. august 2015 (UTC)

Milan Rastislav Štefánik[upraviť kód]

Zdravím, takéto glorifikácie sa nehodia do odborného textu. Štefánik je nepochybne na popredí panteónu slovenských osobností, ale vždy je lepšie doplniť životopis o činy, názory osoby či názory iných osobností o danej osobe atď., s použitím odborných zdrojov. Len odporúčim, pri MRŠ to budú najmä práce Bohumily Ferenčuhovej – napr. tu článok vo VH, Michala Kšiňana – napr. tu čl. vo FH, tu čl. v , Petra Macha – napr. tu monografia, tu článok v ČaS; tiež tu zborník; zo slovenskej historiografie sa dobre vyhľadáva tu http://databazy.dejiny.sk/; Mailom viem poskytnúť tiež článok od Marie Krulichovej Listy Milana Rastislava Štefánika adresované Ludmile Vrchlické v 1990, s. 94-104, je to zaujímavé čítanie; o nehode z pohľadu let. odborníka píše Ladislav Keller, Nehody dopravních letadel v Československu, Svět křídel 2009, s. 248-270.; čo sa týka Kautského knihy, tu anotácia vo VH, celkovo ale hypotéza o atentáte je minoritný názor a zastávaný ľuďmi skôr mimo odbornej obce; zaujímavý je dokument. film Štefánik. Príbeh hrdinu. Vlasť (2010), kde (keď si dobre pamätám) robili rekonštrukciu pádu lietadla technici zo STU (tiež asi niekde mám).

Tiež referencie (citácie) podľa mňa nie je nutné dávať do úvodného odstavca, nakoľko úvod by mal byť sumarizáciou článku (referencia sa tam hodí napr. pri spornom tvrdení, doložení názvov a pod.).--Lišiak (diskusia) 18:17, 25. august 2015 (UTC)

Ďakujem. S pani Ferenčuhovou som v kontakte. Priznám sa, je to súčasť jeho života, no chcel som zdôrazniť autoritu M.R.Štefánika, ako jednu z prvých etických vzorov, ktoré nám v dnešnej dobe chýbajú. Zároveň, tú pasáž som uviedol, ako názor našich zahraničných Slovákov. Viete mi poradiť, kde to mám umiestniť resp. s návrhom na úpravu ? Ak je to naozaj zlé či nevhodné, upravím to do skrátenej formy alebo to vymažem. --Perspektíva1 (diskusia) 08:01, 26. august 2015 (UTC)
Tak skôr vytvoriť kapitolu o percepciách Štefánika v priebehu hist. období, kde sa dajú zhrnúť poznatky z Machovych prác. Štefánik je zaujímavý tým, že ho používali ako vzor čechoslovakisti aj autonomisti, k povojnovému obdobiu sa dá poznamenať to, že ho komunistická historiografia odmietala ako „imperialistu“ – agenta Francúzska (neopodstatnená výčitka, o čom píše Kšiňan v ) a k súčasnosti by sa dalo zaradiť to, že je pozitívne vnímaný aj spolkami zahraničných Slovákov atď. Hľadanie etických vzorov pre súčasnosť už nie je náš problém.--Lišiak (diskusia) 08:39, 27. august 2015 (UTC)
Ďakujem, drobné úpravy už prebehli, inak zaujímavá myšlienka. Na druhej strane si myslím, že vzorov pre spoločnosť nikdy nie je dosť. Čechoslovakisti, Štefánika používali ako nástroj na zakrytie svojej nevhodnej politiky a falošného prístupu k Slovákom. Každá spoločnosť potrebuje vzory, zvlášť tá rozvíjajúca. Ak ich nemá resp. nechce mať je to jej, čiže náš problém. Je to však na dlhšiu debatu.--Perspektíva1 (diskusia) 11:41, 27. august 2015 (UTC)
Tým, že to nie je náš problém som myslel, že Wikipédia si nerobí takú ambíciu, resp. jej encyklopedický charakter sa nezlučuje s takou osvetovou funkciou.--Lišiak (diskusia) 17:58, 27. august 2015 (UTC)
Ahoj Lišiak, ďakujem, ale nemyslím si to, aj podľa Wiki encyklopedický článok musí obsahovať tvrdenie o význame osobnosti. Navyše nemám ambíciu v priestore Osobností robiť osvetu, v diskusiách však prečo nie, zvlášť, keď to viem podložiť ... --Perspektíva1 (diskusia) 19:05, 27. august 2015 (UTC)

Referencie[upraviť kód]

Ahoj vidím, že sa začínaš boriť s referenciami. V Jánovi Jiskrovi som upravil tú referenciu Kroniku Slovenska na spôsob, ako by to asi malo vyzerať. Ale každopádne aj menej "elegantne" zadaná referencia je lepšia ako žiadna. Chcel som len upozorniť, že aby to fungovalo tak ako má, tak v dolnej časti musí byť odsek Referencie, v ktorej je vložená šablóna {{Referencie}}, ak sa nezadá, tak referencie sa zobrazia až úplne na spodku stránky, čo nepôsobí pekne. A ešte drobnosťnepoužívaj na ohraničenie slovíčka <nowiki>, to sa používa v článkoch v hlavnom mennom priestore veľmi zriedkavo. Veľa zdaru. --LacoR (diskusia) 13:17, 5. október 2015 (UTC)

Ďakujem LacoR. Trochu som sa odmlčal - kvôli štúdiu historických udalostí a ako hovoríš - borím sa. Referencie k článkom mi nerobia problém, ale s ich umiestnením. Mal som zadaný nadpis Referencie, ale stále mi to skákalo dole. Tak som Referencie vymazal. Dokonca som odkukoval, ako to je na "Upraviť zdroj" Nič som nenašiel.Tak som to nechal tak. Snažím sa urobiť čo najmenej chýb, chce to prax. Čo bolo zlého, že si mi vymazal ostatné texty ? Ďakujem ešte raz. --Perspektíva1 (diskusia) 15:24, 5. október 2015 (UTC)
LacoR, ďakujem za perfektnú ukážku o umiestnení Kroniky Jána z Turca k Jiskrovi, ako to má správne vyzerať --Perspektíva1 (diskusia) 07:25, 6. október 2015 (UTC)

Nitriansky hrad[upraviť kód]

Nuvola apps ktip.png Tip!

Tlačidlo Zobraziť náhľad.png
Ďakujeme za Tvoje príspevky do Wikipédie. Ak prispievaš pomocou záložky Upraviť zdroj, chceme Ťa poprosiť, aby si skôr než článok uložíš, používal/a tlačidlo Zobraziť náhľad, ktoré je umiestnené hneď vedľa tlačidla Publikovať zmeny. Umožní Ti vidieť výsledok Tvojich úprav a korigovať ich ešte pred tým, než sa uložia do systému.

Ak prispievaš pomocou vizuálneho editora (záložka Upraviť), nepoužívaj tlačidlo Zverejniť zmeny po každej drobnej úprave – výslednú podobu článku vidíš v editore priebežne.

Opakovaným drobným opravovaním a ukladaním článku totiž vytváraš veľké množstvo verzií, ktoré zaťažujú servery Wikipédie a zneprehľadňujú nám kontrolu posledných úprav. Ďakujeme.

--Lalina (diskusia) 11:11, 12. október 2015 (UTC)

Ďakujem Lalina, už zvyknem tak robiť, ale prepáč, asi mi to nejak ušlo --Perspektíva1 (diskusia) 11:41, 12. október 2015 (UTC)

Ahoj, opäť zahlcuješ históriu úprav. --Lalina (diskusia) 15:21, 19. október 2015 (UTC)
Lalina, díky. Napriek tomu si myslím, že som sa už trošku polepšil --Perspektíva1 (diskusia) 15:44, 19. október 2015 (UTC)
Zase?--Lalina (diskusia) 22:15, 18. november 2015 (UTC)

Zmazať?[upraviť kód]

Ahoj, na svoju diskusnú stránku si dal šablónu na zmazanie, ale radšej sa pýtam či to nie je omyl. Vďaka!--Jetam2 (diskusia) 16:28, 21. október 2015 (UTC)

Prepáč, skúšal som (ikonky-obrázky) ako vyzerajú, chcem si ich lepšie pozrieť, tak som ich nechal na Pieskovisku. Predpokladám, že na Pieskovisku môžem skúšať svoje postupy, bez nejakého vplyvu na okolitý priestor. Ak to má nejaký vplyv na Diskusnú stránku, zmažem ich výzor sám. Ak sa mýlim, daj vedieť a opravím to ... ďakujem a dopredu sa ospravedlňujem --Perspektíva1 (diskusia) 07:36, 22. október 2015 (UTC)
Ahoj, je to v poriadku, pridaním šablóny na zmazanie sa nám zobrazila tvoja podstránka v zozname. Z pieskoviska som šablónu odstránil, aby to nemiatlo správcov. Viac sa dozvieš aj na tejto stránke ;)--Pe3kZA (diskusia) 08:44, 22. október 2015 (UTC)
OK a díky --Perspektíva1 (diskusia) 09:05, 22. október 2015 (UTC)

Autorské práva[upraviť kód]

Stop hand nuvola orange.svg Upozornenie!
Do článku Nitra si pridal(a) materiál, ktorý je zrejmou kópiou z iného zdroja. Wikipédia neumožňuje na svojich stránkach umiestňovať materiály chránené autorskými právami, ktoré nemajú výslovné dovolenie od držiteľa autorských práv. Je to potenciálne porušenie aplikovateľného práva a našich zásad. Text bol odstránený, prípadne nahradený inštrukciami, ako nedostatok napraviť a ďalšie informácie nájdeš aj na stránke Wikipédia:OTRS. Prosíme, neprispievaj opakovane materiálom bez povolenia a nenúť nás brániť sa tým, že Ti dočasne zablokujeme možnosť prispievať. Ďakujeme.

Text som nenahradil v článku žiadnou šablónou, ale rovno som ho zmazal.--LacoR (diskusia) 17:09, 30. november 2015 (UTC)

Ďakujem Laco R. V poriadku. Článok nebol dokončený, pracoval som na ňom... Niektoré odvolávky už tam boli. Materiál z ktorého som čerpal nemá nikde uvedené, že jeho práva sú vyhradené, navyše bol financovaný z EU zdrojov tj. pre všetkých. Toto podlieha Autorským právam ? Rob ako chceš. Čiže ak chceš zablokovať konto, tak to urob. Díky ešte raz, ahoj --Perspektíva1 (diskusia) 17:31, 30. november 2015 (UTC)

Žiaden text, ktorý nemá explicitne uvedené, že je k dispozícii pod kompatibilnou licenciou (Creative Commons, ale bez "non-commercial" a "no derivative works") alebo že je Public domain, alebo ku ktorému neexistuje písomný súhlas skutočného autora, nemôže byť doslovne preberaný. A pokiaľ to o nejakom nevieš 100%, treba vždy a priori predpokladať, že slobodý nie je. Už ti to bolo vysvetľované, skutočne nemá zmysel to skúšať stále znova... --Teslaton (diskusia) 17:42, 30. november 2015 (UTC)
Teslaton , ďakujem . Ide o výklad ... Mimochodom citujem : "Súhlas autora nie je potrebný, ani keď ide o rozmnožovanie diel, ktoré sú predmetom spravodajstva, resp. pri rozmnožovaní textu prednášky." http://tech.sme.sk/c/30815/autorske-pravo-a-internet.html ...Ďalej, tak ako som mal pripravený a získaný súhlas pre využitie informácií zo SAV o slovenskom jazyku, tak som mal pripravenú žiadosť aj pre využitie spravodajských informácií o Nitre do Wiki. Na článku som predsa pracoval a ešte nebol dokončený. Možno som mal "pracuje sa" informáciu dať hneď na začiatok. Robím chyby, veď kto ich nerobí, uvedomujem si to, dokonca som laik v IT, ale nechajte ma chvíľu pracovať, kontrolujte, upozornite, ale neničte informačnú prácu pre verejnosť, ktorá je z hľadiska histórie Slovenska v hlbokom bezvedomí--Perspektíva1 (diskusia) 16:15, 1. december 2015 (UTC)
Nie nejde o výklad, ale o znenie autorského zákona. Máš pocit, že sa tu jedná o "spravodjastvo", alebo o "rozmnožovaní textu prednášky"? Na získanie súhlasu pre uverejnenie už publikovaného diel, ktoré nie je uverejnené pod voľnou licenciou je jediná procedúra, ktorá je popísaná tu WP:OTRS. A tieto veci nemajú nič spoločné s IT. Nič neničíme, akurát dodržujeme pravidlá a zákony. --LacoR (diskusia) 16:57, 1. december 2015 (UTC)
@Perspektíva1: Tá prvá časť je úplne mimo – tu sa nehrá na žiadne "interpretácie" a "výklady" ako je dobrým zvykom v spoločenských vedách, je to exaktné a prosté – buď je obsah CC / PD / s povolením skutočného autora (a to ešte špeciálne takým, ktorým obsah pod CC / PD uvoľní, žiadne "len pre účely Wikipédie" , "len pre nekomerčné/výukové účely" a pod.), alebo sem nepatrí. Bodka, žiadne texty prednášok, spravodajstvo, nič podobné tu nie je relavantné.
K tej druhej časti: v takom prípade treba počkať, kým bude povolenie doručené cez OTRS a umiestnené v diskusii k článku. Až potom je možné obsah (ale skutočne len ten, na ktorý sa povolenie vzťahuje, zase tam nie je priestor na "voľné výklady") vkladať do článku. --Teslaton (diskusia) 17:06, 1. december 2015 (UTC)

Zúčastni sa 2. slovenskej WikiKonferencie, 9.12. v Žiline[upraviť kód]

Ahoj Perspektíva1!

Už onedlho, 9. decembra, sa v Žiline uskutoční wiki stretnutie roka – 2. slovenská WikiKonferencia! Ako kolegu Wikipediána ťa pozývame na toto výnimočné stretnutie, na ktoré komunita čakala dlhé 2 roky!

Práve finalizujeme program, tešiť sa môžeš na prehľad úspešných projektov, inšpiráciu do budúcnosti aj noviny z celosvetového hnutia Wikimédia.

Tiež pripomíname, že v prihláške môžeš požiadať o cestovné štipendium (a členstvo vo Wikimedii SK, čo je podmienkou pre udelenie štipendia, ti môžeme schváliť priamo počas WikiKonferencie).

Ďalšie informácie a prihláška: http://wikikonferencia2017.wikimedia.sk/

PS: WikiKonferencia je súčasťou OSSConf, konferencie o otvorenom softvéri a hardvéri, čiže jednou návštevou zažiješ rovno 2 konferencie!

Za organizačný tím, KuboF Hromoslav, 5. december 2017